Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna Skavlöten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna Skavlöten
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 28 mars 2019

Kort

2 700 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf CarnbyTäby OK39:3114:38
2Lars WestinVallentuna-Össeby OL39:44+0:1314:42
3Bernt JohanssonHäverödals SK40:57+1:2615:10
4Lennart JanssonHäverödals SK43:12+3:4116:00
5Rune CarlssonSundbybergs IK43:15+3:4416:01
6Ewa NordlundLänna IF44:15+4:4416:23
7Sven-Erik WidinOK Österåker44:59+5:2816:39
8Sören ErikssonLänna IF45:46+6:1516:57
9Clas WallinOK Roslagen48:12+8:4117:51
10Conny HusénOK Roslagen48:18+8:4717:53
11Stig LindskogVisborgs OK48:24+8:5317:55
12Göran BengtssonOK Österåker49:31+10:0018:20
13Roine MattssonHäverödals SK50:25+10:5418:40
14Hans ErikssonRånäs OK50:50+11:1918:49
15Kristina Nygren FriskAttunda OK50:58+11:2718:52
16Conny OlssonHäverödals SK51:23+11:5219:01
17UC Lybert ErikssonVäsby OK51:33+12:0219:05
18Britt LarssonLänna IF51:45+12:1419:10
19Olov JanssonHäverödals SK51:50+12:1919:11
20Stig LarssonLänna IF52:09+12:3819:18
21Curt LindgrenOK Roslagen53:18+13:4719:44
22Lars RoosAttunda OK54:07+14:3620:02
23Bo WestlingHäverödals SK54:30+14:5920:11
24Leif HagstedtVäsby OK54:51+15:2020:18
25Kristina ErikssonLänna IF54:52+15:2120:19
26Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL57:23+17:5221:15
27Doris LjungdellEnebybergs IF59:08+19:3721:54
28Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:01:23+21:5222:44
29Eva von HeijneSigtuna OK1:01:31+22:0022:47
30Margareta WallénTäby OK1:02:42+23:1123:13
31Mats TörngrenOK Linné1:02:43+23:1223:13
32Carl LangOK Österåker1:03:34+24:0323:32
33Göran GrimvallTäby OK1:05:10+25:3924:08
34Björn ErikssonOK Roslagen1:06:19+26:4824:33
35Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:20:04+40:3329:39
Marianne HamiltonEnebybergs IFej godkänd
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Rolf AnderssonRimbo SOKej godkänd

Mellan

3 800 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK32:378:35
2Bengt ErikssonVäsby OK41:58+9:2111:02
3Leif ÅkerblomOK Österåker43:22+10:4511:24
4Jan LindgrenOK Södertörn43:34+10:5711:27
5Kjell JanssonLånghundra IF44:51+12:1411:48
6Kjell HolmbergOK Södertörn45:20+12:4311:55
7Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF46:44+14:0712:17
8Leif NordlundLänna IF46:49+14:1212:19
9Torsten PetterssonLånghundra IF46:57+14:2012:21
10Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL47:47+15:1012:34
11Sven HedmanAttunda OK47:51+15:1412:35
12Anne-Chr SchunnessonAttunda OK49:14+16:3712:57
13Hans-Erik PerssonSundbybergs IK51:42+19:0513:36
14Carina NilssonTäby OK51:51+19:1413:38
15Willy LjungdellTäby OK51:58+19:2113:40
16Leif WallenbroVäsby OK52:30+19:5313:48
17Kerstin RosengrenAttunda OK53:01+20:2413:57
18Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK53:24+20:4714:03
19Göran FriskAttunda OK55:14+22:3714:32
20Bo WinanderJärfälla OK56:26+23:4914:51
21Leif BergSigtuna OK57:59+25:2215:15
22Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF58:26+25:4915:22
23Ulla GummesonVäsby OK59:30+26:5315:39
24Thord RådbergOK Roslagen1:00:06+27:2915:48
25Ove ForsbergTurebergs IF SOK1:00:13+27:3615:50
26Håkan BoijeAttunda OK1:00:39+28:0215:57
27Margareta HagstedtVäsby OK1:01:25+28:4816:09
28Anne LundmarkJärfälla OK1:01:26+28:4916:10
29Magnus AreskougEnebybergs IF1:02:47+30:1016:31
30Marita BergSigtuna OK1:03:44+31:0716:46
31Bengt FribergJärfälla OK1:04:10+31:3316:53
32Bengt-Olof SamuelssonKlubblös1:04:37+32:0017:00
33Christer AnderssonATG1:06:27+33:5017:29
34Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:07:41+35:0417:48
35Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:08:08+35:3117:55
36Gunnar ErikssonJärfälla OK1:09:31+36:5418:17
37Tommy HöglundLånghundra IF1:09:59+37:2218:25
38Birgitta KlangLånghundra IF1:10:49+38:1218:38
39Ingalill TimgrenOK Österåker1:11:54+39:1718:55
40Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:14:23+41:4619:34
41Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:15:51+43:1419:57
42Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:18:03+45:2620:32
43Ann SjöbergEnebybergs IF1:18:10+45:3320:34
44Ulf ÅströmOK Roslagen1:18:28+45:5120:38
45Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:21:41+49:0421:29
46Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:21:47+49:1021:31
47Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:27:23+54:4622:59
Bengt-Göran StjernaLänna IFej godkänd
Eva ElnerudSigtuna OKej godkänd
Kurt AnderssonEnebybergs IFej godkänd
Per-Johan JanssonLänna IFutgått

Lång

5 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GottfridssonNorbergs OK53:2110:40
2Anna RökenTäby OK54:15+0:5410:51
3Anders HolmqvistSnättringe SK54:18+0:5710:51
4Bo DavidssonSolna OK54:31+1:1010:54
5Madeleine LimparAttunda OK55:07+1:4611:01
6Ebbe AdolfssonSundbybergs IK58:02+4:4111:36
7Lars BoudrieVäsby OK1:03:02+9:4112:36
Per-Johan VikforsOK Österåkerej godkänd

Ultrakort

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf PerssonOK Österåker45:0822:34
2Lars-Erik LindellVäsby OK45:33+0:2522:46
3Ragnar AnderssonHäverödals SK47:45+2:3723:52
4Sivert SöderbärgOK Roslagen52:38+7:3026:19
5Tage AbrahamssonRånäs OK57:27+12:1928:43
6Sven ErikssonOK Roslagen1:00:38+15:3030:19
7Yvonne RoosAttunda OK1:02:04+16:5631:02
8Sören HesselVallentuna-Össeby OL1:04:13+19:0532:06
Eva-Lena SvanströmTäby OKej godkänd
Henning HamiltonEnebybergs IFej godkänd
Gunilla SchönningJärfälla OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser