Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmatch mot Höglandet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmatch mot Höglandet
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 5 september 2019

Korta Lätta banan

1 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell MartinssonVätterbygden22:0411:59
2Stig WikströmVätterbygden22:21+0:1712:08
3Arnold BäckVätterbygden24:53+2:4913:31
4Jan WennerbergVätterbygden25:36+3:3213:54
5Anita ErikssonHöglandet25:47+3:4314:00
6Berith KarlssonHöglandet26:09+4:0514:12
7Stig HultgrenHöglandet27:19+5:1514:50
8Anita HolmqvistVätterbygden27:31+5:2714:57
9Åke JohanssonVätterbygden27:36+5:3215:00
9Ingebill VigantHöglandet27:36+5:3215:00
11Göran KarlssonHöglandet27:56+5:5215:10
12Olof WalfridssonHöglandet28:50+6:4615:40
13Lennart BarkestamVätterbygden29:31+7:2716:02
14Harald HåkanssonVätterbygden29:47+7:4316:11
15Gunnel LarssonVätterbygden38:58+16:5421:10
16Monica KammenhedVätterbygden38:59+16:5521:11
17Gerd JohanssonVätterbygden39:02+16:5821:12

Korta banan

2 070 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LingVätterbygden29:4014:19
2Jan GustavssonVätterbygden31:39+1:5915:17
3Urban JohanssonHöglandet32:44+3:0415:48
4Karl-Axel MalmbergVätterbygden34:32+4:5216:40
5Margareta LarssonHöglandet34:35+4:5516:42
6Lars-Erik KarlssonHöglandet34:38+4:5816:43
7Leif JoakimssonHöglandet34:51+5:1116:50
8Gunvor ArbinHöglandet34:56+5:1616:52
9Anders FrönellVätterbygden34:57+5:1716:53
10Per LarssonVätterbygden34:58+5:1816:53
11Berndt TenlidVätterbygden35:07+5:2716:57
12Rune GunnarssonHöglandet35:27+5:4717:07
13Åke ErikssonHöglandet35:44+6:0417:15
14Hans BredhVätterbygden36:01+6:2117:23
15Tomas JohanssonHöglandet36:14+6:3417:30
16Lars-Göran BjörnlingerVätterbygden36:24+6:4417:35
17Ann-Britt BjörnlingerVätterbygden38:12+8:3218:27
18Bo AnderssonHöglandet38:33+8:5318:37
19Vega SlottnerVätterbygden38:54+9:1418:47
20Kerstin GunnarssonHöglandet39:18+9:3818:59
21Lena SternerVätterbygden39:26+9:4619:02
22Arne LarssonVätterbygden39:58+10:1819:18
23Sven-Olof FranssonHöglandet40:15+10:3519:26
24Kjell HolmqvistVätterbygden40:37+10:5719:37
25Kerstin GustafssonVätterbygden40:38+10:5819:37
26Sune JohanssonHöglandet40:40+11:0019:38
27Lennart KammenhedVätterbygden40:59+11:1919:47
28Bernt EkfeldtVätterbygden41:27+11:4720:01
28Anna-Cajsa ErikssonVätterbygden41:27+11:4720:01
30Eibert DanielssonVätterbygden41:46+12:0620:10
31Sven-Olof HultgrenHöglandet42:08+12:2820:21
32Janet TenlidVätterbygden42:09+12:2920:21
33Eskil FolkelidVätterbygden42:10+12:3020:22
34Jan BrandinHöglandet42:20+12:4020:27
35Nilsevert SöderqvistHöglandet43:19+13:3920:55
36Gunilla TengvallHöglandet43:27+13:4720:59
37Stig AdolfssonHöglandet43:35+13:5521:03
38Annastina Högemo KarlssonHöglandet44:15+14:3521:22
39Gunnar GrönkvistVätterbygden44:25+14:4521:27
40Kaarina VoudinmäkiVätterbygden44:34+14:5421:31
41Veine CarlssonVätterbygden44:36+14:5621:32
42Toivo VoudinmäkiVätterbygden44:46+15:0621:37
43Rolf GabrielssonVätterbygden45:17+15:3721:52
44Liselotte WikströmHöglandet45:39+15:5922:03
45Bernt-Olof CarlssonHöglandet46:28+16:4822:26
46Bernt KarlssonHöglandet46:34+16:5422:29
47Carina WennblomVätterbygden46:54+17:1422:39
48Anders LarssonHöglandet46:58+17:1822:41
49Turid PeterssonVätterbygden47:23+17:4322:53
50Monica BråhnVätterbygden47:25+17:4522:54
51Sten ÅströmHöglandet47:37+17:5723:00
52Gerd WallinVätterbygden47:44+18:0423:03
53Ulla LingVätterbygden48:29+18:4923:25
54Per-Åke SandbergVätterbygden49:02+19:2223:41
55Birgitta LundhHöglandet49:56+20:1624:07
56Gull-Britt KarlssonHöglandet50:50+21:1024:33
57Göran ErikssonHöglandet53:31+23:5125:51
58Ingrid NorénHöglandet54:50+25:1026:29
59Kristina JohanssonVätterbygden56:25+26:4527:15
60Catarina OlssonVätterbygden57:55+28:1527:58
61Bernice AntonssonVätterbygden59:58+30:1828:58
62Karin ClaessonVätterbygden1:01:01+31:2129:28
63Bo CarlströmVätterbygden1:07:02+37:2232:22
64Sören BråhnVätterbygden1:08:02+38:2232:51
65Carl-Johan StillströmVätterbygden1:09:23+39:4333:31
66Alf LarssonVätterbygden1:09:26+39:4633:32
67Gösta LindblomVätterbygden1:31:21+1:01:4144:07
Bengt KarlssonHöglandetej godkänd
John-Erik ErikssonVätterbygdenutgått

Mellan banan

3 250 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonVätterbygden40:3212:28
2Anna-Karin ArgusHöglandet41:51+1:1912:52
3Roland BernhardssonHöglandet42:35+2:0313:06
4Håkan GustafssonHöglandet43:05+2:3313:15
5Håkan TengvallHöglandet43:44+3:1213:27
6Stefan G LarssonHöglandet44:58+4:2613:50
7Bo TuressonHöglandet45:15+4:4313:55
8Arne SvenssonHöglandet46:10+5:3814:12
9Inger EnglundHöglandet46:49+6:1714:24
10Roland SandahlHöglandet47:49+7:1714:42
11Lars FranssonVätterbygden49:27+8:5515:12
12Åke EckerbomHöglandet49:40+9:0815:16
13Lars NykvistHöglandet50:33+10:0115:33
14Agneta BjersgårdVätterbygden51:02+10:3015:42
15Per-Olof NilssonVätterbygden51:15+10:4315:46
16Tommy OlaussonHöglandet51:55+11:2315:58
17Monica MartinssonVätterbygden52:59+12:2716:18
18Bengt SörensenVätterbygden54:18+13:4616:42
19Rune AhlanderVätterbygden54:33+14:0116:47
20Per AxelssonVätterbygden55:08+14:3616:57
21Ingemar KyhlbergHöglandet56:07+15:3517:16
22Gun HenrikssonHöglandet56:21+15:4917:20
23Gunnar AntonssonVätterbygden57:51+17:1917:48
24Susanne DittmerVätterbygden58:14+17:4217:55
25Agneta GranströmHöglandet59:11+18:3918:12
26Lisbeth CarlssonVätterbygden59:32+19:0018:19
27Harald HenrikssonVätterbygden59:38+19:0618:20
28Allan OlovssonHöglandet59:59+19:2718:27
29Ola BorgHöglandet1:00:49+20:1718:42
30Gunnar HolmHöglandet1:01:10+20:3818:49
31Bengt LarssonHöglandet1:01:45+21:1319:00
32Rolf JonassonVätterbygden1:01:57+21:2519:03
33Börje CronvallHöglandet1:01:59+21:2719:04
34Ing-Marie BackHöglandet1:02:56+22:2419:21
35Ann-Britt LingforsVätterbygden1:03:02+22:3019:23
36Kjell LindholmHöglandet1:03:13+22:4119:27
37Håkan AxelssonHöglandet1:03:46+23:1419:37
38Leif AnderssonHöglandet1:05:06+24:3420:01
39Thomas PeterssonVätterbygden1:05:41+25:0920:12
40Sven Erik SjöholmVätterbygden1:08:36+28:0421:06
41Björn ThigerHöglandet1:10:38+30:0621:44
42Liselott SigbyVätterbygden1:11:20+30:4821:56
43Jan GunnarssonHöglandet1:12:02+31:3022:09
44Gerd LindholmHöglandet1:12:03+31:3122:10
45Björn LönnerHöglandet1:12:21+31:4922:15
46Agne RybeckVätterbygden1:12:57+32:2522:26
47Rohnny AnderssonHöglandet1:13:26+32:5422:35
48Bengt BengtssonVätterbygden1:14:15+33:4322:50
49Marianne SjöbergVätterbygden1:15:46+35:1423:18
50Åke SjöbergVätterbygden1:16:22+35:5023:29
51Carolina ÖnstenVätterbygden1:24:22+43:5025:57
52Bo EklöfVätterbygden1:36:03+55:3129:33
Tomas LindbladVätterbygdenej godkänd
Lotta FischerströmHöglandetej godkänd
Gert OttossonHöglandetej godkänd
Karl-Gerhard RamdeHöglandetej godkänd
Gunnar WallinVätterbygdenej godkänd
Göran KarlssonHöglandetej godkänd

Långa banan

4 150 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne BackHöglandet37:319:02
2Ulf PalmérVätterbygden40:18+2:479:42
3Kurt SvenssonVätterbygden40:39+3:089:47
4Stefan ArbinHöglandet46:05+8:3411:06
5Bo HenrikssonHöglandet46:12+8:4111:07
6Stefan ElmquistVätterbygden47:32+10:0111:27
7Lennart GustafssonVätterbygden48:29+10:5811:40
8Ulf SvenssonHöglandet50:17+12:4612:06
9Lars GustafssonVätterbygden50:54+13:2312:15
10Lars-Åke BrengdahlHöglandet54:07+16:3613:02
11Klas BjörkVätterbygden54:31+17:0013:08
12Anders JohanssonHöglandet54:33+17:0213:08
13Karl-Johan NorénHöglandet55:01+17:3013:15
14Stefan HåmåsVätterbygden55:04+17:3313:16
15Lars GrehnVätterbygden55:57+18:2613:28
16Ingwald BjörklundHöglandet56:30+18:5913:36
17Gert WesterdahlHöglandet58:07+20:3614:00
18Hans TrofastVätterbygden59:23+21:5214:18
19Gunnar EckertVätterbygden59:48+22:1714:24
20Thor-Björn LundVätterbygden1:02:30+24:5915:03
21Roland HulanderVätterbygden1:02:34+25:0315:04
22Stellan AhnströmHöglandet1:03:36+26:0515:19
23Jan LenhammarVätterbygden1:04:01+26:3015:25
24Hans HjelmHöglandet1:09:39+32:0816:46
25Sören KarlssonVätterbygden1:16:30+38:5918:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser