Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL / Harberget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL / Harberget
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 2 maj 2019

Långa

4 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK36:388:31
2Per NymanKristinehamns OK44:37+7:5910:22
3Håkan JonssonKristinehamns OK44:40+8:0210:23
4Jens AnderssonKristinehamns OK48:57+12:1911:23
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK50:02+13:2411:38
6Lars NymanKristinehamns OK51:33+14:5511:59
7Michael ForslundKristinehamns OK1:02:11+25:3314:27
8Jessica KarlssonOK Torfinn1:03:26+26:4814:45
9Patrik NyströmKristinehamns OK1:04:56+28:1815:06
10Mats HaglundOK Djerf1:06:01+29:2315:21
11Rickard KristofferssonKristinehamns OK1:06:53+30:1515:33

Mellan

3 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina AnderssonKristinehamns OK45:1912:56
2Tobias KarlssonKristinehamns OK45:55+0:3613:07
3Maria LillieströmOK Roxen46:55+1:3613:24
4Bo GustafssonKristinehamns OK47:48+2:2913:39
5Maria HelgesonKristinehamns OK47:50+2:3113:40
6Heléne SvenssonKristinehamns OK48:24+3:0513:49
7Bengt FalemoKristinehamns OK49:05+3:4614:01
8Sven-Erik BrodinKristinehamns OK50:36+5:1714:27
9Claes SkoglöfKlubblös51:12+5:5314:37
10Elisabet FalemoKristinehamns OK52:59+7:4015:08
11Emelie ForslundKristinehamns OK54:29+9:1015:34
12Britt GunnarssonKristinehamns OK54:41+9:2215:37
13Christer GillenäsKristinehamns OK55:47+10:2815:56
14Lennart MikaelssonKristinehamns OK1:00:17+14:5817:13
15Johan JensevikKristinehamns OK1:02:27+17:0817:50
16Cecilia HagströmKristinehamns OK1:02:28+17:0917:50
17Jenny AnderssonKristinehamns OK2:00:47+1:15:2834:30

Korta

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland ÖmanKristinehamns OK31:3215:00
2Gunnel GillenäsKristinehamns OK33:58+2:2616:10
3Maria BohlinKristinehamns OK36:33+5:0117:24
4Yngve JohanssonKristinehamns OK36:50+5:1817:32
5Sten AnderssonKristinehamns OK39:07+7:3518:37
6Lilly StenssonKristinehamns OK56:57+25:2527:07
7Lars JohanssonKristinehamns OK1:07:10+35:3831:59
8Lana StenssonKristinehamns OK2:10:27+1:38:551:02:07
Ulf AnderssonDegerfors OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser