Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Djerfstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Djerfstugan
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 17 september 2019

Korta Lätt

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav HaglundGarphyttans IF20:55
2Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf23:44+2:49
3Emma NorgrenDegerfors OK25:15+4:20
4Linnea LuthmanDegerfors OK25:23+4:28
5Jakob SandelinDegerfors OK25:45+4:50
6Alma LuthmanDegerfors OK34:42+13:47
7Stina HaglundGarphyttans IF35:25+14:30

Korta Svår

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf25:35
2Sofia OlssonKlubblös30:34+4:59
3Stig NilssonOK Djerf30:35+5:00
4Joline PetriOK Djerf31:37+6:02
5Tobias Östlund/ Lina KarlssonKlubblös33:58+8:23
6Ida Sofie RönnqvistOK Linné41:01+15:26
7Karin LundbladOK Djerf41:18+15:43
8Elin RönnqvistOK Linné43:38+18:03
9Ludvig NorbergKlubblös1:34:26+1:08:51
9Agneta GuhrenKlubblös1:34:26+1:08:51
11Matilda NorbergKlubblös1:34:27+1:08:52
12Lovisa NorbergKlubblös1:35:21+1:09:46
Mats FolkerOK Djerfej godkänd

Mellan

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK35:29
2Anders ElofssonOK Djerf36:31+1:02
3Ann-Sofi WelanderOK Djerf36:36+1:07
4Kjell ErikssonOK Djerf41:02+5:33
5Eric LuthmanDegerfors OK43:23+7:54
6Bo WinqvistOK Djerf45:09+9:40
7Linnea WahlströmOK Djerf1:01:59+26:30
8Gunilla SandströmAlmby IK1:04:33+29:04
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Robert LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

Långa

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus HedlundOK Djerf32:43
2Edvard PelanderOK Djerf33:49+1:06
3Simon HectorSnättringe SK33:51+1:08
4Pär JanssonOK Djerf34:42+1:59
5Mats WelanderOK Djerf35:25+2:42
6Anders PelanderOK Djerf36:46+4:03
7Charlotte FlansbjerOK Djerf37:51+5:08
8Karin FägerlindCentrum OK39:19+6:36
9Johan PetriOK Djerf40:22+7:39
10Tord KarlssonOK Djerf41:27+8:44
11Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro43:25+10:42
12Ulf NordzellOK Djerf46:16+13:33
13Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro47:00+14:17
14Håkan LindbergOK Djerf47:02+14:19
15Ella LaineDegerfors OK49:09+16:26
16Henry VestergårdAlmby IK50:58+18:15
17Anders WahlströmOK Djerf52:58+20:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser