Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO Blekingecupen #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO Blekingecupen #1
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 7 april 2019

Kort

4 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bosse JönssonStigmännen Karlshamns OK45:009:11
2Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK45:07+0:079:12
3Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK45:56+0:569:22
4Victor JosefssonOK Skogsfalken46:31+1:319:29
5Marcus JosefssonOK Skogsfalken46:59+1:599:35
6Hannah JosefssonOK Skogsfalken47:01+2:019:35
7Erik LeopoldOK Orion58:22+13:2211:54
8Barbro LeopoldOK Orion59:17+14:1712:05
9Alma GieseÖrkelljunga FK59:33+14:3312:09
10Selma LeopoldOK Orion59:46+14:4612:11
11Embla ThorénRonneby OK1:05:04+20:0413:16
12Helena TorstensonEj klubbansluten1:05:45+20:4513:25

Mellan

9 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SmedbergOK Skogsfalken1:08:277:09
2Anders NilssonOK Orion1:09:17+0:507:14
3Jan-Inge MartinssonOK Skogsfalken1:15:31+7:047:53
4Göran PerssonVärend GN OL1:17:17+8:508:05
5Anders LeopoldOK Orion1:19:43+11:168:20
6Anders BlomqvistOK Skogsfalken1:20:02+11:358:22
7Madlene JohanssonEj klubbansluten1:25:09+16:428:54
8Maria HonethVäxjö OK1:25:26+16:598:56
9Ingela AnderssonLunds OK1:27:53+19:269:11
10Jan PerssonYstads OK1:31:17+22:509:32
11Matilda NilssonOK Gynge1:32:38+24:119:41
12Pi PerssonOK Orion1:34:35+26:089:53
13Sofia SwartzOK Orion1:36:53+28:2610:08
14Lars-Åke SjökvistVärend GN OL1:45:11+36:4411:00
Jan SvenssonOK Orionej godkänd
Johan JacobssonOK Orionej start
Sarah LindströmRonneby OKej start

Lång

15 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils PistoraLunds OK1:27:005:44
2Mikael JohanssonVärend GN OL1:31:14+4:146:01
3Pesho HedbergLunds OK1:36:38+9:386:22
4Sebastian GieseÖrkelljunga FK1:37:37+10:376:26
5Mikael PerssonFK Göingarna1:39:44+12:446:34
6Magnus GraadRonneby OK1:44:48+17:486:54
7Magnus RydlundHässleholms OK1:47:50+20:507:06
8Carina RydlundHässleholms OK1:52:49+25:497:26
Henrik BerlinOK Orionej godkänd
Mattias HanssonEj klubbanslutenej godkänd
Ulf HonethVäxjö OKej godkänd
Malte LennerstedtLunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser