Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL
Arrangörsorganisation: Sjövalla FK
Datum: torsdag 16 maj 2019

Kort

1 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb28:3214:51
2Roland BrandshageSävedalens AIK32:35+4:0316:58
3Lars-Olof RönnqvistOK Löftan34:59+6:2718:13
4Monica IvarssonOK Skogshjortarna36:09+7:3718:49
5Lena LarssonSävedalens AIK40:08+11:3620:54
6Barbro AnderssonOK Skogshjortarna41:25+12:5321:34
7Percy KarlssonSävedalens AIK42:16+13:4422:00
8Gösta CederinGöteborg-Majorna OK47:33+19:0124:45
9Lilian SamuelssonKungälvs OK50:13+21:4126:09
10Kent CarlgrenOK Skogshjortarna57:04+28:3229:43
11Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna59:36+31:0431:02
12Marianne GrahnGöteborgs SK1:03:16+34:4432:57
13Inga PerssonOK Skogshjortarna1:04:21+35:4933:30
14Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK1:04:27+35:5533:34
15Göran HögbergFrölunda OL1:12:08+43:3637:34
Reijo MukkalaHalmstad OKej godkänd

Lång

3 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK36:029:12
2Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK37:41+1:399:38
3Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb38:14+2:129:46
4Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK44:23+8:2111:21
5Christer BorgGöteborg-Majorna OK46:45+10:4311:57
6Urban LarssonOK Gipen47:54+11:5212:15
7Lars JohanssonOK Skogshjortarna53:44+17:4213:44
8Ted LiivrandOK Skogshjortarna54:04+18:0213:49
9Margareta JohanssonHalmstad OK54:28+18:2613:55
10Lennart AlmströmIK Stern54:54+18:5214:02
11Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb56:09+20:0714:21
12Sten BlomströmIK Stern57:01+20:5914:34
13Lennart VamlingFrölunda OL58:20+22:1814:55
14Mats KågesonGöteborg-Majorna OK59:26+23:2415:12
15Kjell JeppsonIF Rigor1:05:11+29:0916:40
16Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:10:50+34:4818:06
17Nisse KarlssonSävedalens AIK1:13:37+37:3518:49
18Anders MohlinIK Stern1:26:43+50:4122:10
Christin LundgrenFWOCej godkänd
Lennart LundgrenFWOCej godkänd

Mellan

3 090 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:5911:19
2Kent KardellLjungskile FK36:36+1:3711:50
3Rickar OlssonGöteborg-Majorna OK38:21+3:2212:24
4Bengt SvedjebySkattkärrs SOK40:49+5:5013:12
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK41:35+6:3613:27
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna46:00+11:0114:53
7Kent IvarssonOK Skogshjortarna47:02+12:0315:13
8Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK50:50+15:5116:27
9Johnny KarlssonUddevalla OK51:11+16:1216:33
10Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb53:35+18:3617:20
11Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb53:36+18:3717:20
12Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb54:43+19:4417:42
13Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK55:16+20:1717:53
14Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb55:31+20:3217:57
15Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK57:32+22:3318:37
16My EngströmIK Stern57:57+22:5818:45
17Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK58:42+23:4318:59
18Eva KarlssonUddevalla OK58:50+23:5119:02
19Christer JohanssonOK Orinto59:21+24:2219:12
20Anders AxelssonSävedalens AIK59:28+24:2919:14
21Jan LarssonSävedalens AIK59:32+24:3319:15
22Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:05:38+30:3921:14
23Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:05:46+30:4721:17 Ladda ner rutt i gpx-format
24Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:08:03+33:0422:01
25Göran RubendahlOK Skogshjortarna1:09:44+34:4522:34
26Claes SöderströmOK Skogshjortarna1:12:03+37:0423:19
27Lars-Erik SällOK Alehof1:13:23+38:2423:44
28Tommy PedersenIFK Hindås1:14:32+39:3324:07
29Eva BlomströmIK Stern1:15:16+40:1724:21
30Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:38:38+1:03:3931:55
31Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:38:44+1:03:4531:57
32Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:46:52+1:11:5334:35
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd
Ragnar BewertOK Landehofej godkänd
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kurt FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OKutgått
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKutgått

Stig

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mary LarnerGöteborg-Majorna OK37:5620:43
2Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK38:48+0:5221:12
3Lillemor HallinOK Landehof40:43+2:4722:14
Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser