Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 18 juni 2019

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Thomas JohanssonHerrar Lång (29)24:56+6:048:18
Fredrik CampbellHerrar Lång (29)utgått

KFUM Örebro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Camilla KruseDamer Kort (4)21:579:58
3Anton KruseHerrar Lång (29)20:43+1:516:54
8Rasmus KruseUngdom (10)26:32+13:4017:41
Robert KruseHerrar Lång (29)ej start
Ella KruseDamer Kort (4)ej start

Lindebygdens OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus LindebergUngdom (10)12:528:34
3Oliver ArnessonUngdom (10)16:50+3:5811:13
4Ingrid ArnessonUngdom (10)16:59+4:0711:19
5Tomas VidfeltHerrar Lång (29)21:19+2:277:06
6Axel ThybeckHerrar Lång (29)21:21+2:297:07
6Sofia CarlssonDamer lång (15)25:08+3:478:22
6Kasper LindebergUngdom (10)23:17+10:2515:31
7Hanna HellsingDamer lång (15)25:38+4:178:32
9Hanna ArnessonDamer lång (15)26:49+5:288:56
10Tomas L KarlssonHerrar Lång (29)23:33+4:417:51
11Annika BrodinDamer lång (15)30:10+8:4910:03
12Lovisa ThybeckDamer lång (15)30:12+8:5110:04
13Klas ThybeckHerrar Lång (29)24:51+5:598:17
13Maria AngbergDamer lång (15)35:37+14:1611:52
16Fredrik ArnessonHerrar Lång (29)24:59+6:078:19
20Hans HelmerssonHerrar Lång (29)26:51+7:598:57
22Henrik HallorHerrar Lång (29)29:17+10:259:45
28Gert IngvarssonHerrar Lång (29)42:22+23:3014:07
Lage JonssonHerrar Lång (29)ej godkänd
Asta SjöbergDamer Kort (4)ej start

OK Järnbärarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lena LindgrenDamer Kort (4)1:04:44+42:4729:25
25Ove JohanssonHerrar Lång (29)35:50+16:5811:56
26Lennart LindgrenHerrar Lång (29)36:03+17:1112:01

OK Letstigen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Samuel ErikssonHerrar Kort (1)44:3720:16

OK Milan

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per EklöfHerrar Lång (29)18:526:17
1Lisa WesterbergDamer lång (15)21:217:07
2Jakob FranssonHerrar Lång (29)20:07+1:156:42
2Therese KorkeakoskiDamer lång (15)23:24+2:037:48
2Catharina ModDamer Kort (4)30:18+8:2113:46
2Cecilia ErikssonUngdom (10)12:54+0:028:36
3Josefin ErlandssonDamer lång (15)23:25+2:047:48
3Eva KorkeakoskiDamer Kort (4)35:53+13:5616:18
4Tom KorkeakoskiHerrar Lång (29)21:17+2:257:05
4Jessica KorkeakoskiDamer lång (15)24:49+3:288:16
5Sanna SanderDamer lång (15)25:06+3:458:22
7Andreas MogrenHerrar Lång (29)22:07+3:157:22
7William SallrosUngdom (10)24:42+11:5016:28
8Nicklas GrythHerrar Lång (29)22:39+3:477:33
8Ingela PetterssonDamer lång (15)25:44+4:238:34
9Arvid LarssonUngdom (10)29:50+16:5819:53
10Molly EklöfUngdom (10)34:00+21:0822:40
11Oliver PetterssonHerrar Lång (29)23:59+5:077:59
12Anders ErikssonHerrar Lång (29)24:12+5:208:04
18Stefan ÖbergHerrar Lång (29)25:20+6:288:26
19Niklas SanderHerrar Lång (29)25:45+6:538:35
21Anton ErikssonHerrar Lång (29)29:11+10:199:43
23Åke MossbergHerrar Lång (29)29:48+10:569:56
24Lars-Erik LarssonHerrar Lång (29)34:16+15:2411:25
27Christer TapperHerrar Lång (29)37:26+18:3412:28
Agneta HasselkvistDamer lång (15)ej godkänd
Ulrika SanderDamer lång (15)ej godkänd
Anders HaglundHerrar Lång (29)utgått

OK Tylöskog

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Axel GustafssonUngdom (10)21:32+8:4014:21
9Viggo HolmbergHerrar Lång (29)23:16+4:247:45
10Anna-Birgitta GustafssonDamer lång (15)27:54+6:339:18
15Tony HolmbergHerrar Lång (29)24:57+6:058:19
17Bo GustafssonHerrar Lång (29)25:06+6:148:22
Elsa GustafssonDamer Kort (4)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser