Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skattkärr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skattkärr
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / Skattkärrs SOK
Datum: torsdag 9 maj 2019

Bana 1 - mycket lätt

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent LjungbergOK Tyr24:1711:02
2Jeanette KarlssonOK Älgen25:26+1:0911:33
3Juni RudströmOK Tyr26:21+2:0411:58
4Maja HörnströmOK Tyr26:22+2:0511:59
5Tove KasosOK Tyr26:23+2:0611:59
6Albin GärdestamOK Älgen30:28+6:1113:50
7Frida GrumerOK Älgen33:37+9:2015:16
8Lise-Lotte JohanssonSSOK34:37+10:2015:44
8Lilly BergenfurSkattkärrs SOK34:37+10:2015:44
10Edith BergenfurSkattkärrs SOK34:46+10:2915:48
11Hannah HöökOK Tyr43:58+19:4119:59
12Alice HöökOK Tyr44:28+20:1120:12

Bana 2 - lätt

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Izabella LjungbergOK Tyr34:3011:07
2Tuva HenricssonOK Tyr41:28+6:5813:22
3Thomas MobergOK Tyr42:38+8:0813:45
4Per KroghOK Tyr1:09:19+34:4922:21

Bana 3 - medel

3 200 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Colin Mc IntyreOK Tyr26:208:13
2Julia ForsgrenOK Tyr35:18+8:5811:01
3Bengt SvedjebySkattkärrs SOK35:55+9:3511:13
4Catarina HögkvistOK Tyr37:33+11:1311:44
5Hugo EkströmOK Tyr37:48+11:2811:48
6Fredrik EkströmOK Tyr37:57+11:3711:51
7Tone HollowellOK Tyr38:23+12:0311:59
8Ylva OlmKils OK40:15+13:5512:34
9Börje RåbergOK Tyr41:37+15:1713:00
10Björn SvenssonSK Örnen42:05+15:4513:09
11Elisabeth ÖströmOK Tyr42:40+16:2013:20
12Emma AlfredssonOK Tyr42:54+16:3413:24
13Maria ErikssonOK Tyr44:37+18:1713:56
14Lisa GjeinOK Tyr45:40+19:2014:16
15Anna Weckner WestlundOK Tyr45:50+19:3014:19
16Karin MoodhOK Tyr49:43+23:2315:32
17Ove LundbergOK Tyr49:58+23:3815:36
18Anna BrunzellOK Tyr50:20+24:0015:43
19David ÅkerlindOK Tyr50:35+24:1515:48
20Johanna AlfredssonOK Tyr51:34+25:1416:06
21Kjell JohanssonSkattkärrs SOK52:03+25:4316:15
22Patrik BromanOK Tyr52:57+26:3716:32
23Mikael AlfredssonOK Tyr59:48+33:2818:41
24Leif SalinOK Tyr1:00:14+33:5418:49
25Marit NilssonKils OK1:00:37+34:1718:56
26Eva TrangiusOK Tyr1:00:57+34:3719:02
27Matteus SkolhällEj klubbansluten1:03:06+36:4619:43
28Anders OlssonOK Tyr1:04:04+37:4420:01
Maja ÖmanEj klubbanslutenutgått
Jonathan EmmesjöOK Älgenutgått

Bana 4 - svår

4 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SkoogKils OK27:166:20
2Jan OlmKils OK31:05+3:497:13
3Martin LjungbergOK Tyr31:49+4:337:23
4Johan SöderlundOK Tyr32:38+5:227:35
5Sixten WestlundOK Tyr33:53+6:377:52
6Anton JonssonOK Tyr34:33+7:178:02
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK34:47+7:318:05
8Stina GranefeltOK Tyr36:49+9:338:33
9Mats BergenfurIK Vikings OK37:48+10:328:47
10Per HögkvistOK Tyr37:54+10:388:48
11Mattias PerssonOK Tyr38:11+10:558:52
12Erik HögkvistOK Tyr38:29+11:138:56
13Anders HedqvistOK Tyr38:47+11:319:01
14Joakim PerssonKils OK39:17+12:019:08
15Malin JonssonOK Tyr41:32+14:169:39
16Johan HenricssonOK Tyr45:14+17:5810:31
17Niklas KarlssonOK Tyr47:17+20:0110:59
18Lisa HöökOK Tyr47:51+20:3511:07
19Björn EiderbrantOK Tyr49:13+21:5711:26
20Mikael NybergSkattkärrs SOK50:53+23:3711:50
21Lars LundkvistEj klubbansluten1:01:27+34:1114:17
22Amanda AlfredssonOK Tyr1:05:14+37:5815:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser