Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL8
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 30 maj 2019

Öppen 1

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Armand NygrenVisborgs OK24:1410:57
2Marit SchollerVisborgs OK24:26+0:1211:03
318054 36:57+12:4316:43

Öppen 3

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BjörksvedGotlands Bro OK31:309:41
2Svante EngströmKlubblös37:35+6:0511:33
3Neo CederqvistVisborgs OK37:44+6:1411:36
4Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK39:21+7:5112:06
5Gustav HellminVisborgs OK59:09+27:3918:12
6Annika JakobssonGarda OK1:10:44+39:1421:45

Öppen 6

5 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WallinSvaide Roma SOK54:479:53
2Gunnar HallströmVisborgs OK1:30:33+35:4616:20
Paula JakobssonGarda OKej godkänd
Arvid TörnfeltGarda OKej godkänd

Öppen 7

3 310 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BäckstädeVisborgs OK30:069:05
2Erik BergGarda OK31:11+1:059:25
3Stefan WångbergOK Ravinen36:48+6:4211:07
4Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg37:22+7:1611:17
5Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen38:31+8:2511:38
6Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg39:27+9:2111:55
7Leif SvangrenGotlands Bro OK39:51+9:4512:02
8Ylva SvangrenGotlands Bro OK39:56+9:5012:03
9Sofia SchollerVisborgs OK42:25+12:1912:48
10Ing-Marie BackOK Södertörn45:22+15:1613:42
11Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg45:45+15:3913:49
12Ing-Marie BergmanVisborgs OK46:36+16:3014:04
13Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg46:46+16:4014:07
14Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg48:11+18:0514:33
15Rolf MalmrosVisborgs OK49:47+19:4115:02
16Katarina JakobssonGarda OK50:04+19:5815:07
17Mikael JakobssonGarda OK50:08+20:0215:08
182139680 SPORTident Swede52:12+22:0615:46
19Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK54:12+24:0616:22
20Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg55:32+25:2616:46
21Sarah Seestrand1:02:04+31:5818:45
22Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:02:27+32:2118:52
23Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg1:04:20+34:1419:26
24Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg1:05:42+35:3619:50
25Peter EkbergGarda OK1:08:13+38:0720:36
26Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:12:41+42:3521:57
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
Anna BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Anna TörnfeltGarda OKej godkänd
Leif JohanssonGarda OKej godkänd

Öppen 8

4 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Armin SchollerVisborgs OK40:278:48
2Henrik JohanssonVisborgs OK42:20+1:539:13
3Kristina AnelandOK Ravinen42:50+2:239:19
4Olle SvangrenGotlands Bro OK48:13+7:4610:30
5Anders HellminVisborgs OK49:02+8:3510:40
6Lena SundqvistTullinge SK50:25+9:5810:59
7Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK52:01+11:3411:19
8Stefan MolinSvaide Roma SOK52:09+11:4211:21
9Carin KihlströmTäby OK1:04:44+24:1714:06
10Katja EneqvistGarda OK1:11:43+31:1615:37
10Jacob TynnvallGotlands Bro OK1:11:43+31:1615:37
12Monika JonssonSvaide Roma SOK1:12:54+32:2715:52
13Åsa GunnarssonVisborgs OK1:16:50+36:2316:44
14Måns PerssonVisborgs OK1:17:08+36:4116:48
15Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:29:34+49:0719:30
Gunnar HaglöfFrösönej godkänd

Öppen 9

7 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK55:537:16
2Andreas NikolaussonVisborgs OK59:13+3:207:42
3Hans SundqvistTullinge SK1:09:37+13:449:03
4Johan JacobssonOK Orion1:28:44+32:5111:32
Anders EklundSvaide Roma SOKej godkänd
Stefan WittmannGotlands Bro OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser