Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien nr 2, grupp 2 Norr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien nr 2, grupp 2 Norr
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 24 maj 2011

D16

4 775 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK43:279:05
2Teodora von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK1:00:56+17:2912:45
3Elina RosenborgBromma-Vällingby SOK1:02:01+18:3412:59
4Jennifer WendeliusIFK Lidingös Skid o OK1:09:11+25:4414:29
Camilla TarandiIFK Lidingös Skid o OKej start

H16

5 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK43:347:46
2Isak LangerakJärfälla OK52:06+8:329:18
3Grim Jonsson-WoldSundbybergs IK57:49+14:1510:19
4Oscar Uggla-HelgbyBromma-Vällingby SOK1:07:57+24:2312:08
5Jonas CarlssonSundbybergs IK1:08:51+25:1712:17
6Erland SimonssonSundbybergs IK1:33:27+49:5316:41
Henrik BrobergIFK Lidingös Skid o OKej start
Niklas RejeSundbybergs IKej start
Jacob DahlöfIFK Lidingös Skid o OKej start
Jefta LangerakJärfälla OKej start
Kristoffer EklannIFK Lidingös Skid o OKej start

D14

3 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen RobertssonSundbybergs IK43:2411:53
2Rebecca WaldenfjordJärfälla OK56:04+12:4015:21
3Emilia GanslandtIFK Lidingös Skid o OK58:03+14:3915:54
4Evelyn WendeliusIFK Lidingös Skid o OK1:02:00+18:3616:59
5Astrid SimonssonSundbybergs IK1:03:02+19:3817:16
Agnes LundqvistJärfälla OKej godkänd
Alexandra RejeSundbybergs IKej godkänd
Linnéa WretöIFK Lidingös Skid o OKej start

H14

3 725 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK34:349:16
2Tobias BjernulfSundbybergs IK45:18+10:4412:09
3Måns TistadIFK Lidingös Skid o OK52:30+17:5614:05
4Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OK1:02:33+27:5916:47
5Adam ArthurssonJärfälla OK1:04:14+29:4017:14
6Ludwig BergfalkJärfälla OK1:07:15+32:4118:03
Jakob MellinSundbybergs IKej godkänd
Martin KihlSundbybergs IKej godkänd
Sindre Jonsson-WoldSundbybergs IKej godkänd
Fabian RosénIFK Lidingös Skid o OKej start
Viktor JanrikBromma-Vällingby SOKej start
Hjalmar ÅhmanIFK Lidingös Skid o OKej start

D12

2 675 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK24:359:11
2Emmy AlbinssonJärfälla OK24:36+0:019:11
3Rafaela von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK27:21+2:4610:13
4Jonna LundbäckJärfälla OK27:42+3:0710:21
5Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK29:24+4:4910:59
6Isa LundqvistJärfälla OK31:54+7:1911:55
7Joy ThunbergIFK Lidingös Skid o OK32:28+7:5312:08
8Jennie BergströmJärfälla OK35:52+11:1713:24
9Julia DanastenBromma-Vällingby SOK35:57+11:2213:26
10Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOK36:54+12:1913:47

H12

2 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK18:086:58
2Benjamin LangerakJärfälla OK19:13+1:057:23
3Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK19:58+1:507:40
4Niklas CarlssonSundbybergs IK22:01+3:538:28
5Kristoffer TengrothSundbybergs IK22:32+4:248:40
6Noel WaldenfjordJärfälla OK22:57+4:498:49
7Rasmus KihlSundbybergs IK23:23+5:158:59
8Tobias AbrahamssonSundbybergs IK24:29+6:219:25
9Joel Melkersson-DalénSundbybergs IK25:25+7:179:46
10Malte LindestamJärfälla OK25:30+7:229:48
11Emil NilssonJärfälla OK25:35+7:279:50
12Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK25:36+7:289:50
13Algot LindestamJärfälla OK28:00+9:5210:46
14Christian LindhSundbybergs IK28:42+10:3411:02
15Joel RudanderSundbybergs IK29:21+11:1311:17
16Daniel WendeliusIFK Lidingös Skid o OK31:11+13:0311:59
17Niclas LimnefeltIFK Lidingös Skid o OK34:49+16:4113:23
18William NilssonBromma-Vällingby SOK40:39+22:3115:38
19Simon MelanderSundbybergs IK43:07+24:5916:35
20Calle NilssonJärfälla OK45:59+27:5117:41
Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OKej start
Dennis HallménJärfälla OKej start

D10

2 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK22:579:45
2Matilda LindhSundbybergs IK23:52+0:5510:09
3Ida SkantzeSundbybergs IK24:14+1:1710:18
4Kajsa BogrenSundbybergs IK27:54+4:5711:52
5Molly ZiljatBromma-Vällingby SOK28:16+5:1912:01
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK29:06+6:0912:22
7Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK29:42+6:4512:38
8Sofia EdvardssonJärfälla OK29:50+6:5312:41
9Alice HallménJärfälla OK31:05+8:0813:13
10Tuva FalkSundbybergs IK32:22+9:2513:46

H10

2 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK18:568:03
2Jonatan StåhlSundbybergs IK19:12+0:168:10
3Linus AlbinssonJärfälla OK21:10+2:149:00
4Albin SöderlindJärfälla OK21:45+2:499:15
5Johan LundbäckJärfälla OK22:55+3:599:45
6Waldemar von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK25:23+6:2710:48
7Oskar NilssonJärfälla OK27:46+8:5011:48

Inskolning

1 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alva BrownJärfälla OKfullföljt
Antonia EmmothJärfälla OKfullföljt
Maja FalkSundbybergs IKfullföljt
Andreas FernandezJärfälla OKfullföljt
Linn HulthènJärfälla OKfullföljt
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OKfullföljt
Anton MörkforsJärfälla OKfullföljt
Anders NilssonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Sandra NilssonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Paula SilierJärfälla OKfullföljt
Jude BrownJärfälla OKej start

U1

1 950 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WernerIFK Lidingös Skid o OK13:276:53
2Erik BovalliusJärfälla OK15:49+2:228:06
3Viktor PekkariIFK Lidingös Skid o OK16:30+3:038:27
4Alexander NyströmBromma-Vällingby SOK16:32+3:058:28
5Jacob LundkvistSundbybergs IK16:44+3:178:34
6Eskil WidehagSundbybergs IK16:47+3:208:36
7Mattias CollinSundbybergs IK16:55+3:288:40
8Kristoffer CollinSundbybergs IK17:19+3:528:52
9Jonathan SandquistJärfälla OK17:40+4:139:03
10Simon LiljaIFK Lidingös Skid o OK17:50+4:239:08
11William GrunderJärfälla OK18:53+5:269:41
12Alexander LindeBromma-Vällingby SOK19:18+5:519:53
13Isak PertoftSundbybergs IK19:43+6:1610:06
14Ludvig JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK19:49+6:2210:09
15Gustav CedervallIFK Lidingös Skid o OK20:39+7:1210:35
16Juliet WaldenfjordJärfälla OK20:58+7:3110:45
17Miia RollerJärfälla OK21:00+7:3310:46
18Filip HulthénJärfälla OK21:30+8:0311:01
19Phoebe HammarlundSundbybergs IK21:44+8:1711:08
20Pontus AbrahamssonSundbybergs IK21:45+8:1811:09
21Leo SandbergSundbybergs IK22:13+8:4611:23
22Ludvig LindströmJärfälla OK22:53+9:2611:44
23Nils Engleryd-LopesSolna OK23:00+9:3311:47
24Joel ThalénSundbybergs IK23:11+9:4411:53
25August WikerforsJärfälla OK23:46+10:1912:11
26Stefan CedlöfBromma-Vällingby SOK24:08+10:4112:22
27Max HalldinBromma-Vällingby SOK24:25+10:5812:31
28Emma Engleryd-LopesSolna OK25:08+11:4112:53
29Viktor EricsonSundbybergs IK26:32+13:0513:36
30Ellinor BjörklundJärfälla OK28:28+15:0114:35
31Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OK28:55+15:2814:49
32Figge MelanderSundbybergs IK29:48+16:2115:16
Conrad BuhlinIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Simon DanielssonBromma-Vällingby SOKej start
Sarah EmmothJärfälla OKej start
Erik FrisellSundbybergs IKej start
Albert MattssonSundbybergs IKej start
Kajsa ThimonJärfälla OKej start

U2

2 325 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SilierJärfälla OK18:157:50
2Noah SterlingJärfälla OK18:38+0:238:00
3Johan GyhleniusSundbybergs IK21:25+3:109:12
4Adam FjägersSundbybergs IK22:18+4:039:35
5Ella EricsonSundbybergs IK22:35+4:209:42
6Anna StigenbergIFK Lidingös Skid o OK23:48+5:3310:14
7Olof RobertssonSundbybergs IK25:19+7:0410:53
8Elin JohanssonBromma-Vällingby SOK26:09+7:5411:14
9Vilde Jonsson-WoldSundbybergs IK27:13+8:5811:42
10Ronja StåhlSundbybergs IK28:09+9:5412:06
11Emeline MalausseneBromma-Vällingby SOK28:48+10:3312:23
12Ronja LindeBromma-Vällingby SOK30:10+11:5512:58
13Teodor ElmfeldtBromma-Vällingby SOK31:09+12:5413:23
14Alexander LindströmSundbybergs IK41:20+23:0517:46
15William BlombergJärfälla OK42:57+24:4218:28
16Henry LendahlSundbybergs IK45:52+27:3719:43
Daniel SahlinBromma-Vällingby SOKej start

U3

2 425 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SvenssonBromma-Vällingby SOK22:129:09
2Vera BogrenSundbybergs IK23:35+1:239:43
3Jakob SalemyrBromma-Vällingby SOK25:05+2:5310:20
Axel BrelinIFK Lidingös Skid o OKej start
David LeanderIFK Lidingös Skid o OKej start

U4

3 425 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jesper AhlbinJärfälla OKej start
Frans NybergSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser