Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skattkärr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skattkärr
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / Skattkärrs SOK
Datum: torsdag 15 augusti 2019

Bana 1 - mycket lätt

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alrik WikströmOK Tyr22:5411:27
2Hannah HöökOK Tyr30:14+7:2015:07
3Alice HöökOK Tyr30:40+7:4615:20
4Klara AdrianOK Tyr38:30+15:3619:15
5Emilia SwartzOK Tyr39:10+16:1619:35
6Molly LundqvistOK Tyr40:36+17:4220:18
7Ingrid SandsjöSkattkärrs SOK41:43+18:4920:51
8John ThörneSkattkärrs SOK45:04+22:1022:32
9Lilly BergenfurSkattkärrs SOK56:18+33:2428:09
10Alva RööhsSkattkärrs SOK56:22+33:2828:11
11Linus PetterssonOK Tyr1:11:02+48:0835:31
Linn TörneSkattkärrs SOKej godkänd
Viktor HerrlinKlubblösutgått

Bana 2 - lätt

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma ErikssonOK Tyr27:3411:01
2Lotta RåbergOK Tyr28:33+0:5911:25
3Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr39:44+12:1015:53
4William LundqvistOK Tyr41:53+14:1916:45
5Åsa MolinderOK Tyr45:07+17:3318:02
6Barbro LöfgrenOK Tyr46:33+18:5918:37
7Nellie LindSkattkärrs SOK1:09:04+41:3027:37
8Pennie LindSkattkärrs SOK1:09:25+41:5127:46
Gunnar RåbergOK Tyrutgått

Bana 3 - medel

3 200 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle LandforsLustens OK27:568:43
2Mathias SwartzOK Tyr29:07+1:119:05
3Martin FlinkDala XC Ski Team29:39+1:439:15
4Ulf JohanssonSkattkärrs SOK30:57+3:019:40
5Ivar WikströmOK Tyr30:58+3:029:40
6Jerker AnderssonOK Tyr31:22+3:269:48
7Lars AnderssonOK Tyr31:59+4:039:59
8Catarina HögkvistOK Tyr32:24+4:2810:07
9Helena KasosOK Tyr32:34+4:3810:10
10Oscar AnderssonOK Tyr35:59+8:0311:14
11Maria ErikssonOK Tyr36:06+8:1011:16
12Claes ÅkerblomSäffle OK36:59+9:0311:33
13Anna NicanderKlubblös37:16+9:2011:38
14Christer HöglundOK Tyr38:02+10:0611:53
15Anders OlssonOK Tyr38:31+10:3512:02
16Elin LundkvistOK Tyr40:20+12:2412:36
17Andreas GöhlinKlubblös40:28+12:3212:38
18Anne NilssonOK Tyr43:18+15:2213:31
19Jan-Olov LöfvenholmSkattkärrs SOK44:18+16:2213:50
20Kristina LandforsLustens OK45:20+17:2414:10
21Leif SalinOK Tyr45:24+17:2814:11
22Ove LundbergOK Tyr45:30+17:3414:13
23Karin MoodhOK Tyr46:27+18:3114:30
24Ella NybergSkattkärrs SOK47:09+19:1314:44
25Edith BergenfurSkattkärrs SOK47:25+19:2914:49
26Eva SvenssonOK Tyr49:29+21:3315:27
27Annette HalvorsenOK Milan50:56+23:0015:55
28Claes MolinderOK Tyr52:48+24:5216:30
29Eva TrangiusOK Tyr53:03+25:0716:34
30Elisabet LundqvistOK Tyr57:59+30:0318:07
31Janet EdwardsOK Tyr58:01+30:0518:07
32Christer HallOK Tyr1:05:58+38:0220:36
33Agneta BouchaouiOK Tyr1:26:26+58:3027:00
34Mimi LiljegrenOK Tyr1:26:47+58:5127:07
Bengt StarkOK Milanutgått
Laura GöhlinKlubblösutgått

Bana 4 - svår

4 300 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundOK Tyr28:316:37
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr28:55+0:246:43
3Marcus EkholmKlubblös32:36+4:057:34
4Anders HedqvistOK Tyr33:42+5:117:50
5Per HögkvistOK Tyr34:24+5:538:00
6Oskar NymanOK Tyr34:35+6:048:02
7Mattias PerssonOK Tyr34:36+6:058:02
8Mikael NybergSkattkärrs SOK34:37+6:068:03
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK34:53+6:228:06
10Lars NordströmKils OK35:04+6:338:09
11Johan HenricssonOK Tyr35:06+6:358:09
12Pär NymanOK Tyr35:29+6:588:15
13Albin SigbyOK Tyr35:44+7:138:18
14Malin JonssonOK Tyr36:15+7:448:25
15Håkan RichsterKlubblös36:43+8:128:32
16Linnea LandforsLustens OK36:54+8:238:34
17Anton JonssonOK Tyr37:17+8:468:40
18Andrey AbadzhievOK Tyr38:09+9:388:52
19Alfred NybergSkattkärrs SOK39:29+10:589:10
20Nicolina MobergOK Tyr40:01+11:309:18
21Anna NordströmKils OK40:16+11:459:21
22Ingrid KensbyOK Tyr40:20+11:499:22
23Tobias LundqvistOK Tyr41:00+12:299:32
24Jan CarlssonSkattkärrs SOK41:44+13:139:42
25Anders OlssonLustens OK42:06+13:359:47
26Niclas MobergOK Tyr42:36+14:059:54
27Linn AnderssonOK Tyr43:36+15:0510:08
28Sverre WikströmOK Tyr44:27+15:5610:20
29Zlatimira AbadzhievaOK Tyr44:31+16:0010:21
30Lina RööhsSkattkärrs SOK44:50+16:1910:25
31Börje RåbergOK Tyr45:01+16:3010:28
32Jenny NybergSkattkärrs SOK45:30+16:5910:34
33Mikael RööhsSkattkärrs SOK46:05+17:3410:43
34Angelica WikströmOK Tyr46:06+17:3510:43
35Markus JohnssonSkattkärrs SOK46:48+18:1710:53
36Lars-Erik OlssonOK Tyr47:27+18:5611:02
37Mats KensbyOK Tyr48:42+20:1111:19
38Lisa HöökOK Tyr48:44+20:1311:20
38Ida SvenssonOK Tyr48:44+20:1311:20
40Hanna JohanssonOK Kåre50:25+21:5411:43
41Lisa AnnersandOK Tyr50:59+22:2811:51
42Åke KappelOK Tyr51:22+22:5111:56
43Ann HyvönenSkattkärrs SOK53:36+25:0512:27
44Kjell JohanssonSkattkärrs SOK58:04+29:3313:30
45Patrik BromanOK Tyr1:00:37+32:0614:05
46Felicia RööhsSkattkärrs SOK1:03:41+35:1014:48
47linnea jonssonSkattkärrs SOK1:03:43+35:1214:49
48Bernt-Åke LarssonOK Tyr1:04:50+36:1915:04
49Marit NilssonKils OK1:16:59+48:2817:54

Bana 5 - lätt och lång

3 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Storm-AnderssonOK Tyr37:3410:44
2Maria EldhOK Tyr41:25+3:5111:50
3Sören AnderssonOK Tyr44:51+7:1712:48
4Marie StenströmKlubblös57:51+20:1716:31
5Mariann SyvertssonOK Tyr57:55+20:2116:32
6Malin BrobergKlubblös59:51+22:1717:06
7Madelene BrunzellKlubblös1:00:27+22:5317:16
8Axel LindOK Tyr1:14:05+36:3121:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser