Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogssprintträning med SIAC Ramberget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogssprintträning med SIAC Ramberget
Arrangörsorganisationer: Tolereds Allmänna IK / Tolered-Utby Ol-klubb
Datum: tisdag 26 mars 2019

Svart

3 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb22:307:15
2Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:19+2:498:10
3Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb25:26+2:568:12
4Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb25:37+3:078:15
5Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb26:01+3:318:23
6Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb27:11+4:418:46
7Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb28:45+6:159:16
8Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg30:14+7:449:45
9Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb32:01+9:3110:19
10Per BaierTolered-Utby Ol-klubb32:38+10:0810:31
11Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb32:55+10:2510:37
12Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb32:59+10:2910:38
13Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb34:39+12:0911:10
14Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb35:31+13:0111:27
15Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb36:14+13:4411:41
16Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb37:49+15:1912:11
17Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb38:01+15:3112:15
18Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb40:29+17:5913:03
19Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb56:24+33:5418:11
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubbej start

Orange

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:559:07
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:43+0:489:27
3Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb31:00+9:0512:55
4David RothamelTolered-Utby Ol-klubb32:44+10:4913:38
5Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb36:53+14:5815:22
6Ola StyreniusTolered-Utby Ol-klubb40:02+18:0716:40
7Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb46:49+24:5419:30
8Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb55:39+33:4423:11
Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Gul

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:418:50
2Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb17:58+0:178:59
3Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb20:25+2:4410:12
4Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb20:54+3:1310:27
5Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb27:22+9:4113:41
6Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubb30:41+13:0015:20
7Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb40:28+22:4720:14
8Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb40:31+22:5020:15
Torik LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser