Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Alingsåskretsens Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Alingsåskretsens Natt-KM
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 26 mars 2019

D21

3 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin ClassonOK Orinto25:066:38
Moa TholénOK Skogshjortarnautgått

H21

4 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto23:235:27
2Jesper SjögrenHestra IF25:00+1:375:50
3Anton KarlssonOK Kullingshof27:07+3:446:20
4Mikael LindeOK Skogshjortarna35:14+11:518:13
5Albin ÖstlingOK Skogshjortarna39:29+16:069:13

H20

3 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HarrysonOK Skogshjortarna27:087:10
2Isak KällsmyrOK Kullingshof39:28+12:2010:26
3Johan SandingOK Skogshjortarna40:01+12:5310:35

D16

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Wilma PetterssonOK Kullingshofej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd

H16

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna21:006:47
Samuel BökeOK Skogshjortarnaej godkänd
Ludvig HedströmOK Skogshjortarnaej godkänd
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd

D14

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna22:359:29
2Linnea StenbaekOK Skogshjortarna43:16+20:4118:10

H14

2 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AnderssonOK Skogshjortarna28:1711:53

D12

1 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PetterssonOK Kullingshof18:119:25
2Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna18:13+0:029:26
3Signe NygårdOK Skogshjortarna20:48+2:3710:46
Meja PetterssonOK Kullingshofutgått

H12

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof TholénOK Skogshjortarna15:358:04
2Viktor HedströmOK Skogshjortarna15:37+0:028:05
3Calle WärnOK Skogshjortarna15:39+0:048:06
4Samuel JakobssonOK Skogshjortarna15:41+0:068:07
5Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna20:49+5:1410:47

D35

3 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna25:296:44
2Åsa HedströmOK Skogshjortarna29:55+4:267:54

H35

4 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias WärnOK Skogshjortarna29:186:50
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna30:26+1:087:06
3Erik JohanssonOK Skogshjortarna30:27+1:097:06
4Andreas JohanssonOK Kullingshof34:07+4:497:58
5Andreas ClaessonOK Kullingshof38:20+9:028:57
6Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna41:51+12:339:46
7Glenn LundbergOK Skogshjortarna59:39+30:2113:56
Andréas ThernOK Skogshjortarnaej godkänd

D45

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica TholénOK Skogshjortarna28:0510:38
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna28:56+0:5110:57
3Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna34:55+6:5013:13
Carola VeltmanOK Skogshjortarnaej godkänd

H45

3 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LjungOK Kullingshof25:346:45
2Mathias FredrixonOK Skogshjortarna29:38+4:047:50
3Lars BjörkingOK Skogshjortarna30:29+4:558:03
4Tommy BäckOK Kullingshof35:05+9:319:16
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd

D55

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann Warma LaasOK Skogshjortarna27:2711:32
2Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna28:28+1:0111:57
3Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna31:51+4:2413:22
Eva PedersenOK Skogshjortarnaej godkänd

H55

3 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar IvarssonOK Kullingshof34:0511:01
2Magnus PedersenOK Skogshjortarna39:34+5:2912:48
3Lars StrömbergOK Skogshjortarna41:08+7:0313:18
4Bengt KlassonOK Orinto43:41+9:3614:08
Andres LaasOK Skogshjortarnaej godkänd
Dan SjöholmHalmstad OKej godkänd

D65

1 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica IvarssonOK Skogshjortarna32:0417:42
2Barbro BörjesonOK Skogshjortarna32:17+0:1317:50

H65

2 640 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:1110:40
2Per FredrikssonOK Skogshjortarna28:20+0:0910:43
3Anders BerglundOK Skogshjortarna31:48+3:3712:02
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna34:19+6:0812:59
5Jonas LarssonOK Kullingshof35:17+7:0613:21
Kent IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bertil JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Per-Ola JohnssonOK Kullingshofej godkänd
Håkan ReiderstedtOK Skogshjortarnautgått

H75

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna27:2311:30
2Åke GatelidOK Skogshjortarna28:23+1:0011:55
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna31:28+4:0513:13
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna31:41+4:1813:18
5Kurt FredrixonOK Skogshjortarna32:02+4:3913:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser