Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: lördag 4 maj 2019

Öppen motion 1

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes PerssonHelsingborgs SOK27:1011:22
2Signe DavidsonHelsingborgs SOK29:46+2:3612:27
3Johanna DavidsonHelsingborgs SOK29:47+2:3712:27
4Felix Nisses-GagnérHelsingborgs SOK33:14+6:0413:54
5Anette OlofssonHelsingborgs SOK35:48+8:3814:58
6Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK37:37+10:2715:44
7Olle SjöbergHelsingborgs SOK44:57+17:4718:48
8Viktor Wallin ÖdénLunds OK1:12:07+44:5730:10
Fia PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
Joel Wallin ÖdénLunds OKutgått

Öppen motion 2

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver LindströmHelsingborg49:1411:43
2Marcus LindströmHelsingborg49:15+0:0111:43
3Dan SkarrieHelsingborg54:28+5:1412:58
4Lena SkarrieHelsingborg54:31+5:1712:58
5Henriette JareklevHelsingborgs SOK1:03:38+14:2415:09

Öppen motion 3

3 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SvenssonHelsingborgs SOK26:237:41
2Stefan LindgrenHelsingborgs SOK26:27+0:047:42
3Helena ÅhlinHelsingborgs SOK30:54+4:319:00
4Rolf GustafssonHelsingborgs SOK37:13+10:5010:51
5Jonathan EdholmÖrkelljunga FK38:57+12:3411:21
6Eva EdholmÖrkelljunga FK39:03+12:4011:23
7Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK40:02+13:3911:40
8Felicia PahmpKlubblös42:00+15:3712:14
9Mikael PahmpKlubblös42:03+15:4012:15
10Astrid JohannessonHelsingborgs SOK47:30+21:0713:50
11Ulrika FranzonHelsingborgs SOK54:21+27:5815:50
12Kerstin FränkelHjärnarps OL1:05:46+39:2319:10

Öppen motion 4

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard Nisses-GagnérHelsingborgs SOK23:169:56
2Alma KjellénHelsingborgs SOK39:09+15:5316:43
3Lisa KjellénHelsingborgs SOK39:11+15:5516:44
4Albert KylmäHelsingborgs SOK43:23+20:0718:32

Öppen motion 5

4 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK27:065:46
2Alfred KjellénHelsingborgs SOK31:02+3:566:37
3Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK32:54+5:487:00
4Klas BogsjöHelsingborgs SOK35:08+8:027:29
5Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK35:59+8:537:40
6Ebba RanbroHelsingborgs SOK37:56+10:508:05
7Kurt SjöbergHelsingborgs SOK40:38+13:328:39
8Elis OlssonHelsingborgs SOK41:33+14:278:51
9Stig JohanssonHelsingborgs SOK43:10+16:049:12
10Anders PerssonHelsingborgs SOK43:24+16:189:15
11Kim LindborgHelsingborgs SOK45:10+18:049:37
12Daniel StjernqvistKlubblös45:20+18:149:39
13Sten Åke KvistIS Kullen50:06+23:0010:40
14Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK51:37+24:3111:00
15Björn FränkelHjärnarps OL52:48+25:4211:15
16Cecilia ÖdénLunds OK53:04+25:5811:18
Magnus SteenHelsingborgs SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser