Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: onsdag 8 maj 2019

Lång Dam

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf21:47
2Sofia HolmgårdKils OK21:54+0:07
3Lina UllerKils OK22:01+0:14
4Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro22:45+0:58
5Amanda JanssonOK Djerf23:05+1:18
6Ella NordströmKils OK23:17+1:30
7Jonna LindbladOK Djerf23:34+1:47
8Jenny GullqvistVästvärmlands OK24:10+2:23
9Linn AnderssonOK Tyr24:27+2:40
10Thea BadKils OK25:53+4:06
11Elin BlomkvistSkattkärrs SOK26:01+4:14
12Klara NordströmKils OK26:14+4:27
13Isabella HolmOK Djerf26:52+5:05
14Amanda NylénDegerfors OK27:20+5:33
15Ella LaineDegerfors OK27:35+5:48
16Mona OrdqvistKils OK27:47+6:00
17Matilda HolmOK Djerf28:00+6:13
18Rebecka NylénDegerfors OK28:16+6:29
19Maria ÖsterlundKristinehamns OK32:44+10:57
Tove OrdqvistKils OKej godkänd
Helen SkoogKils OKej godkänd
Anna UllerKils OKej godkänd
Anna HaneOK Tyrej start

Lång Herr

32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro15:59
2Anton UllerKils OK16:08+0:09
3Daniel BrohedeOK Tyr16:57+0:58
4Fredrik NordströmOK Älgen17:52+1:53
5Gustav PermanOK Tyr18:09+2:10
6Christer SkoogKils OK18:29+2:30
7Mikael NybergSkattkärrs SOK19:10+3:11
8Alexander JanssonOK Djerf19:11+3:12 Ladda ner rutt i gpx-format
9Håkan JonssonKristinehamns OK19:30+3:31
10Lars NordströmKils OK19:36+3:37
11Mattias HanssonOK Djerf20:50+4:51
12Anders HaglundOK Milan21:04+5:05
12Erik ErikssonOK Älgen21:04+5:05
14Jonas UllerKils OK21:55+5:56
15Christer PerssonOK Djerf21:58+5:59
16Fredrik WestlundKils OK22:36+6:37
17Eric LuthmanDegerfors OK22:59+7:00
18Ulf MellerdalKils OK23:31+7:32
19Arvid JohanssonOK Djerf23:34+7:35
20Edvard PelanderOK Djerf23:55+7:56
21David LindqvistKristinehamns OK25:22+9:23
22Tomas SvennbergDegerfors OK26:16+10:17
23Ulf NordzellOK Djerf26:20+10:21
24Mats HaglundOK Djerf26:55+10:56
25Gabriel LaineDegerfors OK27:13+11:14
26Tony GullqvistVästvärmlands OK29:17+13:18
27Lars BroströmDegerfors OK38:44+22:45
Mikael RööhsSkattkärrs SOKdiskvalificerad
Michael ForslundKristinehamns OKej godkänd
Jonas LarssonKristinehamns OKej godkänd
Stefan ErikssonOK Älgenej godkänd
Mats WelanderOK Djerfutgått
Fredrik HaneOK Tyrej start
Mattias HaneOK Tyrej start

Kort Dam

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Milla ForkéusOK Tyr17:20
2Felicia RööhsSkattkärrs SOK19:49+2:29
3Lea JohannesdalSkattkärrs SOK19:57+2:37
4Sara Storm-AnderssonOK Tyr21:37+4:17
5Britt GunnarssonKristinehamns OK22:31+5:11
6Emma LiliegrenOK Djerf23:03+5:43
7Monica DjurbergOK Tyr23:15+5:55
8Linnea JohnssonSkattkärrs SOK23:44+6:24
9Eva TrangiusOK Tyr26:23+9:03
10Ella NybergSkattkärrs SOK31:13+13:53
11Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK32:28+15:08
12Annelie BlomqvistDegerfors OK35:07+17:47
13Viveca JernstedtKristinehamns OK38:35+21:15
Marit NilssonKils OKej godkänd
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Maja JosefssonVästvärmlands OKej godkänd

Kort Herr

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Isak HolmgårdKils OK15:16
2Linus NilssonOK Tyr16:41+1:25
3Alfred NybergSkattkärrs SOK16:46+1:30
4Oscar AnderssonOK Tyr17:22+2:06
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK18:33+3:17
6Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK19:46+4:30
7Åke KappelOK Tyr20:50+5:34
8Melvin TörshagenOK Djerf39:27+24:11
9Lars LindqvistOK Djerf39:55+24:39
10Samuel ErikssonOK Letstigen48:05+32:49
Christer GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Leif SalinOK Tyrej start

Upp till 12

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Elias JosefssonVästvärmlands OK7:22
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf7:29+0:07
3Anton CajdellVästvärmlands OK8:20+0:58
4Axel LindbladOK Djerf9:29+2:07
5Joel WIlhelmssonFilipstads OK11:42+4:20
6Joline PetriOK Djerf11:55+4:33
7Alivia EngströmKristinehamns OK12:00+4:38
8Matheus LaineDegerfors OK17:32+10:10
9Robin PerssonOK Djerf18:22+11:00
10Robin GullqvistVästvärmlands OK22:15+14:53
11Alma LuthmanDegerfors OK23:24+16:02
12Emanuel MyhrmanOK Djerf24:23+17:01
13Erik ÖsterlundOK Djerf28:42+21:20
14Wilhelm Selinder BackOK Djerf29:31+22:09
15Hanna GustavssonOK Djerf29:47+22:25
16Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf30:23+23:01
17Rebecca MyhrmanOK Djerf31:03+23:41
18Milla SternquistOK Djerf31:07+23:45
19Isak LindqvistOK Djerf31:50+24:28
20Linnea LuthmanDegerfors OK38:59+31:37

Prova på

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Maria GustavssonOK Djerf18:09
2Sofia ForslundKristinehamns OK25:56+7:47
3Lovisa ÖsterlundKristinehamns OK37:54+19:45
4Emma NordgrenDegerfors OK38:55+20:46
5Isabella LaineDegerfors OK38:56+20:47
Lin PelanderOK Djerfej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser