Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM natt VÖOL, OKÖ och WOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM natt VÖOL, OKÖ och WOK
Arrangörsorganisation: Vallentuna-Össeby OL
Datum: torsdag 28 mars 2019

OK Österåker

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Leif ÅkerblomBana 3km (17)33:5310:45
4Tobias AnderssonBana 7km (4)1:24:08+19:0811:52
5Anders WiknerBana 3km (17)42:06+8:1313:21
6Torbjörn GillsparrBana 5km (11)57:00+14:2811:25
7Lisa ErlandssonBana 3km (17)44:57+11:0414:16
8Björn LindgrenBana 3km (17)45:20+11:2714:23
9Anette LantzBana 5km (11)1:13:04+30:3214:38
9Axel WiknerBana 3km (17)45:35+11:4214:28
10Michaela LundellBana 5km (11)1:31:49+49:1718:24
Nayara GillsparrBana 3km (17)ej start
Linus NilssonBana 3km (17)ej start
Charlotte WiknerBana 3km (17)ej start
Kristina CanowBana 5km (11)ej start
Niclas NilssonBana 5km (11)ej start
Pontus BergströmBana 7km (4)ej start

Vallentuna-Össeby OL

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅkerlindBana 7km (4)1:05:009:10
2Jonas GidingBana 5km (11)43:31+0:598:43
2Peter SundgrenBana 3km (17)35:03+1:1011:07
2Anton SundgrenBana 7km (4)1:09:13+4:139:46
3Kent LundvallBana 7km (4)1:09:50+4:509:51
3Peter BrunnbergBana 3km (17)37:07+3:1411:46
3Christer ArksandBana 5km (11)44:15+1:438:52
4Anders LindgrenBana 3km (17)37:32+3:3911:54
10Åsa PetterssonBana 3km (17)47:02+13:0914:55
12Ylva NilssonBana 3km (17)49:20+15:2715:39
14Eva SundgrenBana 3km (17)53:23+19:3016:56

Waxholms OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan FochsenBana 5km (11)42:328:31
4Krister GumaeliusBana 5km (11)49:29+6:579:54
5Erik EdénBana 5km (11)51:57+9:2510:24
6Lena GumaeliusBana 3km (17)43:14+9:2113:43
7Hans MalmbergBana 5km (11)1:04:52+22:2012:59
8Kjell NordqvistBana 5km (11)1:07:47+25:1513:35
11Cecilia FochsenBana 3km (17)47:44+13:5115:09
13Petter FochsenBana 3km (17)51:49+17:5616:26
15Roger JonssonBana 3km (17)53:44+19:5117:03
16Fredrik JohnssonBana 3km (17)55:27+21:3417:36
17Axel NordqvistBana 3km (17)1:21:20+47:2725:49
Wilhelm NordqvistBana 5km (11)ej godkänd
Björn EdénBana 3km (17)ej start
Jens FochsenBana 3km (17)ej start
Nicklas BerneklintBana 5km (11)ej start
Maja HoppeBana 5km (11)ej start
Max HoppeBana 5km (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser