Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östgötaserien i MTBO, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östgötaserien i MTBO, #1
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 21 maj 2019

D Lång

9 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia EronnLinköpings OK59:506:07
2Rebecka HylanderNyköpings OK1:01:03+1:136:15
3Johanna JonssonSOK Aneby1:01:45+1:556:19
4Malin PilvingeOK Kolmården1:02:08+2:186:21
5Karin IngemanssonSkogspojkarnas OK1:18:26+18:368:02

D Medel

7 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KantarpÄrla IF56:097:32
2Ida ErnstssonFinspångs SOK58:09+2:007:48
3Eva LindgrenFinspångs SOK1:06:56+10:478:59
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK1:10:20+14:119:27
5Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:10:45+14:369:30
6Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK1:11:14+15:059:34
7Lisa ErikssonSundbybergs IK1:12:55+16:469:48
Karin SkullmanLinköpings OKej godkänd

D Kort

4 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin FreylandSOK Aneby39:198:27

H Lång

9 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK51:205:15
2Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK53:23+2:035:28
3Per MalmlövOK Skogsfalken53:29+2:095:28
4Martin JarelandLinköpings OK55:17+3:575:39
5Christer KasselsjöOK Kolmården56:22+5:025:46
6Morgan KarlssonSundbybergs IK58:23+7:035:58
7Erik ErnstssonFinspångs SOK58:31+7:115:59
8Gunnar NilssonFinspångs SOK59:20+8:006:04
9Mats ErikssonOK Roxen1:06:11+14:516:46
10Andreas HåkanssonTjalve IF Norrköping1:08:08+16:486:58
11Kenneth SvenssonFinspångs SOK1:13:55+22:357:34
12Johan KällsandLinköpings OK1:15:06+23:467:41
13Benny LindgrenFinspångs SOK1:18:17+26:578:01
14Håkan BerlinHästveda OK1:19:41+28:218:09
15Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:29:41+38:219:11
Mattias TunessonSkogspojkarnas OKej start

H Medel

7 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK52:327:03
2Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK55:51+3:197:30
3Torgny JeppssonKatrineholms OK1:00:02+7:308:04
4Jan-Anders GredeskogTjällmo-Godegårds OK1:12:40+20:089:46
5Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK1:14:17+21:459:59

H Kort

4 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK43:049:15
2Theo ÅrbrinkLinköpings OK43:33+0:299:21
Jonas SöderlundEj klubbanslutenej godkänd
Anders SöderlundEj klubbanslutenej godkänd
Johan ÅrbrinkLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser