Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: lördag 18 maj 2019

OK Löftan

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav FrankH12 Kort (1)34:1714:54
1Simon CorneliussonH14 (13)20:265:50
1Edvin SahlinH16 Kort (2)35:5011:50
1Zebastian ArdforsH14 Kort (2)22:019:04
1Valter GustavssonU1 (15)13:176:59
1Gösta LindqvistÖppen motion 3 (10)29:4010:03
2Jakob MobergH16 (8)34:08+1:247:40
2Alfred ArnellU2 (12)30:18+2:5613:10
2Melker JohanssonH14 Kort (2)23:20+1:199:37
2Zmilla ArdforsD12 Kort (2)28:11+3:2912:15
3Tobias JohanssonH16 (8)35:17+2:337:55
3Linda FrankÖppen motion 3 (10)42:06+12:2614:16
3Elin AnderssonD12 (5)17:35+3:337:28
4Isak BengtssonH16 (8)35:26+2:427:57
4Agnes PaulssonD12 (5)18:47+4:457:59
4Hugo CorneliussonH12 (8)18:09+3:567:33
4Henrik AnderssonÖppen motion 8 (23)41:58+9:468:50
4Lena SvenssonÖppen motion 3 (10)42:16+12:3614:19
4Ztella ArdforsD10 (7)19:13+6:3710:06
4Elisa LindbergU2 (12)34:01+6:3914:47
5Lukas MobergU1 (15)16:28+3:118:40
5Cornelia HällåsD12 (5)20:58+6:568:55
5Ida AnderssonD14 (6)27:13+2:359:13
5Edward ArnellH10 (11)15:17+3:578:09
6Almer HanningH10 (11)15:31+4:118:16
6Majken RosenqvistD10 (7)28:40+16:0415:05
6Zamuel ArdforsU1 (15)17:56+4:399:26
7Alibin NilssonU1 (15)19:53+6:3610:27
9Bo AnderssonÖppen motion 3 (10)1:03:54+34:1421:39
9Albin PaulssonH14 (13)34:32+14:069:52
9Ralf GustavssonH10 (11)17:34+6:149:22
9Liv EckerdalU2 (12)50:42+23:2022:02
10Jakob AnderssonH10 (11)19:37+8:1710:27
12Daniel HällåsÖppen motion 8 (23)55:27+23:1511:40
13Linda CorneliussonÖppen motion 8 (23)55:40+23:2811:43
15Markus FrankÖppen motion 8 (23)1:00:09+27:5712:39
17Carola AnderssonÖppen motion 5 (19)1:08:21+29:5620:06
18Johanna RundqvistÖppen motion 8 (23)1:08:01+35:4914:19
Ingmar HanningInskolning (17)fullföljt
Vidar HanningInskolning (17)fullföljt
Walter HällåsH14 (13)ej godkänd
Oskar BlomH14 (13)ej start
Wilhelm HallenfurU2 (12)ej start
Ella AnderssonD12 Kort (2)ej start
Gustav AnderssonH16 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser