Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #2, krets Söder 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Söder 3
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: tisdag 14 maj 2019

D16

4 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn34:007:12
2Åsa SundströmJärla Orientering36:37+2:377:45
3Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö45:48+11:489:42
4Alicia BjörnbergSöders-Tyresö50:27+16:2710:41
5Emma NorinSöders-Tyresö54:12+20:1211:28
6Emma SvidénSöders-Tyresö57:31+23:3112:11
7Ida SvahnSöders-Tyresö1:10:32+36:3214:56
Alicia SchandlOK Södertörnej godkänd
Elisa TallecJärla Orienteringej start

H16

5 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RennerOK Södertörn41:598:12
2Ivar GentzJärla Orientering46:21+4:229:04
3Axel FribergerJärla Orientering47:40+5:419:19
4Mattis SandénOK Södertörn53:23+11:2410:26
5Lucas ChavdaSöders-Tyresö57:36+15:3711:16
6Mattias HedinSöders-Tyresö1:00:16+18:1711:47
7Olle ThimbergSöders-Tyresö1:00:31+18:3211:50
8Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö1:17:54+35:5515:14
Lukas WallhedJärla Orienteringej start
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start

D16 Kort

4 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra ÅhlinJärla Orientering53:1013:11
2Linn NilssonSöders-Tyresö1:05:49+12:3916:19
Selina HåkanssonJärla Orienteringutgått

H16 Kort

4 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof GranbergSöders-Tyresö38:419:35

D14

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö32:017:56
2Lovisa BergstenOK Södertörn35:28+3:278:48
3Sonja AhlquistJärla Orientering39:18+7:179:45
4Märta WigleOK Södertörn40:29+8:2810:02
5Britta BörjessonJärla Orientering42:06+10:0510:26
6Emma HenriquesOK Södertörn42:08+10:0710:27
7Rut LundinOK Södertörn48:45+16:4412:05
8Lovis de VilliersOK Södertörn53:44+21:4313:19
9Greta HägerOK Södertörn55:39+23:3813:48
10Tilda MattssonOK Södertörn1:06:55+34:5416:36

H14

4 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK29:217:16
2Niklas ErlandssonOK Södertörn29:40+0:197:21
3Simon StridhSkogsluffarnas OK31:57+2:367:55
4Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK32:12+2:517:59
5Elmin HovmöllerSöders-Tyresö32:38+3:178:05
6Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK35:40+6:198:51
7Linus SkattOK Södertörn37:52+8:319:23
8Ludvig HagwallJärla Orientering37:58+8:379:25
9Alexander RydbergSöders-Tyresö39:30+10:099:48
10Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK39:51+10:309:53
11Johannes NorrbyOK Södertörn40:48+11:2710:07
12Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK42:53+13:3210:38
13Ruben HårdSkogsluffarnas OK46:16+16:5511:28
Sandro PruthSkogsluffarnas OKej godkänd
Ture JohanssonSkogsluffarnas OKutgått
Erik NorinSöders-Tyresöej start
Ebbot DahlbergSkogsluffarnas OKej start

D14 Kort

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa BäcklundJärla Orientering31:0510:23

H14 Kort

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love PalmgrenSkogsluffarnas OK38:1712:48

D12

2 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ThimbergSöders-Tyresö22:497:37
2Märta AhlquistJärla Orientering25:29+2:408:31
3Majken LindqvistSkogsluffarnas OK30:34+7:4510:13
4Meya TengbladJärla Orientering31:02+8:1310:22
5Elin AlmgrenSöders-Tyresö38:30+15:4112:52
6Ada CavanderOK Södertörn40:37+17:4813:35
7Blenda SandénOK Södertörn47:02+24:1315:43
8Nova DahlstedtSöders-Tyresö51:17+28:2817:09
Ida SamuelssonOK Södertörnej godkänd

H12

2 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NetzJärla Orientering20:226:48
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK23:26+3:047:50
3Caio PruthSkogsluffarnas OK24:21+3:598:08
4Elis ÖstborgSkogsluffarnas OK28:06+7:449:23
5Simon WenzinOK Södertörn28:16+7:549:27
6Teodor GerholmJärla Orientering29:19+8:579:48
7Carl WännmanOK Södertörn30:02+9:4010:02
8Vilmer FolckeJärla Orientering36:37+16:1512:14
9Albin FranzénOK Södertörn36:46+16:2412:17
10Robin BjörkmanOK Södertörn38:05+17:4312:44
11Gustav HenrikssonOK Södertörn44:36+24:1414:54
Linus NybergJärla Orienteringej start

D12 Kort

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nike Mair HasslerSöders-Tyresö22:549:07
2Cecilia RangdagJärla Orientering23:35+0:419:23
3Alma RothschildJärla Orientering30:51+7:5712:17

H12 Kort

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik RydbergSöders-Tyresö20:408:14
2Edvin RejnusSöders-Tyresö21:25+0:458:31
3Dondi NilssonJärla Orientering27:57+7:1711:08

D10

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SahlstedtSöders-Tyresö20:148:03
2Disa UtbultJärla Orientering20:35+0:218:12
3Telma PruthSkogsluffarnas OK30:52+10:3812:17
Märta FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Tuva NybergJärla Orienteringej start

H10

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven BörjessonJärla Orientering14:385:49
2Olof HagwallJärla Orientering14:57+0:195:57
3Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK17:58+3:207:09
4Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK19:38+5:007:49
5Axel BeijerJärla Orientering20:37+5:598:12
6Martin WännmanOK Södertörn30:50+16:1212:17

Inskolning

1 910 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sara AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Sami Blom FrykmoSkogsluffarnas OKfullföljt
Fred CavanderOK Södertörnfullföljt
Theodora CruceSkogsluffarnas OKfullföljt
Ennis DahlströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Maximilian EklundOK Södertörnfullföljt
Maj FalkenströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Daisy GrimlundSkogsluffarnas OKfullföljt
Saga HammarbäckSkogsluffarnas OKfullföljt
Amelie HellmanJärla Orienteringfullföljt
Tilda HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Gustav JacobsonSkogsluffarnas OKfullföljt
Elis LindSkogsluffarnas OKfullföljt
Tage LindqvistSkogsluffarnas OKfullföljt
Alexia Maugras TryggOK Södertörnfullföljt
Loui OldéenOK Södertörnfullföljt
Sixten OttossonSkogsluffarnas OKfullföljt
Dina SkattOK Södertörnfullföljt
Ester Stark HultgrenOK Södertörnfullföljt
Nils SvanängenSkogsluffarnas OKfullföljt
Herman TapperSkogsluffarnas OKfullföljt
Olle TapperSkogsluffarnas OKfullföljt
Henry TegnebrattOK Södertörnfullföljt
Mathilda WibergJärla Orienteringfullföljt
Elsa WinbyOK Södertörnfullföljt
Billy Blom FrykmoSkogsluffarnas OKej godkänd
Stella SamuelssonJärla Orienteringej godkänd
Elliot HemmyrJärla Orienteringej start
Irma SahlstedtSöders-Tyresöej start

U1

2 280 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter RejnusSöders-Tyresö18:037:55
2Signe MartinelleSöders-Tyresö18:55+0:528:17
3Isak NetzJärla Orientering19:28+1:258:32
4Stina MartinelleSöders-Tyresö19:39+1:368:37
5Axel KrookSöders-Tyresö21:34+3:319:27
6Emil ThimbergSöders-Tyresö21:35+3:329:27
7Frank RonnhedenSöders-Tyresö21:56+3:539:37
8Viggo HenriquesOK Södertörn22:10+4:079:43
9Axel TabermanSöders-Tyresö23:23+5:2010:15
10Ivar DahlinSkogsluffarnas OK24:21+6:1810:40
11Elis Von PostOK Södertörn24:27+6:2410:43
12Sixten Stark HultgrenOK Södertörn24:43+6:4010:50
13Billy OldéenOK Södertörn26:05+8:0211:26
14Freja MolnarOK Södertörn26:35+8:3211:39
15Tage Von PostOK Södertörn26:43+8:4011:43
16Julian BomanOK Södertörn27:14+9:1111:56
17Anton FolckeJärla Orientering27:17+9:1411:57
18Lilja HellmanJärla Orientering27:52+9:4912:13
19Albin DahlgrenSkogsluffarnas OK31:38+13:3513:52
20Dennis JohanssonSkogsluffarnas OK31:39+13:3613:52
21Olivia HållstedtOK Södertörn31:55+13:5213:59
22John LundborgSkogsluffarnas OK32:36+14:3314:17
23Minna CavanderOK Södertörn34:37+16:3415:10
24Arthur CarrOK Södertörn34:44+16:4115:14
25Matilda SundbergSöders-Tyresö36:08+18:0515:50
26Sixten Mulder FelleniusOK Södertörn37:53+19:5016:36
27Nele SamuelssonOK Södertörn40:55+22:5217:56
28Yang SunOK Södertörn41:01+22:5817:59
29Lovis Ehrner MöllerOK Södertörn47:57+29:5421:01
29Thelma NilssonOK Södertörn47:57+29:5421:01
Selma Ädel DruveforsOK Södertörnej start

U2

2 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker HagwallJärla Orientering18:267:20
2Per NicanderJärla Orientering18:37+0:117:25
3Herman SundbergSöders-Tyresö21:22+2:568:30
4Viola Swärdh SjöquistSöders-Tyresö22:20+3:548:53
5Alma RejnusSöders-Tyresö23:17+4:519:16
6Jonas NicanderJärla Orientering24:49+6:239:53
7Stellan RonnhedenSöders-Tyresö26:42+8:1610:38
8Tilda Mulder FelleniusOK Södertörn27:08+8:4210:48
9Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö27:48+9:2211:04
10Leah TegnebrattOK Södertörn28:10+9:4411:13
11Signe RothschildJärla Orientering28:14+9:4811:14
12Freja WinbyOK Södertörn30:09+11:4312:00
13Sixten BergmanSöders-Tyresö31:08+12:4212:24
14Tova LundborgSkogsluffarnas OK32:11+13:4512:49
15Linus HållstedtOK Södertörn34:40+16:1413:48
16Olof SanderJärla Orientering36:38+18:1214:35
17Karl SanderJärla Orientering36:43+18:1714:37
18Vesta UtbultJärla Orientering37:05+18:3914:46
Alfred DahlinSkogsluffarnas OKej start
Clara SollerdahlJärla Orienteringej start

U3

2 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leonard Lundström DabrowskiJärla Orientering37:2612:31
2Marius HovmöllerSöders-Tyresö38:37+1:1112:54
3Svante SvahnSkogsluffarnas OK40:36+3:1013:34
4Felizia TegnebrattOK Södertörn47:41+10:1515:56

U4

4 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander MagnvallOK Södertörn1:40:5425:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser