Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL AOK 2019-04-04

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL AOK 2019-04-04
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: torsdag 4 april 2019

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ingemar PerssonLånga (18)43:08+9:4111:58

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Karin TibbelinKorta (18)1:06:40+29:3237:02

Björkfors GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Kennert RulanderMellan (20)48:59+15:0718:50
13Stig JonssonMellan (20)52:36+18:4420:13

Gamleby OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hans-Åke ChristianssonMellan (20)38:35+4:4314:50
6Lena PerssonLånga (18)43:46+10:1912:09
12Jan JohanssonLånga (18)51:06+17:3914:11
14PER HÅKAN PetterssonMellan (20)54:45+20:5321:03
15Pia AnderssonKorta (18)1:27:08+50:0048:24
17Lena SandahlMellan (20)1:02:11+28:1923:55
Eivor PetterssonMellan (20)ej godkänd
Lars KarlssonMellan (20)ej godkänd

Hultsfreds OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hans-Åke OlssonKorta (18)39:54+2:4622:10
4Gunilla SävenstrandKorta (18)44:32+7:2424:44
8Arne SävenstrandKorta (18)55:47+18:3930:59
9Lennart KarlssonKorta (18)1:01:56+24:4834:24
Inga-Britt JohanssonKorta (18)ej godkänd

Kisa SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roland SkyttKorta (18)37:0820:37
7Kerstin ErikssonMellan (20)41:23+7:3115:55
11Allan SvenssonKorta (18)1:08:10+31:0237:52

Målilla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Gunnar EnbergLånga (18)44:55+11:2812:28
8Göran FredrikssonLånga (18)45:00+11:3312:30
10Anne-Marie RobertssonMellan (20)45:04+11:1217:20
16Jan-Ulf KarlssonLånga (18)1:01:20+27:5317:02

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Leif CarlssonLånga (18)33:279:17
17Stefan CarlssonLånga (18)1:29:17+55:5024:48

Vimmerby OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karl Gunnar SvenssonKorta (18)38:24+1:1621:20
4Ulric SvenssonLånga (18)43:08+9:4111:58
5Marianne BergMellan (20)38:45+4:5314:54
6Gunnar SöderholmMellan (20)39:11+5:1915:04
7Bertil AxelssonKorta (18)55:38+18:3030:54
8Evert FranssonMellan (20)41:53+8:0116:06
9Bo EklundLånga (18)46:46+13:1912:59
13Lars PetterssonLånga (18)51:23+17:5614:16
16Börje KarlssonMellan (20)58:29+24:3722:29
Stig AnderssonKorta (18)ej godkänd
Mats AdolfssonLånga (18)ej godkänd

Västerviks OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunilla PetterssonMellan (20)33:5213:01
2Kenneth MarmelidMellan (20)36:46+2:5414:08
2Kent GranqvistLånga (18)34:23+0:569:33
3Torgny PetterssonLånga (18)37:58+4:3110:32
4Olof HjortvidMellan (20)38:43+4:5114:53
5Bert SvenssonKorta (18)47:04+9:5626:08
6Ewa ArvidssonKorta (18)55:16+18:0830:42
9Britt-Marie BjörklundMellan (20)44:36+10:4417:09
10Conny CarlssonLånga (18)48:00+14:3313:20
11Åke BjörklundMellan (20)46:33+12:4117:54
11Lennart SturessonLånga (18)50:18+16:5113:58
12Maj-Britt SvenssonKorta (18)1:14:29+37:2141:22
13Håkan SvenssonKorta (18)1:15:24+38:1641:53
14Ove ArvidssonKorta (18)1:15:35+38:2741:59
14Arne LarsenLånga (18)54:20+20:5315:05
15GunBritt SvenssonMellan (20)57:21+23:2922:03
15Lars JörbrinkLånga (18)57:30+24:0315:58
18Arne LjungbladMellan (20)1:09:42+35:5026:48
Solveig SturessonKorta (18)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser