Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Tuggelite

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Tuggelite
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 13 juni 2019

Hammarö.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
31Anders MobergBana 3 - medel51:15+16:30

IF Friskis&Svettis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Mikael SotoBana 5 - lätt och lång1:00:20+8:48

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3klara bjäringBana 1 - mycket lätt26:15+5:16

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Sixtern ÖrnbergBana 1 - mycket lätt28:41+7:42

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Emil BjäringBana 1 - mycket lätt28:44+7:45

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Vidar ÖrnbergBana 1 - mycket lätt37:08+16:09

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9klara råbergBana 1 - mycket lätt45:14+24:15

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Oskar LundqvistBana 1 - mycket lättej godkänd

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Camilla BjäringBana 2 - lätt25:39

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Johan HederBana 2 - lätt31:17+5:38

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Marie StenströmBana 2 - lätt46:14+20:35

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Madeleine BrunnsellBana 2 - lätt54:50+29:11

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Alicia FredrikssonBana 2 - lätt1:03:36+37:57

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Barbro LöfgrenBana 2 - lätt1:07:10+41:31

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Johan LindqvistBana 3 - medel46:22+11:37

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
57Helena EkBana 3 - medel1:04:38+29:53

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eva SalomonsonBana 3 - medelej godkänd

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Daniel BonkestadBana 4 - svår55:55+17:36

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Anders ErikssonBana 4 - svår1:00:16+21:57

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Juni RudströmBana 5 - lätt och lång57:57+6:25

Kils OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Jan OlmBana 4 - svår38:19
2Viktor SkoogBana 4 - svår38:25+0:06
15Lukas OlmBana 4 - svår45:30+7:11
21Ylva OlmBana 3 - medel46:21+11:36
21Lars HolmgårdBana 4 - svår51:43+13:24
34Fredrik WestlundBana 3 - medel52:59+18:14
44Marit NilssonBana 3 - medel56:55+22:10
56Rebecka WestlundBana 3 - medel1:03:36+28:51
60Kenneth BerglundBana 3 - medel1:10:02+35:17

Lustens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Niklas KarlssonBana 3 - medel44:24+9:39
53David ÅkerlindBana 3 - medel1:02:40+27:55

OK Hierne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Lars MellkvistBana 3 - medel58:38+23:53

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
29lars LundqvistBana 4 - svår1:04:00+25:41

OK Tyr

93 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Cornelia KindlundBana 3 - medel34:45
1Sören PerssonBana 5 - lätt och lång51:32
1Alrik WikströmBana 1 - mycket lätt20:59
2Lotta RåbergBana 2 - lätt28:44+3:05
2Linus PetterssonBana 1 - mycket lätt26:10+5:11
2Albin SigbyBana 3 - medel35:25+0:40
3Julia ForsgrenBana 3 - medel36:30+1:45
3Per FritiofssonBana 2 - lätt30:19+4:40
3Johan SöderlundBana 4 - svår39:49+1:30
4Sören KindlundBana 4 - svår40:52+2:33
4William LundqvistBana 2 - lätt30:40+5:01
4Thomas HollowellBana 3 - medel37:11+2:26
4Maria HenricssonBana 5 - lätt och lång1:01:38+10:06
5Hanna GustavssonBana 3 - medel37:38+2:53
5Sara Storm-AnderssonBana 5 - lätt och lång1:03:20+11:48
6Anna Isaksson ForsgrenBana 3 - medel38:06+3:21
6Henrik RåbergBana 4 - svår42:13+3:54
7Rolf WikströmBana 4 - svår42:48+4:29
7Johanna KindlundBana 3 - medel38:53+4:08
7Anna BossBana 2 - lätt35:50+10:11
8Karin Creutzer BlomgrenBana 2 - lätt37:55+12:16
8Elin LundgrenBana 3 - medel39:57+5:12
8Alice HöökBana 1 - mycket lätt40:42+19:43
8Oskar SvenssonBana 4 - svår43:03+4:44
9Dimitar Bana 4 - svår44:06+5:47
9Molly LundqvistBana 2 - lätt43:36+17:57
9Mats VesterbergBana 3 - medel40:12+5:27
10Tilda KindlundBana 1 - mycket lätt45:17+24:18
10Margaretha HedqvistBana 2 - lätt45:06+19:27
10Magnus AlbinssonBana 4 - svår44:09+5:50
10Lars OlssonBana 3 - medel41:27+6:42
11Anders HedqvistBana 4 - svår44:42+6:23
11Marianne SyvertssonBana 2 - lätt46:14+20:35
12Amanda AlfredssonBana 3 - medel43:02+8:17
12Jesper ÖströmBana 4 - svår44:50+6:31
13Vincent LjungbergBana 2 - lätt47:26+21:47
13Sverre WikströmBana 3 - medel43:51+9:06
13Erik HögkvistBana 4 - svår44:57+6:38
14Izabella LjungbergBana 2 - lätt48:07+22:28
14Per-Erik AdrianBana 4 - svår45:10+6:51
15Angelica WikströmBana 3 - medel44:32+9:47
16Mathias BjörklundBana 4 - svår47:03+8:44
16Lowe EkströmBana 2 - lätt54:28+28:49
16Linus NilssonBana 3 - medel44:59+10:14
17Emma AlfredssonBana 3 - medel45:24+10:39
17Pär NymanBana 4 - svår47:33+9:14
18Sandra HaneBana 3 - medel45:40+10:55
19Anders HederBana 3 - medel45:44+10:59
19Fredrik HaneBana 3 - medel45:44+10:59
19Andrey AbadzhievBana 4 - svår50:07+11:48
20Daniel DjuvfeltBana 4 - svår50:28+12:09
22Mattias PerssonBana 4 - svår52:01+13:42
23Thomas MobergBana 3 - medel46:32+11:47
23Per HögkvistBana 4 - svår52:54+14:35
23Ivar WikströmBana 3 - medel46:32+11:47
24Magnus KällmingBana 4 - svår55:51+17:32
25Hugo EkströmBana 3 - medel47:30+12:45
26Leif EricssonBana 3 - medel47:43+12:58
26Johan HenricssonBana 4 - svår57:11+18:52
27Ida SvenssonBana 3 - medel49:22+14:37
28Lars-Erik OlssonBana 3 - medel49:31+14:46
28Zlatimira AbadzhievaBana 4 - svår1:03:07+24:48
29Christer HöglundBana 3 - medel50:22+15:37
30Lisa HöökBana 4 - svår1:04:57+26:38
30Lars AnderssonBana 3 - medel50:40+15:55
31Bengt JohanssonBana 4 - svår1:08:56+30:37
32Anders OlssonBana 3 - medel51:46+17:01
33Anna Weckner WestlundBana 3 - medel52:37+17:52
41Lisa AnnersandBana 3 - medel55:27+20:42
42Björn PetterssonBana 3 - medel56:22+21:37
43Helena KasosBana 3 - medel56:27+21:42
45Leif SalinBana 3 - medel57:01+22:16
47Elin LundkvistBana 3 - medel58:46+24:01
48Karin MoodhBana 3 - medel58:50+24:05
50Jakob StrömBana 3 - medel1:01:08+26:23
51Bernt-Åke LarssonBana 3 - medel1:01:57+27:12
52Monika WikströmBana 3 - medel1:02:01+27:16
54Eva TrangiusBana 3 - medel1:02:53+28:08
55Johanna AlfredssonBana 3 - medel1:03:25+28:40
58Christer HallBana 3 - medel1:06:53+32:08
59Annica LarssonBana 3 - medel1:07:01+32:16
61Maria ErikssonBana 3 - medel1:11:26+36:41
62Eva SvenssonBana 3 - medel1:17:02+42:17
63Anders SolbergBana 3 - medel1:19:08+44:23
Axel LindBana 3 - medelej godkänd
Gunilla NilssonBana 3 - medelej godkänd
Ove LundbergBana 3 - medelej godkänd
Sören AnderssonBana 5 - lätt och långej godkänd
Marie AlfredssonBana 4 - svårej godkänd
Elisabeth ÖströmBana 3 - medelej godkänd
Tone HollowellBana 3 - medelej godkänd
Ann-Sofie HultsvedBana 3 - medelutgått
Tove KasosBana 2 - lättutgått

OK Älgen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Fredrik NordströmBana 4 - svår42:12+3:53
6Jeanette KarlssonBana 2 - lätt35:21+9:42
35Hans PerssonBana 3 - medel53:00+18:15

OKTyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Hannah HöökBana 1 - mycket lätt36:26+15:27

SK Örnen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Zulfu EmekBana 3 - medel53:56+19:11
39Björn SvenssonBana 3 - medel54:00+19:15

Skattkärrs SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Mikael NybergBana 4 - svår48:35+10:16
36Alfred NybergBana 3 - medel53:29+18:44
37Jenny NybergBana 3 - medel53:32+18:47
40Jan-Olov LöfvenholmBana 3 - medel54:08+19:23
49Annanya BrolinBana 3 - medel1:00:50+26:05

Västvärmlands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Elin ErikssonBana 3 - medel41:31+6:46

Åmotfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Per KråghBana 2 - lätt49:45+24:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser