Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering Ålems OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering Ålems OK
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: onsdag 17 april 2019

Berga SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Stellan HäggbrinkLånga (11)59:51+27:3315:20

Emmaboda Verda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jörgen FranssonMellan (15)37:52+11:5814:01
5Gun-Britt FranssonMellan (15)41:12+15:1815:15
8Kent EkdahlMellan (15)45:09+19:1516:43

IF Stjärnan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Rolf SvenssonMellan (15)ej godkänd

Kalmar OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ove LernåLånga (11)32:188:16
2Bo SalomonsonMellan (15)33:26+7:3212:22
5Karin Rahm BjörneldLånga (11)39:01+6:4310:00
6Sivert AxelssonMellan (15)43:46+17:5216:12
7Kristina JohanssonMellan (15)44:25+18:3116:27
7Viktor SkobeLånga (11)39:30+7:1210:07
8Lars-Åke ÅbergLånga (11)50:53+18:3513:02
11Heino OtsMellan (15)1:01:33+35:3922:47
Åke PeterssonMellan (15)ej godkänd

Nybro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Britt AxelssonKorta (5)51:23+12:4423:21
4Michael AdamssonLånga (11)37:36+5:189:38
Anders BuhréLånga (11)ej start
Leif LindströmLånga (11)ej start
Marie-Louise KarlssonMellan (15)ej start

Nydalens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Torstein HoleLånga (11)33:08+0:508:29

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonMellan (15)25:549:35

SOK Viljan

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Allan HåkanssonKorta (5)38:3917:34
2Agneta CarlssonKorta (5)42:38+3:5919:22
3Stefan CarlssonLånga (11)37:32+5:149:37
3Göran GabrielssonKorta (5)45:11+6:3220:32
4Roland NilssonMellan (15)39:08+13:1414:29
5Milton LöfgrenKorta (5)51:35+12:5623:26
6Leif CarlssonLånga (11)39:29+7:1110:07
9Hans SödergrenLånga (11)57:15+24:5714:40
9Karl-Evert AnnegårdMellan (15)47:53+21:5917:44
12Majvie AnnegårdMellan (15)1:03:12+37:1823:24
Hans SvensonLånga (11)ej godkänd
Göran SvensonLånga (11)ej start

Torsås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Uno PeterssonMellan (15)1:05:26+39:3224:14

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Roland JanssonMellan (15)59:33+33:3922:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser