Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL8

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL8
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 30 maj 2019

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
318054 Öppen 1 (3)36:57+12:4316:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
182139680 SPORTident SwedeÖppen 7 (31)52:12+22:0615:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Sarah SeestrandÖppen 7 (31)1:02:04+31:5818:45

Frösön

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gunnar HaglöfÖppen 8 (16)ej godkänd

Garda OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik BergÖppen 7 (31)31:11+1:059:25
6Annika JakobssonÖppen 3 (6)1:10:44+39:1421:45
10Katja EneqvistÖppen 8 (16)1:11:43+31:1615:37
16Katarina JakobssonÖppen 7 (31)50:04+19:5815:07
17Mikael JakobssonÖppen 7 (31)50:08+20:0215:08
25Peter EkbergÖppen 7 (31)1:08:13+38:0720:36
Paula JakobssonÖppen 6 (4)ej godkänd
Anna TörnfeltÖppen 7 (31)ej godkänd
Arvid TörnfeltÖppen 6 (4)ej godkänd
Leif JohanssonÖppen 7 (31)ej godkänd

Gotlands Bro OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil BjörksvedÖppen 3 (6)31:309:41
1Håkan MattssonÖppen 9 (5)55:537:16
4Olle SvangrenÖppen 8 (16)48:13+7:4610:30
4Ann-Louise BjörksvedÖppen 3 (6)39:21+7:5112:06
7Leif SvangrenÖppen 7 (31)39:51+9:4512:02
8Ylva SvangrenÖppen 7 (31)39:56+9:5012:03
10Jacob TynnvallÖppen 8 (16)1:11:43+31:1615:37
26Elisabeth KimellÖppen 7 (31)1:12:41+42:3521:57
Edvard PetterssonÖppen 7 (31)ej godkänd
Stefan WittmannÖppen 9 (5)utgått

IF Hansa-Hoburg

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Vidar FunkquistÖppen 7 (31)37:22+7:1611:17
6Ulf AhlquistÖppen 7 (31)39:27+9:2111:55
11Katarina FunkquistÖppen 7 (31)45:45+15:3913:49
13Lennart GardeliusÖppen 7 (31)46:46+16:4014:07
14Maj-Britt GardeliusÖppen 7 (31)48:11+18:0514:33
20Stefan FunkquistÖppen 7 (31)55:32+25:2616:46
22Viktoria OlssonÖppen 7 (31)1:02:27+32:2118:52
23Eric JohanssonÖppen 7 (31)1:04:20+34:1419:26
24Herman FunkquistÖppen 7 (31)1:05:42+35:3619:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Svante EngströmÖppen 3 (6)37:35+6:0511:33

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johan JacobssonÖppen 9 (5)1:28:44+32:5111:32

OK Ravinen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kristina AnelandÖppen 8 (16)42:50+2:239:19
3Stefan WångbergÖppen 7 (31)36:48+6:4211:07
5Ellen Wångberg AnelandÖppen 7 (31)38:31+8:2511:38

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ing-Marie BackÖppen 7 (31)45:22+15:1613:42

Svaide Roma SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per WallinÖppen 6 (4)54:479:53
7Ulrika NikolaussonÖppen 8 (16)52:01+11:3411:19
8Stefan MolinÖppen 8 (16)52:09+11:4211:21
12Monika JonssonÖppen 8 (16)1:12:54+32:2715:52
15Pernilla MellinÖppen 8 (16)1:29:34+49:0719:30
19Anne-Marie KarlssonÖppen 7 (31)54:12+24:0616:22
Anders EklundÖppen 9 (5)ej godkänd

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hans SundqvistÖppen 9 (5)1:09:37+13:449:03
6Lena SundqvistÖppen 8 (16)50:25+9:5810:59

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Carin KihlströmÖppen 8 (16)1:04:44+24:1714:06

Visborgs OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Armand NygrenÖppen 1 (3)24:1410:57
1Armin SchollerÖppen 8 (16)40:278:48
1Klara BäckstädeÖppen 7 (31)30:069:05
2Gunnar HallströmÖppen 6 (4)1:30:33+35:4616:20
2Marit SchollerÖppen 1 (3)24:26+0:1211:03
2Henrik JohanssonÖppen 8 (16)42:20+1:539:13
2Andreas NikolaussonÖppen 9 (5)59:13+3:207:42
3Neo CederqvistÖppen 3 (6)37:44+6:1411:36
5Anders HellminÖppen 8 (16)49:02+8:3510:40
5Gustav HellminÖppen 3 (6)59:09+27:3918:12
9Sofia SchollerÖppen 7 (31)42:25+12:1912:48
12Ing-Marie BergmanÖppen 7 (31)46:36+16:3014:04
13Åsa GunnarssonÖppen 8 (16)1:16:50+36:2316:44
14Måns PerssonÖppen 8 (16)1:17:08+36:4116:48
15Rolf MalmrosÖppen 7 (31)49:47+19:4115:02
Anna BäckstädeÖppen 7 (31)ej godkänd
Örjan Hallgren BäckstädeÖppen 7 (31)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser