Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandsserien etapp #7/8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien etapp #7/8
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: tisdag 20 augusti 2019

Kortbana Dam

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie HultsvedOK Tyr41:2313:47
2Anna ErikssonOK Älgen44:10+2:4714:43

Kortbana Herr

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry NordströmKils OK45:5515:18

Mellanbana Dam

5 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michaela KällstrandÅmåls OK34:586:59
2Lisbeth CelanderKristinehamns OK37:06+2:087:25
3Sofie LindènOK Tyr43:54+8:568:46
4Heléne SvenssonKristinehamns OK44:51+9:538:58
5Saga KällstrandÅmåls OK48:28+13:309:41
6Alva OlssonÅmåls OK48:46+13:489:45

Mellanbana Herr

5 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars AnderssonOK Tyr29:195:51
2Markus HultsvedOK Tyr30:46+1:276:09
3Åke KappelOK Tyr32:28+3:096:29
4Daniel RåådOK Tyr33:15+3:566:39
5Olov ÖströmOK Tyr33:50+4:316:46
6Adam StråleKils OK34:44+5:256:56
7Ulf BengtssonVästvärmlands OK36:46+7:277:21
8Isak HolmgårdKils OK42:17+12:588:27
9Oskar ErikssonOK Älgen43:08+13:498:37
10Joel HolmgårdKils OK43:42+14:238:44

Långbana Dam

8 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK46:225:47
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK54:55+8:336:51
3Ida ÖströmOK Tyr55:26+9:046:55
4Marie AlfredssonOK Tyr1:00:24+14:027:33
5Marina ThybergVästvärmlands OK1:01:05+14:437:38

Långbana Herr

8 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan WennbergSkattkärrs SOK39:244:55
2Oskar JohanssonVästvärmlands OK40:43+1:195:05
3Anders JohanssonVästvärmlands OK41:37+2:135:12
4Magnus NordströmKils OK44:02+4:385:30
5Anders PetterssonStigsökarna46:53+7:295:51
6Viktor LarssonÄrla IF47:05+7:415:53
7Lars-Ola WesterlundLustens OK48:36+9:126:04
8Matias JonssonSkattkärrs SOK49:26+10:026:10
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK51:31+12:076:26
10Lars HolmgårdKils OK53:28+14:046:41
11Robert AmbjörnssonOK Tyr53:59+14:356:44
12Ulf MellerdalKils OK55:52+16:286:59
13Rickard KristofferssonKristinehamns OK58:57+19:337:22
14Markus JohnssonSkattkärrs SOK59:23+19:597:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser