Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ulvsby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ulvsby
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: tisdag 28 maj 2019

Bana 1 - mycket lätt

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Birger KarlströmOK Tyr20:37
2Kevin TollanOK Älgen21:58+1:21
3Jonatan EmersjöOK Älgen24:58+4:21
4Carl EdlingOK Älgen25:00+4:23
5Johan BengtssonOK Tyr25:12+4:35
6Tuva KarlssonOK Tyr27:21+6:44
7Elin EdlingOK Älgen29:06+8:29
7Christoffer EmmesjöOK Älgen29:06+8:29
9Aimi StraatOK Älgen29:33+8:56
10Albin JohanssonOKTyr29:34+8:57
11Mara StraatOK Älgen31:11+10:34
12Gabriel KjellgrenOK Älgen31:25+10:48
13Nemo KjellgrenOK Älgen31:38+11:01
14Jesper KjellgrenOK Älgen31:46+11:09
15Nandini BrolinSkattkärrs SOK31:55+11:18
16Louva LindqvistUlvsby IF31:57+11:20
17Annanya BrolinSkattkärrs SOK44:35+23:58
Frida GrumerOK Älgenej godkänd

Bana 2 - lätt

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Adam StråleOK Tyr38:04
2Zulfu EmekSK Örnen45:10+7:06
3Björn SvenssonSK Örnen45:14+7:10
4Lotta RåbergOK Tyr47:44+9:40
5Monika WikströmOK Tyr50:17+12:13
6Per FritiofssonOK Tyr53:32+15:28
7Gunilla NilssonOK Tyr53:53+15:49
8Matilda SolbergOK Tyr57:24+19:20
9Gilbert KarlströmOK Tyr1:00:48+22:44
10Axel LindOK Tyr1:08:01+29:57
11Maria EldOK Tyr1:12:15+34:11
12Marian SyvertssonOK Tyr1:13:00+34:56
12Marie StenströmKarlstad1:13:00+34:56
14Teo DuranOK Tyr1:13:50+35:46
15Margaretha HedqwistOK Tyr1:13:53+35:49
15Margaretha HedqwistOK Tyr1:13:53+35:49
17Maria LiljegrenOK Tyr1:17:20+39:16
18Agneta BouchaouiOK Tyr1:17:22+39:18
19Oskar ClaessonOK Tyr1:23:31+45:27
20Karin ClaessonOK Tyr1:23:33+45:29
Victoria BerglundKils OKej godkänd
Britt-Marie LundkvistKils OKej godkänd
Anneli SvenssonKarlstadej godkänd
Hans KjellströmKarlstad.ej godkänd
Molly LundqvistOK Tyrutgått
Elisabet LundqvistOK Tyrutgått
Erika HedqwistLinköpingutgått

Bana 3 - medel

43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Anders HedqvistOK Tyr33:15
2Colin Mc IntyreOK Tyr34:00+0:45
3Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr36:50+3:35
4Malin NymanOK Tyr37:55+4:40
5Ingrid KensbyOK Tyr39:55+6:40
6Mats KensbyOK Tyr40:31+7:16
7Örjan BeckiusOK Tyr43:39+10:24
8Olov ÖströmOK Tyr43:49+10:34
9Tone HollowellOK Tyr44:36+11:21
10Ann HyvönenSkattkärrs SOK45:22+12:07
11Sandra HaneOK Tyr46:20+13:05
12Elisabeth ÖströmOK Tyr46:43+13:28
13Anders HaneOK Tyr47:13+13:58
14Per BrolinSkattkärrs SOK47:45+14:30
15Lars MellkvistOK Hierne48:59+15:44
16Anders OlssonOK Tyr49:28+16:13
17Christer HöglundOK Tyr50:24+17:09
18Ulf SkoglundKils OK51:52+18:37
19Ove LundbergOK Tyr53:25+20:10 Ladda ner rutt i gpx-format
20Mattias KarlssonOK Tyr55:57+22:42
21Bengt JohanssonOK Tyr56:20+23:05
22Bernt-Åke LarssonOK Tyr56:26+23:11
23Leif EricssonOK Tyr57:19+24:04
24Märit NordlundJärfälla OK59:18+26:03
25Gunnar RåbergOK Tyr1:03:00+29:45
26Kenneth BerglundKils OK1:04:06+30:51
27Inger BerglundKils OK1:04:15+31:00
28William LundqvistOK Tyr1:07:26+34:11
29Tobias LundqvistOK Tyr1:07:29+34:14
30Karin MoodhOK Tyr1:07:33+34:18
31Kjell JohanssonSkattkärrs SOK1:09:32+36:17
32Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK1:10:48+37:33
33Eva SvenssonOK Tyr1:11:01+37:46
34Christer HallOK Tyr1:14:06+40:51
35Annica LarssonOK Tyr1:27:11+53:56
36Jonas RöschKarlstad.1:36:26+1:03:11
37Martin AlavaaraKarlstad.1:44:21+1:11:06
38Linda BengtssonKarlstad1:44:24+1:11:09
Albin SigbyOK Tyrej godkänd
Cornelia KindlundOK Tyrej godkänd
Mira KarlströmOK Tyrej godkänd
Mikaela AnderssonKarlstadej godkänd
Mats VesterbergOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Rolf WikströmOK Tyr58:03
2Pär NymanOK Tyr1:04:47+6:44
3Per HögkvistOK Tyr1:05:55+7:52
4Håkan RichterKarlstad1:06:03+8:00
Björn EiderbrantOK Tyrej godkänd
Niklas EnehammarKarlstad.ej godkänd
Mats BergenfurIK Vikings OKej godkänd
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd

Bana 5 - lätt och lång

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Mikael SotoIF Friskis&Svettis1:22:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser