Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisarträffen
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: lördag 28 april 2012

D21

4 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AnderssonOK Kåre32:268:02
2Anette CarlssonKFUM Örebro OK32:47+0:218:08
3Edita MartusevičiūtėKFUM Örebro OK35:18+2:528:45
4Linnéa HedlundKöping-Kolsva OK35:40+3:148:51
5Elsa EkelinKFUM Örebro OK36:32+4:069:03
6Iva FagréKFUM Örebro OK36:53+4:279:09
7Jennie PetterssonHagaby GOIF37:37+5:119:20
8Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK38:12+5:469:28
9Elin WinbladHagaby GOIF38:15+5:499:29
10Lisa WesterbergOK Milan39:39+7:139:50
11Emma VictorinKFUM Örebro OK39:53+7:279:53
12Charlotte WahlströmAlmby IK40:05+7:399:56
13Malin VedinSundsvalls OK40:10+7:449:58
14Theresé KorkeakoskiOK Milan41:01+8:3510:10
15Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK42:12+9:4610:28
16Sara GarpenlundKFUM Örebro OK42:23+9:5710:31
17Anna AlgotsonOK Tylöskog43:48+11:2210:52
18Jenny JohanssonKFUM Örebro OK46:22+13:5611:30
19Hanna KaskKFUM Örebro OK47:05+14:3911:40
20Linda LännenmäkiKFUM Örebro OK50:46+18:2012:35
21Anna HåkanssonLinköpings OK51:10+18:4412:41
22Kajsa AxinHagaby GOIF52:38+20:1213:03
23Malin NygrenFK Boken57:15+24:4914:12
24Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen1:03:39+31:1315:47
Anna BrodinOK Tyrej start

H21

5 040 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias JanssonHagaby GOIF32:336:27
2Per BrolundOK Denseln33:16+0:436:36
3Harri KarlssonOK Denseln33:28+0:556:38
4Mikael AnderssonLinköpings OK33:53+1:206:43
5Per EklöfKFUM Örebro OK34:59+2:266:56
6Per JanssonOK Djerf35:17+2:447:00
7Björn WidénIL Tyrving35:22+2:497:01
8Albin ArleboKFUM Örebro OK38:00+5:277:32
9Anders LindbergMotala AIF OL38:48+6:157:41
10Simon G. MarkendahlOK Klyftamo38:59+6:267:44
11Edvin KarlssonOK Denseln39:18+6:457:47
12Stefan AronssonKFUM Örebro OK39:32+6:597:50
13Erik HarlénKFUM Örebro OK39:33+7:007:50
14Per FredbergKristinehamns OK39:35+7:027:51
15Ulf HallménHagaby GOIF39:47+7:147:53
16Tobias KarlssonHagaby GOIF40:38+8:058:03
17Johan PerssonHagaby GOIF40:56+8:238:07
18Fredrik MalmforsOK Denseln41:48+9:158:17
18Anders LindéusHagaby GOIF41:48+9:158:17
20LARS JONHEDKFUM Örebro OK42:05+9:328:20
21Peter MarkendahlOK Klyftamo43:34+11:018:38
22Michael WickströmArboga OK45:42+13:099:04
23Marcus AnderssonKFUM Örebro OK46:03+13:309:08
24Cristoffer StockmanKFUM Örebro OK47:40+15:079:27
25Linus WahlIK Vista48:04+15:319:32
26Jonas AxénMotala AIF OL48:25+15:529:36
27Klas BringertKatrineholms OK51:28+18:5510:12
28Anders JohanssonUddevalla OK53:35+21:0210:37
29Martin HammarlundMotala AIF OL54:08+21:3510:44
30Roine SchölinLaholms IF OK55:34+23:0111:01
31Filip SöderlundOK Milan56:19+23:4611:10
32Hans EgefalkHagaby GOIF59:10+26:3711:44
Mikael AxinHagaby GOIFej start
Daniel StunzKFUM Örebro OKej start
Kristian NylanderMotala AIF OLej start

D18

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida RydbergFinspångs SOK38:339:51
2Sofia AldénFinspångs SOK49:39+11:0612:41

H18

4 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin VidfeltLindebygdens OK42:4610:36
2Daniel EkendahlOK Milan54:33+11:4713:32
3Filip MagnussonStora Tuna OK1:04:59+22:1316:07
Kalle KarlssonGOIF Tjalveej start

D16

3 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba EkmanOK Tyr37:389:43
2Elin JohanssonFinspångs SOK43:37+5:5911:16
3Maria GustafssonHagaby GOIF49:38+12:0012:49
4Cecilia BomanLustens OK1:07:16+29:3817:22
Erika AhlqvistOK Tyrej godkänd
Elin LindbergOK Djerfej godkänd
Josefine HöögHagaby GOIFej godkänd

H16

3 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LillieströmOK Roxen30:217:45
2Emil ThellsénOK Roxen32:06+1:458:12
3Tom CampbellLustens OK34:56+4:358:56
4Olle HanssonOK Roxen34:59+4:388:56
5Alexander WiklundFinspångs SOK35:24+5:039:03
6Olle LindgrenKFUM Örebro OK39:43+9:2210:09
7Jacob ErikssonKFUM Örebro OK42:27+12:0610:51
8David AxelssonFinspångs SOK46:07+15:4611:47
9Jakob FranssonOK Milan57:03+26:4214:35
Sebastian SvenssonFinspångs SOKej godkänd
Adam ThellsénOK Roxenej start
Simon KärrströmOK Roxenej start

H16 Kort

3 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BeckiusOK Tyr57:3417:56

D14

3 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga SanderOK Milan30:389:32
2Anna HallménOK Tisaren31:44+1:069:53
3Maja WelanderOK Djerf33:49+3:1110:32
4Emma BergmanOK Tyr35:30+4:5211:03
5Malin KärrströmOK Roxen38:09+7:3111:53
6Stina LindbergOK Djerf39:37+8:5912:20
7Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK41:06+10:2812:48
8Erica OlssonOK Djerf49:46+19:0815:30

H14

3 210 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen25:458:01
2Per KarlssonOK Tylöskog25:59+0:148:05
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK29:15+3:309:06
4Edvin ErikssonHagaby GOIF34:13+8:2810:39
5Hugo EkingeOK Motala36:57+11:1211:30
6Hannes WegeliusHagaby GOIF37:29+11:4411:40
7Johannes ÄngHagaby GOIF37:51+12:0611:47
8Hugo DalhammerOK Roxen42:12+16:2713:08
9Emil AlpbergAlmby IK44:17+18:3213:47
10Axel StridKFUM Örebro OK52:59+27:1416:30
11Eric CampbellLustens OK1:00:56+35:1118:58
12Marcus OldinKFUM Örebro OK1:44:51+1:19:0632:39
13Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb2:01:06+1:35:2137:43
Rikard SurinOK Roxenej godkänd

D14 Kort

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina JohanssonKFUM Örebro OK33:5011:52

H14 Kort

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas PerssonKFUM Örebro OK29:0310:11
2Rasmus LarssonGarphyttans IF46:13+17:1016:12

D12

2 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Djerf21:037:23
2Linnéa SamuelssonNAIS Orienteringsklubb27:14+6:119:33
3Amanda JanssonOK Djerf28:44+7:4110:04
4Elin SchagerströmGarphyttans IF29:18+8:1510:16
5Linnea BodinAlmby IK31:54+10:5111:11 Ladda ner rutt i gpx-format
6Klara PerssonKFUM Örebro OK34:44+13:4112:11
7Johanna SärnbrinkOK Tisaren38:34+17:3113:31
8Sofia TroedssonOK Milan40:30+19:2714:12
9Hanna KarlssonLänna IF47:38+26:3516:42
Ida SanderOK Milanej start
Emilia WindahlKöping-Kolsva OKej start

H12

2 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias AxelssonFinspångs SOK21:137:26
2Arvid ErikssonHagaby GOIF24:02+2:498:25
3Axel JohanssonFinspångs SOK25:37+4:248:59
4Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb26:04+4:519:08
5Clas BäckströmOK Tisaren28:46+7:3310:05
6Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb30:55+9:4210:50
7Johan AlpbergAlmby IK33:15+12:0211:40
8Jakob ThellsénOK Roxen36:29+15:1612:48
9Alex BödecsVingåkers OK51:13+30:0017:58
Isak VidfeltLindebygdens OKej start
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej start

D12 Kort

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren24:4410:53

H12 Kort

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils KylbornAlmby IKej godkänd

D10

2 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie FranzénAlmby IK18:258:06
2Jensine SvenssonFinspångs SOK20:01+1:368:49
3Ylva JohanssonOK Djerf21:20+2:559:23
4Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK25:19+6:5411:09
5Sanna SanderOK Milan26:06+7:4111:29
6Tintin YngströmOK Tisaren29:12+10:4712:51
7Jonna SandbergKöping-Kolsva OK30:16+11:5113:20
8Karin LindgrenKFUM Örebro OK36:10+17:4515:55

H10

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren18:077:58
2Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK19:14+1:078:28
3Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb21:05+2:589:17
4Alexander JanssonOK Djerf23:05+4:5810:10
5Alexander TiedermannOK Tisaren23:23+5:1610:18
6Jonatan KraftAlmby IK25:18+7:1111:08
7Linus MalmKFUM Örebro OK26:20+8:1311:36
8Gustav AskrothKFUM Örebro OK27:26+9:1912:05
9Anton KarlssonLänna IF49:10+31:0321:39
Noah NylanderMotala AIF OLej start

D35

3 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BogrenHagaby GOIF43:4911:12
2Sofia CarlssonLindebygdens OK43:56+0:0711:14
3Malin WiklundAlmby IK44:18+0:2911:19
4Anna LöwegrenKatrineholms OK50:06+6:1712:48
5Anna JanssonOK Djerf54:56+11:0714:02
6Lina JonhedKFUM Örebro OK55:53+12:0414:17
7Karolina AnderssonLänna IF1:11:19+27:3018:14

H35

4 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK53:2710:54
2Johan GunnarssonKFUM Örebro OK53:55+0:2811:00 Ladda ner rutt i gpx-format
3Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb56:01+2:3411:25
4Andreas BirathOK Djerf1:05:05+11:3813:16
5Matz HöögOK Motala1:08:51+15:2414:03
Ulrik KarlssonMotala AIF OLej start

D40

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin BödecsVingåkers OK50:3213:39
2Christina LånghKFUM Örebro OK57:20+6:4815:29
3Ann-Sofie LarssonLaxå OK1:06:58+16:2618:05
Gith ThellsénOK Roxenej godkänd
Ingrid JanssonHällefors OKej start

H40

4 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala32:427:19
2Örjan BeckiusOK Tyr40:33+7:519:05
3Mats WesterbergOK Tyr41:05+8:239:12
4Tomas KarlssonLindebygdens OK41:46+9:049:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Örjan SandellOK Roxen43:39+10:579:47 Ladda ner rutt i gpx-format
6Håkan AhlqvistOK Tyr43:45+11:039:48
7Martin PerssonKFUM Örebro OK44:00+11:189:51
8Urban LarssonOK Tyr44:21+11:399:56
8Mikael LarssonSkattkärrs IF44:21+11:399:56
10Anders EkingeOK Motala48:10+15:2810:47
11Joakim SandbergKöping-Kolsva OK53:45+21:0312:03
12Per-Ola ThuressonOK Tylöskog1:32:09+59:2720:39
Anders TroedssonOK Milanej start

D45

3 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne BodinAlmby IK32:039:28
2Karin JohanssonKFUM Örebro OK34:43+2:4010:16
3Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog34:57+2:5410:20
4Carina RegbornHagaby GOIF35:58+3:5510:38
5Helén SvenssonKristinehamns OK42:29+10:2612:34
6Eeva PäiväniemiLaxå OK46:30+14:2713:45
7Anette ForssGarphyttans IF48:18+16:1514:17
Barbara SvenssonFinspångs SOKej start

H45

4 320 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1PER-ANDERS BERGMANOK Tyr31:337:18
2Ulf MagnussonLeksands OK31:35+0:027:18
3Stefan ThellsénOK Roxen33:27+1:547:44
4Lars SchagerströmGarphyttans IF33:52+2:197:50
5Fredrik BarrulfOK Tyr37:38+6:058:42
6Björn SvenssonOK Djerf41:06+9:339:30
7Patrik ThybeckLindebygdens OK42:05+10:329:44
8Anders LillieströmOK Roxen43:50+12:1710:08
9Thord SalenbäckKristinehamns OK46:13+14:4010:41
10Tomas VidfeltLindebygdens OK47:07+15:3410:54
11Håkan LindbergOK Djerf53:31+21:5812:23
12Niklas SanderOK Milan54:42+23:0912:39
13Johan EklöwOK Motala1:01:46+30:1314:17
14Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:14:47+43:1417:18
Björn LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd
Kari PäiväniemiLaxå OKej godkänd
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

D50

3 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone HollowellOK Tyr35:4010:33
2Anna Weckner WestlundOK Tyr36:26+0:4610:46
3Annika BrodinLindebygdens OK37:07+1:2710:58
4Lena JanssonGarphyttans IF37:28+1:4811:05
5Anne-Marie EricssonKristinehamns OK40:06+4:2611:51
6Birgitta GustafssonHagaby GOIF43:35+7:5512:53
7Ewa-Liz Hedström-SällOK Alferna45:18+9:3813:24
8Susanne DahlbergGOIF Tjalve57:09+21:2916:54
9Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:10:16+34:3620:47
10Eva KorkeakoskiOK Milan1:20:04+44:2423:41
11Lena FogléOK Alferna1:23:27+47:4724:41

H50

3 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MelinGöteborg-Majorna OK27:517:07
2Sixten WestlundOK Tyr28:36+0:457:18
3Tom HollowellOK Tyr32:48+4:578:23
4Björn AlpbergAlmby IK36:13+8:229:15
5Mats WelanderOK Djerf36:48+8:579:24
6Jan-Åke Stolt KarlssonHagaby GOIF38:33+10:429:51
7Klas ThybeckLindebygdens OK39:21+11:3010:03
8Henrik HallorLindebygdens OK42:56+15:0510:58
9Micke GustafssonOK Södertörn46:03+18:1211:46
10Håkan SvenssonAlmby IK49:27+21:3612:38
11Jerry SällHagaby GOIF49:53+22:0212:45
12Kenneth HagströmOK Letstigen53:32+25:4113:41
13Bo LjunggrenOK Alferna1:23:17+55:2621:18
Tomas DömstedtOK Letstigenej godkänd
Bo GustavssonOK Tylöskogej start

D55

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ForsbergHagaby GOIF35:5611:44
2Marie SvernestamLinköpings OK40:03+4:0713:05
3Britt GunnarssonKristinehamns OK41:30+5:3413:33
4Annette RagvaldVingåkers OK41:58+6:0213:42
5Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GOIF42:42+6:4613:57
6Kerstin CarlssonOK Letstigen43:54+7:5814:20
7Evamarie LundahlIF Hagen54:49+18:5317:54

H55

3 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AnderssonVästerbergslagens OL30:477:59
2Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen35:59+5:129:20
3Nils-Robert PerssonTullinge SK38:12+7:259:55
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:41+9:5410:34
5Mats LandqvistKöping-Kolsva OK41:00+10:1310:38
6Jan GustafssonHagaby GOIF41:45+10:5810:50
7Anders ErikssonIF Hagen42:46+11:5911:06
8Hans-Olof CarlsénHagaby GOIF45:58+15:1111:56
9Jouni Hansen-HaugAskersunds OK46:21+15:3412:02
10Sven-Erik BrodinOK Tyr48:16+17:2912:32
11Hans RagvaldVingåkers OK51:15+20:2813:18
12Lennart SvernestamLinköpings OK53:03+22:1613:46
13Tord ÅhlgrenArboga OK1:41:12+1:10:2526:17

D60

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK29:3410:42
2Karin JansonOK Fryksdalen35:20+5:4612:48
3Mona PetersenOK Motala40:11+10:3714:33
4Inger LjungströmOK Djerf42:06+12:3215:15
5Catharina JohanssonOK Kolmården1:02:14+32:4022:32

H60

3 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Olov WiklundArboga OK32:238:45
2Bengt JohanssonOK Skogshjortarna34:27+2:049:18
3Göran BlombergGOIF Tjalve34:31+2:089:19
4Kjell ErikssonOK Djerf35:13+2:509:31
5Christer JohanssonOK Motala36:14+3:519:47
6Bengt GruvbergerOK Djerf39:24+7:0110:38
7Tommy WesterbergIF Hagen39:43+7:2010:44
8Christer NälemarkOK Djerf39:50+7:2710:45
9Inge LöwegrenKatrineholms OK40:09+7:4610:51
10Lennart LundquistOK Nalle40:30+8:0710:56
11Erik HallgrenFinspångs SOK40:33+8:1010:57
12Per-Åke HullAlmby IK41:45+9:2211:17
13Göran ForsbergHagaby GOIF42:07+9:4411:22
14Ingemar ZiljatOK Djerf42:18+9:5511:25
15Karl Göran WahlströmAlmby IK42:39+10:1611:31
16Robert LarssonHagaby GOIF43:04+10:4111:38
17Peder WickströmArboga OK46:10+13:4712:28
18Ove JohanssonOK Kolmården47:52+15:2912:56
19Sune CarlssonOK Motala48:43+16:2013:10
20Jan PahnkeKristinehamns OK1:00:31+28:0816:21
Anders RobertssonAlmby IKej godkänd

D65

2 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie EklöfOK Milan39:1614:13
2Margareta TidmanOK Kolmården40:25+1:0914:38
3Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK42:05+2:4915:14
4Birgitta ArleboKFUM Örebro OK45:58+6:4216:39
5Carina LindmanFinspångs SOK50:07+10:5118:09
6Eva HöijeOK Ravinen54:52+15:3619:52

H65

3 380 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen29:588:51
2Per-Ivar MöllbergArboga OK30:32+0:349:02
3Tore MartinssonDegerfors OK32:45+2:479:41
4Roland AlsénOK Roxen33:09+3:119:48
5Lennart HöijeOK Ravinen34:41+4:4310:15
6Östen EklöfOK Milan35:57+5:5910:38
7Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK36:53+6:5510:54
8Claus PetersenOK Motala37:00+7:0210:56
9Ove VesterbergLycksele IF37:07+7:0910:58
10Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL37:42+7:4411:09
11Jerry MartinssonOK Motala38:12+8:1411:18
12Lars JohanssonHägersta GF39:45+9:4711:45
13Gunnar CarlsonOK Roxen40:06+10:0811:51
14Stig LarssonHagaby GOIF48:26+18:2814:19
15Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK50:06+20:0814:49
16Rune VikmanVästerås SOK50:48+20:5015:01
17Arne AnderssonOK Motala53:42+23:4415:53
18John OskarssonLaxå OK55:42+25:4416:28
19Tommy HaglundKFUM Örebro OK1:13:15+43:1721:40
Weine FredrikssonKFUM Örebro OKej start

D70

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK43:2615:58
2Chatarina AnderssonOK Motala1:06:35+23:0924:28

H70

3 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof GustKatrineholms OK34:5910:55
2Torbjörn EricssonHagaby GOIF38:03+3:0411:53
3Stig IsraelssonOK Tylöskog38:49+3:5012:07
3Yngve JohanssonKristinehamns OK38:49+3:5012:07
5Uno BergOK Motala41:29+6:3012:57
6Sune AnderssonKristinehamns OK41:53+6:5413:05
7Kjell LarssonOK Alferna43:43+8:4413:39
8Arne GustafssonHagaby GOIF45:41+10:4214:16
9Sune AhlinKöping-Kolsva OK48:16+13:1715:05
10Tore ThellsénOK Roxen50:01+15:0215:37
11Hjalmar NordquistOK Järnbärarna52:55+17:5616:32
12Leif AnderssonOK Motala58:13+23:1418:11
13Samuel ErikssonOK Letstigen59:51+24:5218:42
14Lars-Ove NyquistHagaby GOIF1:03:03+28:0419:42

H75

2 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John VallinOK Hedströmmen30:1011:05
2Nils GrannKristinehamns OK31:13+1:0311:28
3Anders AdlerLinköpings AIK32:27+2:1711:55
4Rune KristofferssonAskersunds OK35:26+5:1613:01
5Arne YngströmHagaby GOIF36:15+6:0513:19
6Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL39:22+9:1214:28
7Bo BrånnAskersunds OK39:43+9:3314:36
8Kjell CarlströmOK Djerf41:54+11:4415:24
9Gunnar NymanOK Djerf44:59+14:4916:32
10Karl ÅkermanMotala AIF OL46:09+15:5916:58
11Ulf PihlbladHagaby GOIF1:03:31+33:2123:21

Inskolning

1 630 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel FintlingOK Letstigenfullföljt
Otto FintlingOK Letstigenfullföljt
Adrian Glavich SandellOK Roxenfullföljt
Elsa GustafssonOK Tylöskogfullföljt
Julia GustafssonKFUM Örebro OKfullföljt
Gustav HolgerssonAlmby IKfullföljt
Filip HöögOK Motalafullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Felix LindhOK Älgenfullföljt
Josef MalmforsSkogspojkarnas OKfullföljt
Matilda RiisomOK Tylöskogfullföljt
Felicia RööhsSkattkärrs IFfullföljt
SIMON TROEDSSONOK Milanfullföljt
Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alva WickströmArboga OKfullföljt
Neo YngströmOK Tisarenfullföljt
Tindra YngströmOK Tisarenfullföljt

U1

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle MalmKFUM Örebro OK24:539:40
2Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb25:29+0:369:54
3Oliver HöögOK Motala25:46+0:5310:01
4Elsa VidlundKFUM Örebro OK28:43+3:5011:10
5Signe SchagerströmGarphyttans IF30:14+5:2111:45
6August EkingeOK Motala30:55+6:0212:01
7Daniel KraftAlmby IK33:01+8:0812:50
8Linus AndresenAlmby IK33:25+8:3213:00
9Linnea WennbergLänna IF34:22+9:2913:22
10Lucas AsklöfHagaby GOIF40:26+15:3315:43
11Oscar AskrothKFUM Örebro OK40:43+15:5015:50

U2

2 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SchagerströmGarphyttans IF25:128:58
2Hugo SimonssonOK Tisaren26:10+0:589:18
3Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb26:11+0:599:19
4Henrik FranzénAlmby IK28:31+3:1910:08
5Alice JohanssonFinspångs SOK30:47+5:3510:57
6Ellen EklöwOK Motala33:19+8:0711:51
7Sofie BodinAlmby IK34:28+9:1612:15 Ladda ner rutt i gpx-format
8David KuttiHagaby GOIF34:32+9:2012:17
9Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb39:12+14:0013:57
10Anne AndresenAlmby IK41:51+16:3914:53
11Frida BäckströmOK Tisaren1:00:07+34:5521:23
Klara RinnemoKFUM Örebro OKej start

Öppen motion 1

2 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla HöögOK Motala24:118:36
2Marcus FührAlmby IK35:12+11:0112:31
3Elin JonhedKFUM Örebro OK38:23+14:1213:39
4Jimmy JonssonOK Tisaren40:16+16:0514:19
5Abdull Aziz Mohammed OogleFrejgården40:21+16:1014:21
6Jakob MagnussonStora Tuna OK40:44+16:3314:29
7Julia MiklosLaholms IF OK48:15+24:0417:10
8Brigitte AlsénOK Roxen50:47+26:3618:04

Öppen motion 3

3 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AskrothKFUM Örebro OK25:067:44
2Alicia LundgrenAlmby IK30:20+5:149:21
3Katarina LöfvenhamnOK Letstigen41:18+16:1212:44
4Marina CarlsénHagaby GOIF42:55+17:4913:14
5Annika OlssonOK Djerf48:11+23:0514:52
6Hanna LindnerAlmby IK57:29+32:2317:44
7Berit HildénOK Skogshjortarna1:10:19+45:1321:42
8Ronny PerssonFinspångs SOK1:12:54+47:4822:30

Öppen motion 5

3 560 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer PerssonOK Djerf37:2810:31
2Helena LundquistOK Nalle38:15+0:4710:44
3Karl Henry AnderssonVingåkers OK38:36+1:0810:50
4Niklas RisbergGarphyttans IF39:26+1:5811:04
5Kurt JonssonOK Letstigen40:22+2:5411:20
6Anders SvenssonFinspångs SOK40:32+3:0411:23
7Åke StridAlmby IK41:44+4:1611:43
8Lukas LöfvenhamnOK Letstigen44:39+7:1112:32
9Maria LarssonDegerfors OK45:06+7:3812:40
10Anders AxelssonFinspångs SOK45:56+8:2812:54
11Karina WahlIK Vista46:01+8:3312:55
12Ulrika SanderOK Milan47:54+10:2613:27
13Nils JohanssonOK Djerf47:55+10:2713:27
14Tommy CarlssonGarphyttans IF48:53+11:2513:43
15Jonas LarssonDegerfors OK49:44+12:1613:58
16Yngve WegeliusHagaby GOIF51:38+14:1014:30
17Ulrica VidfeltLindebygdens OK52:12+14:4414:39
18Peter SurinOK Roxen55:26+17:5815:34
19Erik HanssonOK Roxen56:13+18:4515:47
20Fredrik MalmKFUM Örebro OK56:48+19:2015:57
21Lars HärdmarkAlferna58:12+20:4416:20
22Anna GustafssonKFUM Örebro OK58:33+21:0516:26
23Marit ÄngHagaby GOIF1:04:06+26:3818:00
24Bengt RobertssonAlmby IK1:07:54+30:2619:04
25Lars BroströmDegerfors OK1:09:07+31:3919:24
26Anette OldinKFUM Örebro OK1:15:27+37:5921:11
27Karin Andersson ErlandssonKFUM Örebro OK1:18:58+41:3022:10
28Lena LindgrenOK Järnbärarna1:20:00+42:3222:28
Bengt HärjungGävle OKej godkänd

Öppen motion 7

3 430 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer GarpenlundKFUM Örebro OK25:077:19
2Mats d.y ErikssonHagaby GOIF25:24+0:177:24
3Erik WaldemarssonKöping-Kolsva OK26:56+1:497:51 Ladda ner rutt i gpx-format
4Erik OskarssonHagaby GOIF32:14+7:079:23
5Håkan FührAlmby IK34:12+9:059:58
6Eva OskarssonHagaby GOIF36:21+11:1410:35
7Leif HörnellKFUM Örebro OK37:19+12:1210:52
8Karin WaldemarssonKöping-Kolsva OK37:31+12:2410:56
9Arvid LöfvenhamnOK Letstigen37:35+12:2810:57
10Larseric LarssonDegerfors OK38:34+13:2711:14
11Gert-Ove OlssonAskersunds OK38:38+13:3111:15
12Kjell GustafssonOK Järnbärarna38:50+13:4311:19
13Lasse LundbergAlmby IK39:16+14:0911:26
14Lottie LindhOK Älgen40:40+15:3311:51
15Andreas FührAlmby IK41:28+16:2112:05
16Karin WedinAlmby IK44:24+19:1712:56
17Greg CampbellLustens OK45:52+20:4513:22
18Åsa VidlundKFUM Örebro OK46:22+21:1513:31
19Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK46:49+21:4213:38
20Hans WesterOK Järnbärarna48:31+23:2414:08
21ANDERS BERGMANKFUM Örebro OK49:43+24:3614:29
22Eva BlomgrenHagaby GOIF50:01+24:5414:34
23Per SundbergGävle OK50:17+25:1014:39
24Lars ArleboKFUM Örebro OK51:19+26:1214:57
25Ingemar WidénKFUM Örebro OK51:28+26:2115:00
26Bertil JanssonGarphyttans IF52:33+27:2615:19
27Åke TidmanOK Kolmården55:58+30:5116:19
28Anna-Lena LundellGävle OK56:53+31:4616:35
29Eva Persson-HadmarkTullinge SK58:12+33:0516:58
30Stig LarssonLänna IF1:01:23+36:1617:53
31Peter OlssonOK Djerf1:02:35+37:2818:14
32Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:03:12+38:0518:25
33Sofia NydahlOK Motala1:04:00+38:5318:39
34Margareta WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:05:20+40:1319:02
35Inga-Britt MalmGarphyttans IF1:06:48+41:4119:28
36Åsa RiisomOK Tylöskog1:10:18+45:1120:29
37Christian PayerlArboga OK1:10:50+45:4320:39
38Sten AnderssonKristinehamns OK1:11:15+46:0820:46
39Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:12:18+47:1121:04
40Lina TellinOK Tisaren1:12:26+47:1921:07
41Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:12:33+47:2621:09
42Lars AllbertsonOK Tylöskog1:16:51+51:4422:24
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OLej godkänd

Öppen motion 8

4 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oleksandr StarovOK Denseln30:536:18
2Henrik TörnqvistArboga OK38:47+7:547:54
3Jörgen EkmanVästvärmlands OK39:36+8:438:04
4Per HåstlundAlmby IK43:47+12:548:56
5Johan OskarssonLaxå OK44:42+13:499:07
6Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF46:48+15:559:33
7Stefan AlängKFUM Örebro OK49:52+18:5910:10
8Ulf LarssonGarphyttans IF50:49+19:5610:22
9Mikael TallbergOK Älgen52:39+21:4610:44
10Jan HolgerssonAlmby IK55:50+24:5711:23
11Leif JohanssonOK Milan1:13:46+42:5315:03
Torbjörn JonssonIFK Moras OKej godkänd
Blom StrömbergZinkgruvans IFej godkänd

H80

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK36:1215:52
2Lars MagnussonKristinehamns OK39:34+3:2217:21
3Berner IvarssonFilipstads OK39:49+3:3717:27
4Arne SpetzIFK Brattfors1:01:55+25:4327:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser