Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Hultet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Hultet
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 4 april 2019

Lång

4 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BrohedeOK Tyr34:387:41
2Per FredbergKristinehamns OK36:13+1:358:02
3David HenrikssonKristinehamns OK38:32+3:548:33
4Mats WelanderOK Djerf38:38+4:008:35
5Alexander JanssonOK Djerf39:04+4:268:40 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars NordströmKils OK39:26+4:488:45
7Thord SalenbäckKristinehamns OK40:01+5:238:53
8Håkan JonssonKristinehamns OK40:42+6:049:02
9Lars NymanKristinehamns OK45:30+10:5210:06
10Per NymanKristinehamns OK46:33+11:5510:20
11Jenny PerssonByåsen IL46:51+12:1310:24
12Bertil JohanssonKristinehamns OK47:57+13:1910:39
13Jan KarlssonKristinehamns OK48:19+13:4110:44
14David LindqvistKristinehamns OK52:12+17:3411:36
15Jonna LindbladOK Djerf53:08+18:3011:48
16Henrik LindbladOK Djerf53:23+18:4511:51
17Rickard KristofferssonKristinehamns OK54:11+19:3312:02
18Patrik NyströmKristinehamns OK55:03+20:2512:14
19Ann-Sofi WelanderOK Djerf57:43+23:0512:49
20Michael ForslundKristinehamns OK1:01:55+27:1713:45

Mellan

3 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard JutegrimOK Djerf34:419:38
2Elis NordströmKils OK36:27+1:4610:07
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK36:29+1:4810:08
4Emma JohanssonKristinehamns OK37:43+3:0210:28
5Johan PetriOK Djerf43:13+8:3212:00
6Ella NordströmKils OK45:33+10:5212:39
7Marie SandgrenKristinehamns OK47:09+12:2813:05
8Lennart JohanssonKristinehamns OK49:08+14:2713:38
9Lasse HageröKristinehamns OK52:31+17:5014:35
10Emelie ForslundKristinehamns OK55:08+20:2715:18
11Elisabet FalemoKristinehamns OK56:00+21:1915:33
12Maria HelgesonKristinehamns OK1:00:43+26:0216:51
13Maria ÖsterlundKristinehamns OK1:13:32+38:5120:25
Erik EdmarkKristinehamns OKej godkänd
Tobias KarlssonKristinehamns OKej godkänd

Kort

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland ÖmanKristinehamns OK30:2912:11
2Yngve JohanssonKristinehamns OK37:04+6:3514:49
3Sten AnderssonKristinehamns OK38:46+8:1715:30
4Margareta PerssonKristinehamns OK40:07+9:3816:02
5Peter HelgesonKristinehamns OK59:10+28:4123:40
6Lars JohanssonKristinehamns OK59:57+29:2823:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser