Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #2, krets Söder 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Söder 3
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: tisdag 14 maj 2019

OK Södertörn

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alexander MagnvallU4 (1)1:40:5425:02
1Björn RennerH16 (8)41:598:12
1Elisabeth LarssonD16 (8)34:007:12
2Lovisa BergstenD14 (10)35:28+3:278:48
2Niklas ErlandssonH14 (14)29:40+0:197:21
4Felizia TegnebrattU3 (4)47:41+10:1515:56
4Mattis SandénH16 (8)53:23+11:2410:26
4Märta WigleD14 (10)40:29+8:2810:02
5Simon WenzinH12 (11)28:16+7:549:27
6Martin WännmanH10 (6)30:50+16:1212:17
6Ada CavanderD12 (9)40:37+17:4813:35
6Emma HenriquesD14 (10)42:08+10:0710:27
7Carl WännmanH12 (11)30:02+9:4010:02
7Linus SkattH14 (14)37:52+8:319:23
7Blenda SandénD12 (9)47:02+24:1315:43
7Rut LundinD14 (10)48:45+16:4412:05
8Tilda Mulder FelleniusU2 (18)27:08+8:4210:48
8Lovis de VilliersD14 (10)53:44+21:4313:19
8Viggo HenriquesU1 (30)22:10+4:079:43
9Albin FranzénH12 (11)36:46+16:2412:17
9Greta HägerD14 (10)55:39+23:3813:48
10Robin BjörkmanH12 (11)38:05+17:4312:44
10Leah TegnebrattU2 (18)28:10+9:4411:13
10Tilda MattssonD14 (10)1:06:55+34:5416:36
11Johannes NorrbyH14 (14)40:48+11:2710:07
11Gustav HenrikssonH12 (11)44:36+24:1414:54
11Elis Von PostU1 (30)24:27+6:2410:43
12Freja WinbyU2 (18)30:09+11:4312:00
12Sixten Stark HultgrenU1 (30)24:43+6:4010:50
13Billy OldéenU1 (30)26:05+8:0211:26
14Freja MolnarU1 (30)26:35+8:3211:39
15Linus HållstedtU2 (18)34:40+16:1413:48
15Tage Von PostU1 (30)26:43+8:4011:43
16Julian BomanU1 (30)27:14+9:1111:56
21Olivia HållstedtU1 (30)31:55+13:5213:59
23Minna CavanderU1 (30)34:37+16:3415:10
24Arthur CarrU1 (30)34:44+16:4115:14
26Sixten Mulder FelleniusU1 (30)37:53+19:5016:36
27Nele SamuelssonU1 (30)40:55+22:5217:56
28Yang SunU1 (30)41:01+22:5817:59
29Lovis Ehrner MöllerU1 (30)47:57+29:5421:01
29Thelma NilssonU1 (30)47:57+29:5421:01
Fred CavanderInskolning (27)fullföljt
Maximilian EklundInskolning (27)fullföljt
Alexia Maugras TryggInskolning (27)fullföljt
Loui OldéenInskolning (27)fullföljt
Dina SkattInskolning (27)fullföljt
Ester Stark HultgrenInskolning (27)fullföljt
Henry TegnebrattInskolning (27)fullföljt
Elsa WinbyInskolning (27)fullföljt
Alicia SchandlD16 (8)ej godkänd
Ida SamuelssonD12 (9)ej godkänd
Max ÖsterlingH16 (8)ej start
Selma Ädel DruveforsU1 (30)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser