Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #2, krets Söder 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Söder 4
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: tisdag 14 maj 2019

U2

2 250 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SK15:20
2Noel HedmanSnättringe SK15:48+0:28
3Simon LundbergHaninge SOK17:26+2:06
4Malte HolmquistIFK Enskede17:41+2:21
5Ida LundbergHaninge SOK18:37+3:17
6Sofia KaznovaSnättringe SK18:55+3:35
7Linnea DahlgrenSnättringe SK19:48+4:28
8Malte BergHaninge SOK19:52+4:32
9Erik Hagel Von HeijneIFK Enskede20:19+4:59
10Simon CarlqvistSnättringe SK20:52+5:32
11Emil LibérthHaninge SOK21:34+6:14
12Klara TryggHaninge SOK23:29+8:09
13Anton TryggHaninge SOK23:33+8:13
14Liam de BoussardIFK Enskede25:14+9:54
15Amelie Boström HagelIFK Enskede25:19+9:59
16Lea WasbergHaninge SOK26:09+10:49
17Manfred HolmgrenHaninge SOK26:21+11:01
18Alma KarlssonSnättringe SK26:33+11:13
19Nadia FlorczykHaninge SOK27:01+11:41
20Erika ReménSnättringe SK27:11+11:51
21Emil SundbladSnättringe SK28:46+13:26
22Ludvig KuusimurtoSnättringe SK28:58+13:38
23Ulf WesterSnättringe SK29:01+13:41
24Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede30:58+15:38
25Axel HolmgrenHaninge SOK31:52+16:32
26Robin NileviHaninge SOK32:45+17:25
27Rebecka PannagelSnättringe SK32:48+17:28
28Livia HartleyHaninge SOK32:50+17:30
29Viktor PannagelSnättringe SK33:32+18:12
30Erik TheanderHaninge SOK37:14+21:54
31Anton SedvallHaninge SOK39:00+23:40
32Wilmer RosendahlSnättringe SK40:22+25:02
33Matilda FlordalSnättringe SK41:46+26:26
34Edith AtterlöfIFK Enskede42:44+27:24
Peter KaznovSnättringe SKej godkänd
Lovisa GeliusSnättringe SKej start
Alma HöglindIFK Enskedeej start
Ester HöglindIFK Enskedeej start
Rickard MelchiorreHaninge SOKej start
Elin StorellHaninge SOKej start
Ines ThepperSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser