Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL / Harberget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL / Harberget
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 2 maj 2019

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ulf AnderssonKorta (9)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Claes SkoglöfMellan (17)51:12+5:5314:37

Kristinehamns OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roland ÖmanKorta (9)31:3215:00
1Carolina AnderssonMellan (17)45:1912:56
1Per FredbergLånga (11)36:388:31
2Tobias KarlssonMellan (17)45:55+0:3613:07
2Per NymanLånga (11)44:37+7:5910:22
2Gunnel GillenäsKorta (9)33:58+2:2616:10
3Håkan JonssonLånga (11)44:40+8:0210:23
3Maria BohlinKorta (9)36:33+5:0117:24
4Yngve JohanssonKorta (9)36:50+5:1817:32
4Bo GustafssonMellan (17)47:48+2:2913:39
4Jens AnderssonLånga (11)48:57+12:1911:23
5Stefan GunnarssonLånga (11)50:02+13:2411:38
5Maria HelgesonMellan (17)47:50+2:3113:40
5Sten AnderssonKorta (9)39:07+7:3518:37
6Lars NymanLånga (11)51:33+14:5511:59
6Heléne SvenssonMellan (17)48:24+3:0513:49
6Lilly StenssonKorta (9)56:57+25:2527:07
7Lars JohanssonKorta (9)1:07:10+35:3831:59
7Michael ForslundLånga (11)1:02:11+25:3314:27
7Bengt FalemoMellan (17)49:05+3:4614:01
8Sven-Erik BrodinMellan (17)50:36+5:1714:27
8Lana StenssonKorta (9)2:10:27+1:38:551:02:07
9Patrik NyströmLånga (11)1:04:56+28:1815:06
10Elisabet FalemoMellan (17)52:59+7:4015:08
11Emelie ForslundMellan (17)54:29+9:1015:34
11Rickard KristofferssonLånga (11)1:06:53+30:1515:33
12Britt GunnarssonMellan (17)54:41+9:2215:37
13Christer GillenäsMellan (17)55:47+10:2815:56
14Lennart MikaelssonMellan (17)1:00:17+14:5817:13
15Johan JensevikMellan (17)1:02:27+17:0817:50
16Cecilia HagströmMellan (17)1:02:28+17:0917:50
17Jenny AnderssonMellan (17)2:00:47+1:15:2834:30

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Mats HaglundLånga (11)1:06:01+29:2315:21

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Maria LillieströmMellan (17)46:55+1:3613:24

OK Torfinn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jessica KarlssonLånga (11)1:03:26+26:4814:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser