Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Strand/Marieberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Strand/Marieberg
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: tisdag 2 april 2019

Långa

3 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsander, RikardKristinehamns OK24:096:21
2Salenbäck, ThordKristinehamns OK26:39+2:307:00
3Fredberg, PerKristinehamns OK28:54+4:457:36
4Nyman, PerKristinehamns OK29:10+5:017:40
5Karlsson, JanKristinehamns OK30:27+6:188:00
6Larsson, JonasKristinehamns OK31:09+7:008:11
7Johansson, BertilKristinehamns OK31:33+7:248:18
8Gunnarsson, StefanKristinehamns OK31:37+7:288:19
9Svensson, HeléneKristinehamns OK32:46+8:378:37
10Nordzell, UlfOK Tyr33:00+8:518:41
11Lindqvist, DavidKristinehamns OK33:53+9:448:55
12Tobias KarlssonKristinehamns OK34:35+10:269:06
13Brodin, Sven-ErikKristinehamns OK36:06+11:579:30
14Djurberg, MonicaOK Tyr37:59+13:509:59
15Falemo, ElisabetKristinehamns OK38:09+14:0010:02
16Johan JohanssonKristinehamns OK41:01+16:5210:47
17Forslund, MichaelKristinehamns OK41:07+16:5810:49
18Salin, LeifOK Tyr45:31+21:2211:58

Mellan

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandgren, MarieKristinehamns OK20:058:22
2Elfsberg, ChristerKristinehamns OK21:15+1:108:51
3Gustafsson, BoKristinehamns OK22:11+2:069:14
4Lindblad, MarieOK Djerf23:00+2:559:35
5Mikaelsson, LennartKristinehamns OK23:11+3:069:39
6Gillenäs, GunnelKristinehamns OK24:05+4:0010:02
7Öman, RolandKristinehamns OK24:36+4:3110:15
8Gunnarsson, BrittKristinehamns OK25:37+5:3210:40
9Gillenäs, ChristerKristinehamns OK26:02+5:5710:50
10Andersson, SuneKristinehamns OK26:51+6:4611:11
11Hagerö, LasseKristinehamns OK30:19+10:1412:37
12Helgeson, MariaKristinehamns OK34:32+14:2714:23
13Jernstedt, VivecaKristinehamns OK36:59+16:5415:24
14Lars JohanssonKristinehamns OK39:04+18:5916:16
15Trangius, EvaOK Tyr39:17+19:1216:22

Korta

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsander, HannaKristinehamns OK16:07
2Åsander, NicodemusKristinehamns OK17:36+1:29
3Åsander, NoelKristinehamns OK17:38+1:31
4Eriksson, SamuelOK Letstigen35:44+19:37
5Forslund, SofiaKristinehamns OK42:34+26:27
6Oliver CarlbergKristinehamns OK53:56+37:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser