Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL 11
Arrangörsorganisation: Visby IF Gute SOK
Datum: torsdag 18 juli 2019

Öppen 1

1 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK17:489:40
2Henry GrundellKlubblös22:58+5:1012:28
3Rasmus GunnarssonVisborgs OK33:36+15:4818:15
4August Santos Andersson33:37+15:4918:16
5Veronika EdgrenGotlands Bro OK37:23+19:3520:19

Öppen 3

2 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helene LindelavOK Roslagen25:209:27
2Max BoströmJärfälla OK26:23+1:039:50
3Ola EllbringJönköpings OK27:13+1:5310:09
4Freddy LiljegrenKlubblös27:59+2:3910:26
5Henrik Och Patrik LenassonKlubblös33:12+7:5212:23
6Emma NylenKlubblös33:36+8:1612:32
7Gustav HellminVisborgs OK44:18+18:5816:31
8Edith BergvallVisby IF Gute SOK47:25+22:0517:41
9Lars-Inge CarlssonKlubblös59:18+33:5822:07
Mats NylenKlubblösej godkänd

Öppen 5

4 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus FulkeOK Älvsjö-Örby50:1012:05
2Anna RondahlVisborgs OK50:56+0:4612:16
3Elisabeth StålhammarTullinge SK54:45+4:3513:11
4Emil OlofssonsKlubblös55:19+5:0913:19
5Albin GrahnCentrum OK1:00:23+10:1314:33
6Thomas HellströmKlubblös1:04:15+14:0515:28
7Åsa EllbringFK Finn1:05:19+15:0915:44
8Katarina JakobssonGarda OK1:07:15+17:0516:12
9Lars ArleboKFUM Örebro OK1:07:36+17:2616:17
10Johan MalmerSvaide Roma SOK1:16:28+26:1818:25
11Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:21:18+31:0819:35
Mikael JakobssonGarda OKej godkänd
Calle ErlanssonKlubblösej godkänd
Annika ÖsterdahlVisborgs OKutgått

Öppen 6

4 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WallinSvaide Roma SOK38:387:47
2Anna LövgärdOK Alehof45:15+6:379:07
3Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK53:06+14:2810:42
4Carl-Erik BerglövFagersta OK56:10+17:3211:19
5Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg59:20+20:4211:57
6Måns PerssonVisborgs OK1:01:15+22:3712:20
7Andreas JakobssonGarda OK1:05:04+26:2613:07
8Monika JonssonSvaide Roma SOK1:06:05+27:2713:19
9Åsa GunnarssonVisborgs OK1:06:47+28:0913:27
Annika JakobssonGarda OKutgått

Öppen 7

3 670 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÖsterdahlVisborgs OK28:047:38
2Tobias GrundellGotlands Bro OK30:48+2:448:23
3Per Olof DavarriusKlubblös31:37+3:338:36
4Johan PetriOK Djerf32:30+4:268:51
5Anders LevinSvaide Roma SOK38:29+10:2510:29
6Björn BoströmJärfälla OK39:36+11:3210:47
7Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK40:56+12:5211:09
8Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK41:01+12:5711:10
9Anna BäckstädeVisborgs OK41:25+13:2111:17
10Maria PerssonVisborgs OK42:31+14:2711:35
11Sara NylénBromma-Vällingby SOK42:34+14:3011:35
12Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg42:44+14:4011:38
13Carin KihlströmTäby OK42:46+14:4211:39
14Tobias WestrinTimrå SOK44:06+16:0212:00
15Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg45:21+17:1712:21
16Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF45:29+17:2512:23
17Per StålhammarTullinge SK45:48+17:4412:28
18Lena NyströmVisborgs OK47:26+19:2212:55
19Anders NauHaninge SOK47:44+19:4013:00
20Ylva SvangrenGotlands Bro OK48:48+20:4413:17
21Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL49:54+21:5013:35
22Olle SvangrenGotlands Bro OK51:08+23:0413:55
23Sarah SeestrandVisborgs OK51:17+23:1313:58
24Ing-Marie BergmanVisborgs OK51:21+23:1713:59
25Åsa NylénBromma-Vällingby SOK52:34+24:3014:19
26Karin RådenmanOK Älvsjö-Örby55:07+27:0315:01
27Ingrid EnekvistVisborgs OK56:02+27:5815:16
28Klara BäckstädeVisborgs OK56:57+28:5315:31
29Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK57:02+28:5815:32
30Nils HallgrenVisborgs OK59:16+31:1216:08
31Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:01:54+33:5016:51
32Helge GardelinGotlands Bro OK1:05:13+37:0917:46
33Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:07:55+39:5118:30
34Brita AugustssonVisborgs OK1:11:50+43:4619:34
35Gunnel FranssonVisborgs OK1:20:18+52:1421:52
36Roland JohanssonVisborgs OK1:28:35+1:00:3124:08
37Siv JohanssonVisborgs OK1:38:56+1:10:5226:57
Karl Gustav LenassonKlubblösej godkänd
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburgej godkänd
Rolf MalmrosVisborgs OKej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgutgått

Öppen 9

6 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK46:336:44
2Jakob Gadefors-NauHaninge SOK50:41+4:087:20
3Fredrik LevinSvaide Roma SOK50:56+4:237:22
4Felix BäckstädeVisborgs OK52:07+5:347:32
5Stefan WahlgrenVisborgs OK53:11+6:387:41
6Erik RankinVisborgs OK57:00+10:278:14
7Anders LövgärdOK Alehof58:12+11:398:25
8Anders EklundSvaide Roma SOK1:00:51+14:188:48
9Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:01:39+15:068:55
10Johan JacobssonOK Orion1:04:12+17:399:17
11Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:04:19+17:469:18
12Mårten KorallGotlands Bro OK1:07:55+21:229:49
13Konrad NilssonVisborgs OK1:13:43+27:1010:40
14Anders HellminVisborgs OK1:14:54+28:2110:50
Stefan WittmannGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser