Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Villingsberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Villingsberg
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 20 augusti 2019

Korta Lätt

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel ErikssonOK Letstigen45:0722:33
2Jan GustavssonFösvarsmakten57:54+12:4728:57
3Heiki VidellFösvarsmakten57:56+12:4928:58
4Annika BerlinFösvarsmakten57:57+12:5028:58
Lucas Bodin LiliegrenOK Djerfej godkänd

Korta Svår

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert ErikssonFörsv32:2114:03
2Tobias ÖstlundOK Djerf38:33+6:1216:45
3Krister KlellgrenOK Djerf44:16+11:5519:14
4Lars KarlssonFösvarsmakten46:38+14:1720:16
5Jonna LindbladOK Djerf50:03+17:4221:45
6Joline PetriOK Djerf50:54+18:3322:07
7Elisabeth SavefjordOK Djerf52:29+20:0822:49
8Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK53:12+20:5123:07
9Karin LundbladOK Djerf55:34+23:1324:09
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerfej godkänd
Emma LiliegrenOK Djerfej godkänd
Mats FolkerOK Djerfutgått

Mellan

3 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetriOK Djerf43:3511:46
2Edvard PelanderOK Djerf44:22+0:4711:59
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK44:49+1:1412:06
4Ellen PelanderOK Djerf47:19+3:4412:47
5Lovisa EklöfHagaby GoIF Örebro48:33+4:5813:07
6Anders ElofssonOK Djerf50:10+6:3513:33
7Håkan LindbergOK Djerf50:31+6:5613:39
8Anders WahlströmOK Djerf53:43+10:0814:31
9Christer NälemarkOK Djerf54:02+10:2714:36
10Anna JanssonOK Djerf54:22+10:4714:41
11Anna-Lena JacobssonDegerfors OK57:54+14:1915:38
12Amanda JacobssonDegerfors OK1:03:15+19:4017:05
13Ingemar HaglundOK Djerf1:19:04+35:2921:22
Göran LarssonDegerfors OKej godkänd
Bo HävertDegerfors OKej godkänd
Emma WahlströmOK Djerfej godkänd
Kjell ErikssonOK Djerfutgått

Långa

5 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf41:137:55
2Alexander JanssonOK Djerf48:30+7:179:19
3Jan HanssonOK Djerf50:51+9:389:46
4Henrik LindbladOK Djerf51:00+9:479:48
5Anders HaglundOK Milan56:10+14:5710:48
6Mats WelanderOK Djerf59:25+18:1211:25
7Magnus HedölundOK Djerf59:50+18:3711:30
8Anders PelanderOK Djerf1:00:10+18:5711:34
9Jan-Olof BäckOK Djerf1:00:52+19:3911:42
10Lars JacobssonDegerfors OK1:02:05+20:5211:56
11Tord KarlssonOK Djerf1:07:30+26:1712:58
12Amanda JanssonOK Djerf1:07:47+26:3413:02
13Per RapplihnFösvarsmakten1:12:41+31:2813:58
14Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:35:31+54:1818:22
15Tomas ErikssonOK Djerf1:42:01+1:00:4819:37
16Melvin TötrshagenOK Djerf1:43:00+1:01:4719:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser