Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skattkärr

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skattkärr
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / Skattkärrs SOK
Datum: torsdag 15 augusti 2019

Dala XC Ski Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Martin FlinkBana 3 - medel (34)29:39+1:439:15

Kils OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Lars NordströmBana 4 - svår (49)35:04+6:338:09
21Anna NordströmBana 4 - svår (49)40:16+11:459:21
49Marit NilssonBana 4 - svår (49)1:16:59+48:2817:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Viktor HerrlinBana 1 - mycket lätt (12)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Anna NicanderBana 3 - medel (34)37:16+9:2011:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Andreas GöhlinBana 3 - medel (34)40:28+12:3212:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Laura GöhlinBana 3 - medel (34)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Marcus EkholmBana 4 - svår (49)32:36+4:057:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Håkan RichsterBana 4 - svår (49)36:43+8:128:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Marie StenströmBana 5 - lätt och lång (8)57:51+20:1716:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Malin BrobergBana 5 - lätt och lång (8)59:51+22:1717:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Madelene BrunzellBana 5 - lätt och lång (8)1:00:27+22:5317:16

Lustens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pelle LandforsBana 3 - medel (34)27:568:43
16Linnea LandforsBana 4 - svår (49)36:54+8:238:34
20Kristina LandforsBana 3 - medel (34)45:20+17:2414:10
25Anders OlssonBana 4 - svår (49)42:06+13:359:47

OK Kåre

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Hanna JohanssonBana 4 - svår (49)50:25+21:5411:43

OK Milan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Annette HalvorsenBana 3 - medel (34)50:56+23:0015:55
Bengt StarkBana 3 - medel (34)utgått

OK Tyr

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara Storm-AnderssonBana 5 - lätt och lång (8)37:3410:44
1Alrik WikströmBana 1 - mycket lätt (12)22:5411:27
1Irma ErikssonBana 2 - lätt (8)27:3411:01
1Johan SöderlundBana 4 - svår (49)28:316:37
2Lotta RåbergBana 2 - lätt (8)28:33+0:5911:25
2Hannah HöökBana 1 - mycket lätt (12)30:14+7:2015:07
2Lars-Håkan BengtssonBana 4 - svår (49)28:55+0:246:43
2Maria EldhBana 5 - lätt och lång (8)41:25+3:5111:50
2Mathias SwartzBana 3 - medel (34)29:07+1:119:05
3Sören AnderssonBana 5 - lätt och lång (8)44:51+7:1712:48
3Karin Creutzer BlomgrenBana 2 - lätt (8)39:44+12:1015:53
3Alice HöökBana 1 - mycket lätt (12)30:40+7:4615:20
4Klara AdrianBana 1 - mycket lätt (12)38:30+15:3619:15
4William LundqvistBana 2 - lätt (8)41:53+14:1916:45
4Anders HedqvistBana 4 - svår (49)33:42+5:117:50
5Mariann SyvertssonBana 5 - lätt och lång (8)57:55+20:2116:32
5Per HögkvistBana 4 - svår (49)34:24+5:538:00
5Emilia SwartzBana 1 - mycket lätt (12)39:10+16:1619:35
5Åsa MolinderBana 2 - lätt (8)45:07+17:3318:02
5Ivar WikströmBana 3 - medel (34)30:58+3:029:40
6Barbro LöfgrenBana 2 - lätt (8)46:33+18:5918:37
6Oskar NymanBana 4 - svår (49)34:35+6:048:02
6Molly LundqvistBana 1 - mycket lätt (12)40:36+17:4220:18
6Jerker AnderssonBana 3 - medel (34)31:22+3:269:48
7Lars AnderssonBana 3 - medel (34)31:59+4:039:59
7Mattias PerssonBana 4 - svår (49)34:36+6:058:02
8Catarina HögkvistBana 3 - medel (34)32:24+4:2810:07
8Axel LindBana 5 - lätt och lång (8)1:14:05+36:3121:10
9Helena KasosBana 3 - medel (34)32:34+4:3810:10
10Oscar AnderssonBana 3 - medel (34)35:59+8:0311:14
11Johan HenricssonBana 4 - svår (49)35:06+6:358:09
11Linus PetterssonBana 1 - mycket lätt (12)1:11:02+48:0835:31
11Maria ErikssonBana 3 - medel (34)36:06+8:1011:16
12Pär NymanBana 4 - svår (49)35:29+6:588:15
13Albin SigbyBana 4 - svår (49)35:44+7:138:18
14Malin JonssonBana 4 - svår (49)36:15+7:448:25
14Christer HöglundBana 3 - medel (34)38:02+10:0611:53
15Anders OlssonBana 3 - medel (34)38:31+10:3512:02
16Elin LundkvistBana 3 - medel (34)40:20+12:2412:36
17Anton JonssonBana 4 - svår (49)37:17+8:468:40
18Andrey AbadzhievBana 4 - svår (49)38:09+9:388:52
18Anne NilssonBana 3 - medel (34)43:18+15:2213:31
20Nicolina MobergBana 4 - svår (49)40:01+11:309:18
21Leif SalinBana 3 - medel (34)45:24+17:2814:11
22Ingrid KensbyBana 4 - svår (49)40:20+11:499:22
22Ove LundbergBana 3 - medel (34)45:30+17:3414:13
23Karin MoodhBana 3 - medel (34)46:27+18:3114:30
23Tobias LundqvistBana 4 - svår (49)41:00+12:299:32
26Eva SvenssonBana 3 - medel (34)49:29+21:3315:27
26Niclas MobergBana 4 - svår (49)42:36+14:059:54
27Linn AnderssonBana 4 - svår (49)43:36+15:0510:08
28Claes MolinderBana 3 - medel (34)52:48+24:5216:30
28Sverre WikströmBana 4 - svår (49)44:27+15:5610:20
29Eva TrangiusBana 3 - medel (34)53:03+25:0716:34
29Zlatimira AbadzhievaBana 4 - svår (49)44:31+16:0010:21
30Elisabet LundqvistBana 3 - medel (34)57:59+30:0318:07
31Janet EdwardsBana 3 - medel (34)58:01+30:0518:07
31Börje RåbergBana 4 - svår (49)45:01+16:3010:28
32Christer HallBana 3 - medel (34)1:05:58+38:0220:36
33Agneta BouchaouiBana 3 - medel (34)1:26:26+58:3027:00
34Mimi LiljegrenBana 3 - medel (34)1:26:47+58:5127:07
34Angelica WikströmBana 4 - svår (49)46:06+17:3510:43
36Lars-Erik OlssonBana 4 - svår (49)47:27+18:5611:02
37Mats KensbyBana 4 - svår (49)48:42+20:1111:19
38Lisa HöökBana 4 - svår (49)48:44+20:1311:20
38Ida SvenssonBana 4 - svår (49)48:44+20:1311:20
41Lisa AnnersandBana 4 - svår (49)50:59+22:2811:51
42Åke KappelBana 4 - svår (49)51:22+22:5111:56
45Patrik BromanBana 4 - svår (49)1:00:37+32:0614:05
48Bernt-Åke LarssonBana 4 - svår (49)1:04:50+36:1915:04
Gunnar RåbergBana 2 - lätt (8)utgått

Skattkärrs SOK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ulf JohanssonBana 3 - medel (34)30:57+3:019:40
7Nellie LindBana 2 - lätt (8)1:09:04+41:3027:37
7Ingrid SandsjöBana 1 - mycket lätt (12)41:43+18:4920:51
8Pennie LindBana 2 - lätt (8)1:09:25+41:5127:46
8John ThörneBana 1 - mycket lätt (12)45:04+22:1022:32
8Mikael NybergBana 4 - svår (49)34:37+6:068:03
9Lilly BergenfurBana 1 - mycket lätt (12)56:18+33:2428:09
9Jonas BergenfurBana 4 - svår (49)34:53+6:228:06
10Alva RööhsBana 1 - mycket lätt (12)56:22+33:2828:11
19Jan-Olov LöfvenholmBana 3 - medel (34)44:18+16:2213:50
19Alfred NybergBana 4 - svår (49)39:29+10:589:10
24Jan CarlssonBana 4 - svår (49)41:44+13:139:42
24Ella NybergBana 3 - medel (34)47:09+19:1314:44
25Edith BergenfurBana 3 - medel (34)47:25+19:2914:49
30Lina RööhsBana 4 - svår (49)44:50+16:1910:25
32Jenny NybergBana 4 - svår (49)45:30+16:5910:34
33Mikael RööhsBana 4 - svår (49)46:05+17:3410:43
35Markus JohnssonBana 4 - svår (49)46:48+18:1710:53
43Ann HyvönenBana 4 - svår (49)53:36+25:0512:27
44Kjell JohanssonBana 4 - svår (49)58:04+29:3313:30
46Felicia RööhsBana 4 - svår (49)1:03:41+35:1014:48
47linnea jonssonBana 4 - svår (49)1:03:43+35:1214:49
Linn TörneBana 1 - mycket lätt (12)ej godkänd

Säffle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Claes ÅkerblomBana 3 - medel (34)36:59+9:0311:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser