Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, Blekingecupen #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, Blekingecupen #3
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: söndag 9 juni 2019

15 km svår

16 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LarssonOK Skogsfalken1:10:514:25
2Pontus JonssonOK Orion1:12:59+2:084:33 Ladda ner rutt i gpx-format
3Andreas JonssonOK Orion1:13:36+2:454:35
4Sebastian GieseÖrkelljunga FK1:19:44+8:534:58
5Rikard SagerOK Orion1:21:08+10:175:03
6Erik ÅkessonVäxjö OK1:26:58+16:075:25
7Mats SjöbergFrosta OK1:30:32+19:415:39
8Per ÅkessonVäxjö AIS1:37:51+27:006:06
9Joakim SorinderOK Skogsfalken1:40:29+29:386:16
10Claes LindbergLunds OK1:41:44+30:536:21
11Lars ThorénRonneby OK1:48:48+37:576:47
12Cecilia LingerudOK Skogsfalken1:51:40+40:496:58
Lars PerssonOK Skogsfalkenej godkänd
Aleksander BernaciakOK Orionej start

10 km svår

11 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Inge MartinssonOK Skogsfalken59:345:20
2Thomas JohannessonRonneby OK1:00:02+0:285:23
3Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken1:02:15+2:415:35
4Martin AnderssonOK Skogsfalken1:03:02+3:285:39
5Johan JacobssonOK Orion1:03:48+4:145:43
6Anders NilssonOK Orion1:05:00+5:265:50
7Anders LeopoldOK Orion1:07:30+7:566:03
8Håkan ForsmanRonneby OK1:08:40+9:066:09
9Göran PerssonVärend GN OL1:10:41+11:076:20
10Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:16:09+16:356:50
11Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK1:20:35+21:017:14
12Pi PerssonOK Orion1:21:16+21:427:17
Gustav BäcklundRonneby OKutgått
Magnus MattssonKarlskrona CKutgått
Ivan AbramssonEj klubbanslutenutgått
Erik JohanssonEj klubbanslutenutgått
David JohanssonEj klubbanslutenutgått
Eskil JohanssonOK Orionutgått
Thomas AlmqvistKarlskrona SOKej start
Henrik KarlssonEj klubbanslutenej start
Helena TorstensonEj klubbanslutenej start

5 km lätt

5 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BäcklundRonneby OK33:205:40
2Erik HanssonKarlskrona SOK38:13+4:536:30
3Embla ThorénRonneby OK39:39+6:196:45
4Hanna BäcklundRonneby OK40:51+7:316:57
5Barbro LeopoldOK Orion51:21+18:018:44
6Victor JosefssonOK Skogsfalken55:27+22:079:26
7Hannah JosefssonOK Skogsfalken55:29+22:099:27
8Marcus JosefssonOK Skogsfalken55:48+22:289:30
9Kajsa BäcklundRonneby OK1:04:55+31:3511:03
Alma GieseÖrkelljunga FKej start
Erik LeopoldOK Orionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser