Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Löftan
Datum: torsdag 30 maj 2019

Fjärås AIK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tyra FlinkD10 (7)16:448:22
1Vide FlinkH10 (11)15:207:18
4Wilhelm BjöremarkH10 (11)22:04+6:4410:30
7Lova SvenssonU2 (11)35:59+10:4517:08
8Lena FlinkÖppen motion 8 (26)52:31+10:249:54
14Adam OdénÖppen motion 8 (26)1:02:53+20:4611:51
18Alva BjöremarkU1 (20)34:41+16:5017:20
20Ulrika OdénÖppen motion 8 (26)1:17:26+35:1914:36
22Dan JohanssonÖppen motion 8 (26)1:26:07+44:0016:14
23Per-Martin BjöremarkÖppen motion 8 (26)1:44:04+1:01:5719:38
24Jan AnderssonÖppen motion 8 (26)2:21:01+1:38:5426:36
Veronica AnderssonInskolning (26)fullföljt
Ebba ErikssonInskolning (26)fullföljt
Frida OdénD14 (3)ej start
Felix SamuelssonU2 (11)ej start

FK Friskus-Varberg

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sebastian LundgrenH12 Kort (3)22:5610:55
1Ulrika BromsÖppen motion 3 (12)54:3516:32
1Junia TorstensvikU2 (11)25:1412:00
1Elvira KarmstigD12 (9)21:498:23
2Vilmer AntonssonH12 (8)27:49+4:2110:41
2Maja KarmstigD16 (6)50:19+2:4711:42
2Felicia AhlstrandD14 (3)42:59+0:2111:37
3Michael FranssonÖppen motion 5 (20)49:48+2:4011:34
3Erik BengtssonU1 (20)22:40+4:4911:20
3Lovisa EliassonD14 (3)47:51+5:1312:55
3Marta TörnströmD16 (6)50:55+3:2311:50
3Lova JohanssonD12 (9)29:00+7:1111:09
3Hjalmar AntonssonH10 (11)20:00+4:409:31
4Fredrik CarlqvistÖppen motion 5 (20)51:10+4:0211:53
5Mikael NilssonÖppen motion 5 (20)51:52+4:4412:03
5Emma EliassonD16 (6)1:04:35+17:0315:01
5Axel BechtelH16 (9)49:49+11:1910:10
5Astrid HellerströmD10 (7)34:38+17:5417:19
5Isak TörnströmH14 (14)38:31+6:5710:24
5Elis MarmanderH10 (11)22:11+6:5110:33
5Erik MarmanderÖppen motion 8 (26)49:24+7:179:19
6Ann MarmanderÖppen motion 3 (12)1:13:25+18:5022:14
6Hilma AgrellU1 (20)26:43+8:5213:21
6Kasper HellerströmH12 (8)32:29+9:0112:29
6Annika BechtelÖppen motion 5 (20)52:28+5:2012:12
6Viola RönnD10 (7)37:54+21:1018:57
6Ulf TörnströmÖppen motion 8 (26)49:39+7:329:22
7Pernilla AntonssonÖppen motion 5 (20)52:47+5:3912:16
7Arvid JohanssonH12 (8)45:56+22:2817:40
7Alex JohanssonH16 (9)57:26+18:5611:43
7Alice CarlqvistD12 (9)45:43+23:5417:35
7Folke FranssonH10 (11)22:35+7:1510:45
8William RönnH12 (8)49:53+26:2519:11
8Adam BromsH14 (14)40:40+9:0610:59
9Axel BromsÖppen motion 3 (12)1:26:08+31:3326:06
9Lukas LundgrenH14 (14)50:35+19:0113:40
9Jonatan LundgrenH10 (11)26:25+11:0512:34
9Jennifer GullÖppen motion 8 (26)54:11+12:0410:13
10Urban BromsÖppen motion 8 (26)54:52+12:4510:21
12Anders IvarssonÖppen motion 8 (26)59:18+17:1111:11
13Tomas TorstensvikÖppen motion 5 (20)1:04:47+17:3915:03
14Kristina HellerströmÖppen motion 5 (20)1:08:23+21:1515:54
15Oliver GullU1 (20)32:18+14:2716:09
17Mikael BromsÖppen motion 8 (26)1:05:47+23:4012:24
19Anna-Karin BromsÖppen motion 5 (20)1:34:28+47:2021:58
Lovisa BengtssonInskolning (26)fullföljt
Ebba FranssonInskolning (26)fullföljt
Märta JohanssonInskolning (26)fullföljt
Kanpitcha KompinanInskolning (26)fullföljt
Theodor LindegrenInskolning (26)fullföljt
Astrid LundgrenInskolning (26)fullföljt
Alice MarmanderInskolning (26)fullföljt
Nora NymalmInskolning (26)fullföljt
Hatsaya OlinderssonInskolning (26)fullföljt
Nils RönnInskolning (26)fullföljt
Alfred VestbergInskolning (26)fullföljt
Oskar AnderssonU2 (11)ej start
Emy HjertströmD14 (3)ej start
Filip CarlqvistH16 (9)ej start
Jamie RönnInskolning (26)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anna LebarÖppen motion 5 (20)57:37+10:2913:23

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Reijo MukkalaÖppen motion 3 (12)1:00:49+6:1418:25

IF Rigor

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alvar AlexanderssonH12 (8)23:289:01
1Jens ArvidssonÖppen motion 8 (26)42:077:56
1Maja GraadD16 (6)47:3211:03
2Ludvig OverlandH12 Kort (3)25:55+2:5912:20
2Ella RuderfeltD10 (7)20:18+3:3410:09
2Olle FlorénH14 (14)31:54+0:208:37
3Edvin TolestamH16 Kort (3)1:10:24+19:2419:01
3Niklas FlorénÖppen motion 8 (26)47:26+5:198:56
3Molly GraadD10 (7)21:01+4:1710:30
3Emil SeldénH14 (14)32:26+0:528:45
4Åsa HanssonÖppen motion 3 (12)1:01:01+6:2618:29
4Thilda SeldénD16 (6)57:26+9:5413:21
4Hannes AndreenU2 (11)27:19+2:0513:00
4Jacob RuderfeltH12 (8)31:01+7:3311:55
5Andy GranforsH12 (8)31:07+7:3911:58
6Unni GranforsD16 (6)1:07:04+19:3215:35
6Josefine HorndahlD12 (9)42:00+20:1116:09
6Edvin AlexanderssonH14 (14)38:51+7:1710:30
6Viktor HorndahlH10 (11)22:34+7:1410:44
7Joakim HenningssonÖppen motion 3 (12)1:15:38+21:0322:55
7Elin RönnqvistD10 (7)42:10+25:2621:05
10Simon TolestamH14 (14)50:39+19:0513:41
10Holger BergendahlU2 (11)45:40+20:2621:44
11Oskar HellstrandH10 (11)41:36+26:1619:48
12Linus KarlssonÖppen motion 5 (20)1:01:53+14:4514:23
13Simon HanssonH14 (14)1:16:43+45:0920:44
13Nanna BergendahlÖppen motion 8 (26)59:25+17:1811:12
15Pernilla AlexanderssonÖppen motion 8 (26)1:03:13+21:0611:55
15Claes HorndahlÖppen motion 5 (20)1:09:54+22:4616:15
16Annette SeldénÖppen motion 5 (20)1:11:53+24:4516:43
17Anne Sofie HellstrandÖppen motion 5 (20)1:22:56+35:4819:17
17Arvid OverlandU1 (20)34:18+16:2717:09
18Fredrik HanssonÖppen motion 8 (26)1:06:36+24:2912:33
20Ellen HeymanÖppen motion 5 (20)1:35:58+48:5022:19
Eric Ferdinandsson KjellströmInskolning (26)fullföljt
Martin HanssonH16 (9)ej godkänd
Jenny HorndahlÖppen motion 3 (12)ej godkänd
Terese RuderfeltÖppen motion 5 (20)ej start

IK Trenne Ullared

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marianne ThorssonÖppen motion 3 (12)56:36+2:0117:09
11Johannes DahlbergU2 (11)56:39+31:2526:58
16Sven-Erik DahlbergÖppen motion 8 (26)1:04:42+22:3512:12
Samuel DahlbergH14 (14)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Leo JohanssonInskolning (26)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Oscar JohanssonInskolning (26)fullföljt

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Håkan AnderssonÖppen motion 5 (20)47:0810:57

OK Löftan

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melker JohanssonH14 Kort (3)42:1715:39
1Alva SahlinD14 Kort (1)45:0517:20
1Tobias JohanssonH16 (9)38:307:51
1Ida AnderssonD14 (3)42:3811:31
1Valter GustavssonU1 (20)17:518:55
1Simon CorneliussonH14 (14)31:348:31
2Zmilla ArdforsD12 Kort (2)25:08+1:4212:34
2Edvin SahlinH16 Kort (3)1:05:15+14:1517:38
2Magnus HanssonÖppen motion 8 (26)46:42+4:358:48
2Almer HanningH10 (11)15:24+0:047:20
2Elin AnderssonD12 (9)26:57+5:0810:21
2Zebastian ArdforsH14 Kort (3)53:15+10:5819:43
3Hugo CorneliussonH12 (8)30:00+6:3211:32
3Gustav FrankH12 Kort (3)1:16:25+53:2936:23
3Oscar MobergH14 Kort (3)53:44+11:2719:54
3Jakob MobergH16 (9)43:09+4:398:48
4Gustav AnderssonH16 (9)43:42+5:128:55
4Ztella ArdforsD10 (7)32:26+15:4216:13
4Zamuel ArdforsU1 (20)22:57+5:0611:28
4Ella AnderssonD12 (9)30:56+9:0711:53
5Lina GustavssonÖppen motion 3 (12)1:03:00+8:2519:05
5Liv EckerdalU2 (11)31:31+6:1715:00
5Agnes PaulssonD12 (9)32:38+10:4912:33
6Stina AnderssonU2 (11)31:32+6:1815:00
6Isak BengtssonH16 (9)51:04+12:3410:25
7Albin PaulssonH14 (14)39:38+8:0410:42
8Anders AnderssonÖppen motion 5 (20)56:25+9:1713:07
8Bo AnderssonÖppen motion 3 (12)1:20:27+25:5224:22
8Mia JohemanU2 (11)38:43+13:2918:26
8Vidar HanningU1 (20)27:22+9:3113:41
8Hugo ÅkerbergH16 (9)1:10:50+32:2014:27
8Cornelia HällåsD12 (9)49:40+27:5119:06
8Jakob AnderssonH10 (11)24:33+9:1311:41
9Peter SundstenU1 (20)27:56+10:0513:58
9Wilhelm HallenfurU2 (11)40:00+14:4619:02
9Alice BrandtD12 (9)54:53+33:0421:06
10Linda FrankÖppen motion 3 (12)1:31:57+37:2227:51
10Ralf GustavssonH10 (11)29:33+14:1314:04
11Filip HanssonH14 (14)53:54+22:2014:34
11Lukas MobergU1 (20)30:19+12:2815:09
12Albin NilssonU1 (20)30:21+12:3015:10
12Walter HällåsH14 (14)1:07:25+35:5118:13
16Albin BrandtU1 (20)33:24+15:3316:42
18Carola AnderssonÖppen motion 5 (20)1:25:13+38:0519:49
19Markus FrankÖppen motion 8 (26)1:16:53+34:4614:30
19Erik JohemanU1 (20)39:35+21:4419:47
21Daniel MobergÖppen motion 8 (26)1:18:35+36:2814:49
Paula AnderssonInskolning (26)fullföljt
Ingemar HanningInskolning (26)fullföljt
Signe NyströmInskolning (26)fullföljt
Estelle OdeqvistInskolning (26)fullföljt
Ellen ÅkerbergInskolning (26)fullföljt
Torbjörn ToresonÖppen motion 3 (12)ej godkänd
Jeanette BlomÖppen motion 8 (26)ej godkänd
Oskar BlomH14 (14)ej start
Elisa LindbergU2 (11)ej start
Alfred ArnellU2 (11)ej start
Edward ArnellH10 (11)ej start

OK Nackhe

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alice SjööarvD12 Kort (2)23:2611:43
1Albin SeverinssonH16 Kort (3)51:0013:47
2Peter SvenssonÖppen motion 5 (20)49:15+2:0711:27
2Lukas KarlssonU2 (11)26:17+1:0312:30
2Jonathan RundqvistH16 (9)42:59+4:298:46
2Hugo WadsöU1 (20)22:07+4:1611:03
3Adam JohanssonU2 (11)26:18+1:0412:31
4Adam SjööarvH14 (14)33:53+2:199:09
5Casper AnderssonU1 (20)25:09+7:1812:34
7Anders SjööarvÖppen motion 8 (26)50:03+7:569:26
7Anton SvenssonU1 (20)26:56+9:0513:28
10Liam SenbyU1 (20)28:17+10:2614:08
11Håkan RundqvistÖppen motion 8 (26)58:37+16:3011:03
13Alinda RundqvistU1 (20)31:00+13:0915:30
14Oskar AnderssonU1 (20)32:05+14:1416:02
20Amanda SjööarvU1 (20)43:40+25:4921:50
Siri JohanssonInskolning (26)fullföljt
Alex KarlssonInskolning (26)fullföljt
Elin SvenssonInskolning (26)fullföljt
Karin RundqvistÖppen motion 8 (26)ej godkänd
Tilde BlomD14 (3)ej start
Filip JohanssonU1 (20)ej start
Isak JohanssonU1 (20)ej start
Ruben LundahlInskolning (26)ej godkänd

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emma AnderssonÖppen motion 8 (26)49:06+6:599:15

Ätrans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Katarina AnderssonÖppen motion 5 (20)59:01+11:5313:43
11Mikael AnderssonÖppen motion 5 (20)1:00:21+13:1314:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser