Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL /Magasinsvägen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL /Magasinsvägen
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 25 april 2019

Långa

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alexander JanssonOK Djerf42:53
2David HenrikssonKristinehamns OK43:35+0:42
3Lars NymanKristinehamns OK57:53+15:00
4Tord KarlssonOK Djerf59:44+16:51
5Angelica WikströmOK Tyr1:00:16+17:23
6David LindqvistKristinehamns OK1:14:05+31:12
7Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:14:55+32:02
8Rickard KristofferssonKristinehamns OK1:18:30+35:37
9Lasse HageröKristinehamns OK1:27:52+44:59
Maria HelgesonKristinehamns OKutgått
Sverre WikströmOK Tyrutgått

Mellan

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Amanda JanssonOK Djerf32:22
2Richard JutegrimOK Djerf33:13+0:51
3Johan PetriOK Djerf33:49+1:27
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK41:39+9:17
5Anders ElofssonOK Djerf43:36+11:14
6Ulf NordzellOK Djerf47:19+14:57
7Ivar WikströmOK Tyr47:40+15:18
8Bo GustafssonKristinehamns OK49:42+17:20
9Lennart MikaelssonKristinehamns OK53:33+21:11
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK55:38+23:16
11Christer GillenäsKristinehamns OK55:57+23:35
12Sune AnderssonKristinehamns OK56:05+23:43
13Marie SandgrenKristinehamns OK57:39+25:17
14Cecilia HagströmKristinehamns OK58:22+26:00
15Emelie ForslundKristinehamns OK59:18+26:56
16Karlsson TobiasKristinehamns OK1:00:23+28:01
17Per-Olof LinderKristinehamns OK1:02:52+30:30
18Britt GunnarssonKristinehamns OK1:04:37+32:15
19Sten AnderssonKristinehamns OK1:06:47+34:25
20Maria BohlinKristinehamns OK1:20:59+48:37
21Viveca JernstedtKristinehamns OK1:24:09+51:47
22Lana StenssonKristinehamns OK1:55:04+1:22:42
22Lily StenssonKristinehamns OK1:55:04+1:22:42

Korta

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roland ÖmanKristinehamns OK26:26
2Lars JohanssonKristinehamns OK39:50+13:24
3Alexandersson AgnesKristinehamns OK39:53+13:27
4Alexandersson EllenKristinehamns OK39:59+13:33
5Håkan JonssonKristinehamns OK40:01+13:35
6Forslund JohannaKristinehamns OK44:32+18:06
7Antimo AnderssonKristinehamns OK47:17+20:51
8Hjeltman ÅsaKristinehamns OK1:02:53+36:27
Alrik WikströmOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser