Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Dag KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Dag KM
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: söndag 2 juni 2019

D21

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JacobsonKFUM Örebro OK36:2510:06
2Susanne ErikssonOK Milan40:12+3:4711:10

H21

4 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ArleboKFUM Örebro OK30:476:42
2Per EklöfOK Milan37:09+6:228:05
3Anton KruseKFUM Örebro OK46:04+15:1710:02

D12

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella KruseKFUM Örebro OK27:0510:22
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK36:09+9:0413:51

H12

2 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK21:078:05
2Oliver ArnessonLindebygdens OK36:06+14:5913:49
3Rasmus LindebergLindebygdens OK52:30+31:2320:06
Henning JanegrenKFUM Örebro OKutgått

D10

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingrid ArnessonLindebygdens OKej godkänd

H10

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus KruseKFUM Örebro OK30:2412:49
2Kasper LindebergLindebygdens OK1:22:09+51:4534:39

D40

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia CarlssonLindebygdens OK41:2511:30
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK46:26+5:0112:53
3Ingela PetterssonOK Milan58:06+16:4116:08

H40

3 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas L KarlssonLindebygdens OK40:4510:15
2Fredrik ArnessonLindebygdens OK1:05:21+24:3616:27
3Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:07:33+26:4817:00
Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebroej godkänd

H45

3 970 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kent MossbäckHagaby GoIF Örebroej start

H55

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik ThybeckLindebygdens OK35:029:43
2Henrik HallorLindebygdens OK43:04+8:0211:57
3Mikael GrönborgLindebygdens OK53:04+18:0214:44
4Bengt WisénLindebygdens OK1:27:24+52:2224:16

H60

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas ThybeckLindebygdens OK39:5911:06
2Kent KarlssonLindebygdens OK50:01+10:0213:53
3Håkan SvenssonAlmby IK52:04+12:0514:27
4Kjell GustafssonOK Järnbärarna57:58+17:5916:06
5Lage JonssonLindebygdens OK1:00:23+20:2416:46

D65

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HasselkvistOK Milan57:2220:51
2Lena LindgrenOK Järnbärarna1:37:00+39:3835:16

H65

3 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Åke HullAlmby IK39:2712:24
2Hans HelmerssonLindebygdens OK40:56+1:2912:52
3Lennart LindgrenOK Järnbärarna51:15+11:4816:06
4Per-Erik GustafssonLindebygdens OK56:38+17:1117:48
5Sven JacobsonOK Milan1:18:05+38:3824:33

H75

2 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert IngvarssonLindebygdens OK45:3816:35
2Rolf HelmerssonLindebygdens OK49:21+3:4317:56
3Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK57:27+11:4920:53

H80

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JohanssonOK Järnbärarna40:2714:42
2Asta SjöbergLindebygdens OK49:32+9:0518:00
3Eric EricssonLindebygdens OK1:02:57+22:3022:53
4Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:14:44+34:1727:10

U1

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joy Wanjiru MungaiLindebygdens OK41:5119:50
Peter MungaiLindebygdens OKej start

U2

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK2:02:2851:40
Saga Lund-HansenLindebygdens OKej start

Öppen motion 3

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KorkeakoskiOK Milan1:07:4225:56

Öppen motion 5

3 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ArnessonLindebygdens OK57:3815:55
2Johan NilssonIF Start1:13:06+15:2820:11
3Nina GrönborgLindebygdens OK1:35:24+37:4626:21
4Erik LindgrenKlubblös1:38:29+40:5127:12
Maria AngbergLindebygdens OKutgått

Öppen motion 8

4 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas MogrenOK Milan46:1510:04
2Jan-Åke IsraelssonOK Milan46:29+0:1410:07
3Therese KorkeakoskiOK Milan47:33+1:1810:21
4Annika BrodinLindebygdens OK48:53+2:3810:38
5Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro49:30+3:1510:47
6Hans LibergOK Milan49:34+3:1910:47
7Jessica KorkeakoskiOK Milan52:20+6:0511:24
8Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro53:11+6:5611:35
9Karin FägerlindCentrum OK55:19+9:0412:03
10Håkan LibergOK Milan56:50+10:3512:22
11Joakim DahlbergAlmby IK1:00:04+13:4913:05
12Mats HastadFellingsbro GOIF1:00:36+14:2113:12
13Camilla KruseKFUM Örebro OK1:03:01+16:4613:43
14Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:05:35+19:2014:17
15Robert KruseKFUM Örebro OK1:19:55+33:4017:24
16Fredrik CampbellAlmby IK1:33:58+47:4320:28
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser