Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: torsdag 21 mars 2019

Långa

4 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK32:577:17
2Jan GottfridssonNorbergs OK36:05+3:087:58
3Brandberg HåkanKlubblös41:44+8:479:13
4Jan LindgrenOK Södertörn44:32+11:359:51
5Ebbe AdolfssonSundbybergs IK47:15+14:1810:27
6Lars BoudrieVäsby OK48:29+15:3210:43
7Anders LundbergOK Roslagen54:12+21:1511:59
8Kurt MaxéSundbybergs IK1:09:28+36:3115:22

Mellan

3 660 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GärderudEnebybergs IF34:009:17
2Per-Erik WåhlbergOK Linné36:50+2:5010:03
3Sven HedmanAttunda OK38:45+4:4510:35
4Leif NordlundLänna IF40:38+6:3811:06
5Kjell JanssonLånghundra IF40:53+6:5311:10
6Göran LarboAttunda OK41:52+7:5211:26
7Tommy HöglundLånghundra IF42:03+8:0311:29
8Hans-Erik PerssonEj klubbansluten42:35+8:3511:38
9Kerstin RosengrenAttunda OK42:45+8:4511:40
10Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden43:03+9:0311:45
11Göran FriskAttunda OK43:04+9:0411:46
12Olavi PeldanEnebybergs IF43:15+9:1511:49
13Leif BergSigtuna OK44:02+10:0212:01
14Per-Johan JanssonLänna IF44:28+10:2812:08
15Eva ElnerudSigtuna OK45:08+11:0812:19
16C-G BoströmEnebybergs IF45:46+11:4612:30
17Stig JaremanVallentuna-Össeby OL46:22+12:2212:40
18Håkan BojeAttunda OK46:28+12:2812:41
19Christer AnderssonATG46:46+12:4612:46
20Willy LjungdellTäby OK47:01+13:0112:50
21Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL49:44+15:4413:35
22Ove ForsbergTurebergs IF SOK50:16+16:1613:44
23Ulf ÅströmOK Roslagen51:21+17:2114:01
24Bengt FribergJärfälla OK51:22+17:2214:02
25Birgitta KlangLånghundra IF54:00+20:0014:45
26Thord RådbergOK Roslagen54:39+20:3914:55
27Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK54:48+20:4814:58
28Eva von HeijneSigtuna OK55:38+21:3815:12
29Kjell BergmanStigfinnarna56:39+22:3915:28
30Marita BergSigtuna OK1:02:07+28:0716:58
31Ingvar OskarssonHarju KEK RSK1:28:44+54:4424:14

Korta

3 010 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK32:2210:45
2Berndt JohanssonHäverödals SK38:37+6:1512:49
3Bengt-Göran StjernaLänna IF39:09+6:4713:00
4Kristina Nygren FriskAttunda OK40:06+7:4413:19
5Ingalill TimgrenOK Österåker40:07+7:4513:19
6Hans ErikssonRånäs OK41:30+9:0813:47
7Lennart JanssonHäverödals SK43:01+10:3914:17
8Leif LundquistEnebybergs IF43:09+10:4714:20
9Gevert SanddahlTäby OK43:33+11:1114:28
10Conny HusénOK Roslagen44:34+12:1214:48
11Gertrud VilhelmssonStigfinnarna44:41+12:1914:50
12Rolf AnderssonRimbo SOK46:21+13:5915:23
13Mats TörngrenOK Linné46:46+14:2415:32
14Åke LinderothSundbybergs IK47:08+14:4615:39
15Björn ErikssonOK Roslagen47:42+15:2015:50
16Lars PerssonVäsby OK47:59+15:3715:56
17Bo WestlingHäverödals SK48:23+16:0116:04
18Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL48:43+16:2116:11
19Göran AnderssonTäby OK49:43+17:2116:31
20Olov JanssonHäverödals SK49:56+17:3416:35
21Curt LindgrenOK Roslagen50:30+18:0816:46
22Sören ErikssonLänna IF55:00+22:3818:16
23Ann SjöbergEnebybereg56:07+23:4518:38
24Göran GrimvallTäby OK56:27+24:0518:45
25Margaretha WallenTäby OK56:41+24:1918:49
26Ewa NordlundLänna IF59:57+27:3519:55
27Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:00:32+28:1020:06
28Gunnar BramstenSundbybergs IK1:01:24+29:0220:23
29Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:08:00+35:3822:35

Extrakorta

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik LindellVäsby OK37:3918:49
2Tage AnderssonRånäs OK39:42+2:0319:51
3Ragnar AnderssonHäverödals SK39:52+2:1319:56
4Sivert SöderbärgOK Roslagen43:44+6:0521:52
5Sören HesselVallentuna-Össeby OL45:02+7:2322:31
6Pia VikströmTäby OK48:32+10:5324:16
7Eva SvanströnTäby OK49:10+11:3124:35
8Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:08:18+30:3934:09
Anders ErikssonEnebybergs IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser