*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motions-OL 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL 6
Arrangörsorganisation: Visby IF Gute SOK
Datum: torsdag 16 maj 2019

Klasser: Visa alla | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 7

3 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK39:32
2Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg42:11+2:39
3Sven-Åke Asklander42:48+3:16
4Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg45:32+6:00
5Maria PerssonVisborgs OK46:08+6:36
6Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg50:02+10:30
7Tommie OlssonVisborgs OK50:11+10:39
8Ylva SvangrenGotlands Bro OK56:34+17:02
9Caroline JohanssonSundsvalls OK59:39+20:07
10Catrin JohanssonSundsvalls OK1:00:14+20:42
11Annika ErikssonGotlands Bro OK1:01:06+21:34
12Katarina JakobssonGarda OK1:01:37+22:05
13Pär GustafssonSvaide Roma SOK1:02:10+22:38
14Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:02:13+22:41
15Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK1:02:44+23:12
16Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:03:43+24:11
17Christer MartinssonEmmaboda Verda OK1:07:25+27:53
18Anna BäckstädeVisborgs OK1:07:43+28:11
19Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:08:39+29:07
20Lena NyströmVisborgs OK1:08:41+29:09
21Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg1:09:31+29:59
22Ingrid EnekvistVisborgs OK1:10:35+31:03
23Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:12:18+32:46
24Mats RunanderA71:12:32+33:00
25Julia KeyGotlands Bro OK1:15:43+36:11
26Måns PerssonVisborgs OK1:21:14+41:42
27Gunnar ErikssonGotlands Bro OK1:25:36+46:04
28Nils HallgrenVisborgs OK1:30:08+50:36
Ing-Marie BergmanVisborgs OKej godkänd
Rolf MalmrosVisborgs OKej godkänd
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Folke LindgrenVisborgs OKej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Susanne JohannessonRonneby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser