Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Baggängen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Baggängen
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 4 juni 2019

Korta Lätt

1 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma NorgrenDegerfors OK17:1311:28
2Joline PetriOK Djerf21:36+4:2314:24
3Robin PerssonOK Djerf21:40+4:2714:26
4Susanne LindqvistOK Djerf23:53+6:4015:55
5Wilhelm Selinder BackOK Djerf26:28+9:1517:38
6Hanna GustavssonOK Djerf27:22+10:0918:14
7Erik ÖsterlundOK Djerf30:07+12:5420:04
8Alexander Selinder BackOK Djerf39:30+22:1726:20
9Isak LindqvistOK Djerf49:07+31:5432:44
Lovisa ÖsterlundKristinehamns OKej godkänd

Korta Svår

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NälemarkOK Djerf18:039:01
2Maria ÖsterlundKristinehamns OK22:10+4:0711:05
3Linnea WahlströmOK Djerf23:56+5:5311:58
4Karin LundbladOK Djerf27:14+9:1113:37
5Helena TolfKlubblös27:19+9:1613:39
6Maria GustavssonOK Djerf34:31+16:2817:15
7Isabella HolmOK Djerf36:31+18:2818:15
8Lars LindqvistOK Djerf36:49+18:4618:24
9Joakim EngströmKlubblös36:52+18:4918:26
Linnea LuthmanDegerfors OKej godkänd
Emma NorgrenDegerfors OKej godkänd

Mellan

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik NyhlenDegerfors OK27:179:44
2Jessica BlomqvistDegerfors OK29:04+1:4710:22
3Matilda HolmOK Djerf34:00+6:4312:08
4Emma LiliegrenOK Djerf35:28+8:1112:40
5Joel HedlundKlubblös42:02+14:4515:00

Långa

3 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf20:465:56
2Pär JanssonOK Djerf23:42+2:566:46
3Mats WelanderOK Djerf24:10+3:246:54
4Christer PerssonOK Djerf24:50+4:047:05
5Anders BackmanKlubblös26:54+6:087:41
6J-O BäckOK Djerf28:10+7:248:02
6Anna JanssonOK Djerf28:10+7:248:02
8Tord KarlssonOK Djerf28:46+8:008:13
9Johan PetriOK Djerf28:50+8:048:14
10Edvard PelanderOK Djerf29:18+8:328:22
11Erik LuthmanDegerfors OK29:19+8:338:22
12Anders ErikssonOK Djerf30:22+9:368:40
13David LindqvistKristinehamns OK31:58+11:129:08
14Anders ElofssonOK Djerf32:40+11:549:20
15Melvin TörshagenOK Djerf34:57+14:119:59
16Amanda NyhlenDegerfors OK36:03+15:1710:18
17Rebecka NyhlenDegerfors OK37:32+16:4610:43
18Rasmus JakobssonDegerfors OK42:43+21:5712:12
19Nina PasanenOK Djerf46:26+25:4013:16
Amanda JanssonKlubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser