Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för När-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: När-OL
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 1 maj 2019

Bana 1

2 240 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander DufvaSundsvalls OK18:528:25
2Tobias OpelSundsvalls OK20:15+1:239:02
3Selma YtterströmSundsvalls OK22:15+3:239:55
4Lina Grahn-BirveSundsvalls OK24:04+5:1210:44
5Axel DanielssonSundsvalls OK24:55+6:0311:07
6Hanna HässlerSundsvalls OK25:36+6:4411:25
7Linnea DufvaSundsvalls OK26:40+7:4811:54
8Tove Van De WahlAlnö SK28:50+9:5812:52
8Anna Van De WahlTumba-Mälarhöjden OK28:50+9:5812:52
10Sara JakobssonSundsvalls OK29:22+10:3013:06
11Ruben JensenSundsvalls OK30:21+11:2913:32
12Ida EricssonSundsvalls OK30:25+11:3313:34
13Ruth HoffmanSundsvalls OK31:17+12:2513:57
14Gunnar JonssonKovlands IF33:10+14:1814:48
15Olle LoréSundsvalls OK34:39+15:4715:28
16Velvet RaynaudSundsvalls OK34:55+16:0315:35
17Stina KarlssonKovlands IF35:08+16:1615:41
18Nora GustavssonSäterbygdens OK35:11+16:1915:42
19Siri EklöfSundsvalls OK36:48+17:5616:25
20Klemens OpelSundsvalls OK46:40+27:4820:49
21Birgitta HammarbergSundsvalls OK57:38+38:4625:43
22Felia SundinSundsvalls OK1:07:39+48:4730:12

Bana 2

2 620 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HässlerSundsvalls OK26:119:59
2Alex AnderssonSundsvalls OK26:48+0:3710:13
3Mikael TjernbergKovlands IF28:22+2:1110:49
4Kasper LarssonSundsvalls OK30:52+4:4111:46
5Emil LundgrenSundsvalls OK31:43+5:3212:06
6Klara EdströmSundsvalls OK32:50+6:3912:31
7Emma JohanssonSundsvalls OK33:00+6:4912:35
8Susanna De SanctisSundsvalls OK34:20+8:0913:06
9Caroline YtterströmSundsvalls OK34:49+8:3813:17
10Linus OpelSundsvalls OK37:28+11:1714:18
11Ivar GranholmSundsvalls OK38:22+12:1114:38
12Kalle Grahn-BirveSundsvalls OK38:36+12:2514:43
12Elisabet EngbergSundsvalls OK38:36+12:2514:43
14Sören JanssonSundsvalls OK38:45+12:3414:47
15Walter HoffmanSundsvalls OK38:52+12:4114:50
16Freja LoréSundsvalls OK39:41+13:3015:08
17Louise EngmanKovlands IF40:17+14:0615:22
18Elin KarlssonKovlands IF40:48+14:3715:34
19Linnea HellqvistSundsvalls OK41:29+15:1815:50
20Ebba JensenSundsvalls OK42:12+16:0116:06
21Ove PeterssonSundsvalls OK43:18+17:0716:31
22Elvy PeterssonSundsvalls OK43:19+17:0816:31
23Elisabet LundgrenSundsvalls OK44:51+18:4017:07
24Agnes VågbergSundsvalls OK48:44+22:3318:36
25Maria SjögrenKlubblös50:46+24:3519:22
26Inger LorentzsonSundsvalls OK52:40+26:2920:06
27Herbert Van de WahlAlnö SK57:41+31:3022:00
28Melker ThunbergSundsvalls OK58:57+32:4622:30
29Jakob Van de WahlAlnö SK1:02:27+36:1623:50
30Bengt LarssonKovlands IF1:10:38+44:2726:57
Anna WidmanSundsvalls OKej godkänd
Cornelia SundinSundsvalls OKutgått

Bana 3

3 520 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo ÖstlundKovlands IF33:489:36
2Hugo NordlanderSundsvalls OK34:31+0:439:48
3Olov NorinSundsvalls OK35:19+1:3110:01
4Ebba AnderssonSundsvalls OK37:38+3:5010:41
5Maria DanielssonSundsvalls OK37:50+4:0210:44
6Mattias LarssonSundsvalls OK38:19+4:3110:53
7Malin UnanderSundsvalls OK38:54+5:0611:03
8Jan ZetterbergHudiksvalls OK39:05+5:1711:06
9Jon JensenSundsvalls OK39:10+5:2211:07
10Fredrik AlbeckerCastrix39:37+5:4911:15
11Elsa GranholmSundsvalls OK39:58+6:1011:21
12Mats AnderssonSelånger SOK40:21+6:3311:27
13Niklas RobertssonSCA40:39+6:5111:32
14Anna HammarbergSundsvalls OK40:40+6:5211:33
15Lars PalinSundsvalls OK41:25+7:3711:45
16Christer LundstedtKlubblös41:46+7:5811:51
17Karin LarssonSundsvalls OK43:01+9:1312:13
18Sven Erik SundinSelånger SOK44:15+10:2712:34
19Carl ErngrundSelånger SOK44:32+10:4412:39
20Oskar WikanderAlnö SK45:21+11:3312:53
21Winn BjörklundSundsvalls OK46:19+12:3113:09
22Karl-Erik NorlingSundsvalls OK46:20+12:3213:09
23Cecilia EdströmSundsvalls OK47:18+13:3013:26
24Stina LindholmSundsvalls OK47:23+13:3513:27
25Daniel YtterströmSundsvalls OK47:27+13:3913:28
26Emma JohanssonSundsvalls OK48:10+14:2213:41
27Sofia LindénSelånger SOK49:53+16:0514:10
28Sten Åke VedinSelånger SOK50:50+17:0214:26
29Peter LorentzsonSundsvalls OK51:12+17:2414:32
30Gunnar MellinTimrå SOK52:21+18:3314:52
31Alva DahlinKovlands IF52:25+18:3714:53
32Olivia KarlssonKovlands IF53:06+19:1815:05
33Catrin JohanssonSundsvalls OK53:14+19:2615:07
34Tore LundgrenSundsvalls OK57:23+23:3516:18
35Åke HöglundTimrå SOK57:39+23:5116:22
36Alva LarssonSundsvalls OK58:19+24:3116:34
37Lena AnderssonSundsvalls OK58:20+24:3216:34
38Camilla EngbergSundsvalls OK59:11+25:2316:48
39Anders SundbergSelånger SOK59:32+25:4416:54
40Pernilla HannusVK Uvarna59:57+26:0917:01
41Gitte LethSundsvalls OK59:58+26:1017:02
42Irené LarssonSundsvalls OK1:01:15+27:2717:24
43Anne OpelSundsvalls OK1:01:22+27:3417:26
44Therese ChristersdotterSundsvalls OK1:02:05+28:1717:38
45Jan HammarbergSundsvalls OK1:05:15+31:2718:32
46Wilma LarssonSundsvalls OK1:05:20+31:3218:33
47Osmo JärvinenNjurunda OK1:06:04+32:1618:46
48Mats JohanssonSundsvalls OK1:06:56+33:0819:00
49Sten-Olov HellbergSundsvalls OK1:11:11+37:2320:13
50Heléne CardellSundsvalls OK1:17:06+43:1821:54
51Karin ViklundKovlands IF1:21:21+47:3323:06
52Lena WidellSelånger SOK1:33:05+59:1726:26
53Anna DufvaSundsvalls OK1:35:51+1:02:0327:13
Ebba LindholmSundsvalls OKej godkänd
Tina JohanssonSundsvalls OKej godkänd

Bana 4

5 180 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordlingSundsvalls OK42:528:16
2Tomas EdströmSundsvalls OK48:04+5:129:16
3Anders ErlandssonSundsvalls OK48:11+5:199:18
4Petter ErlandssonSundsvalls OK50:06+7:149:40
5Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro50:07+7:159:40
6Hans-Erik JanssonVK Uvarna50:15+7:239:42
7Torbjörn AnderssonSundsvalls OK53:21+10:2910:17
8Charlotte VikströmSundsvalls OK53:44+10:5210:22
9Elin SvenssonSundsvalls OK53:47+10:5510:22
10Jerry LarssonSundsvalls OK54:39+11:4710:33
11Mats NissiläSelånger SOK54:49+11:5710:34
12Peter HanssonSundsvalls OK55:43+12:5110:45
13Jill JohanssonSundsvalls OK55:45+12:5310:45
14Annelie NordströmSelånger SOK56:34+13:4210:55
15Alice LarssonSundsvalls OK57:09+14:1711:01
16Uno JohanssonSundsvalls OK57:18+14:2611:03
17Anna LundgrenSundsvalls OK1:00:22+17:3011:39
18Anders LindholmSundsvalls OK1:00:23+17:3111:39
19Pia LindholmSundsvalls OK1:02:17+19:2512:01
20Stefan IvarssonSundsvalls OK1:02:43+19:5112:06
21Marie DahlinKovlands IF1:03:29+20:3712:15
22Erik JakobssonSundsvalls OK1:03:46+20:5412:18
23Anders SjögrenSundsvalls OK1:05:11+22:1912:35
23Fredrik PonténSelånger SOK1:05:11+22:1912:35
25Jonas WibergVK Uvarna1:05:13+22:2112:35
26Fredrik GranholmSundsvalls OK1:07:47+24:5513:05
27Peter ErngrundSelånger SOK1:07:49+24:5713:05
28Tomas VirtanenSelånger SOK1:11:48+28:5613:51
29Charlotta PalmgrenSundsvalls OK1:14:39+31:4714:24
30Josef AnderssonSundsvalls OK1:17:47+34:5515:00
31Johan LindénSelånger SOK1:20:40+37:4815:34
32Stefan GullbackVK Uvarna1:30:23+47:3117:26
Rolf JohanssonSundsvalls OKutgått
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Henrik LundgrenSundsvalls OKej start

Bana 5

6 330 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov VikströmSundsvalls OK46:367:21
2Thomas RexSundsvalls OK46:45+0:097:23
3Oskar VikströmSundsvalls OK48:13+1:377:37
4Erik NorinSundsvalls OK51:16+4:408:05
5Erik ToomingasSundsvalls OK52:22+5:468:16
6Håkan StoltSundsvalls OK53:48+7:128:29
7Martin HässlerSundsvalls OK53:57+7:218:31
8Peter LoréSundsvalls OK57:09+10:339:01
9Lars HenrikssonSundsvalls OK58:50+12:149:17
10Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF1:00:18+13:429:31
11Roger PalmgrenSundsvalls OK1:01:04+14:289:38
12Magnus JonssonSundsvalls OK1:01:38+15:029:44
13Fredrik NordlanderSundsvalls OK1:06:30+19:5410:30
14Tony DalebrandSundsvalls OK1:08:48+22:1210:52
15Göran TjernbergKovlands IF1:11:07+24:3111:14
16Jörgen BlästaNjurunda OK1:11:29+24:5311:17
17Johnny BlästaNjurunda OK1:11:58+25:2211:22
18Alice PalmgrenSundsvalls OK1:12:47+26:1111:29
19Jonas KarlssonKovlands IF1:14:08+27:3211:42
20Björn JohanssonSundsvalls OK1:15:28+28:5211:55
21Mattias AgåsSundsvalls OK1:16:37+30:0112:06
22Anders MeitonSundsvalls OK1:18:03+31:2712:19
23Ana MatkovicSundsvalls OK1:19:57+33:2112:37
24Lukas JohanssonSundsvalls OK1:26:19+39:4313:38
25Michael LarssonSundsvalls OK1:27:15+40:3913:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser