Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Löftan
Datum: torsdag 30 maj 2019

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM8

OK Löftan

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melker JohanssonH14 Kort (3)42:1715:39
1Alva SahlinD14 Kort (1)45:0517:20
1Tobias JohanssonH16 (9)38:307:51
1Ida AnderssonD14 (3)42:3811:31
1Valter GustavssonU1 (20)17:518:55
1Simon CorneliussonH14 (14)31:348:31
2Zmilla ArdforsD12 Kort (2)25:08+1:4212:34
2Edvin SahlinH16 Kort (3)1:05:15+14:1517:38
2Magnus HanssonÖppen motion 8 (26)46:42+4:358:48
2Almer HanningH10 (11)15:24+0:047:20
2Elin AnderssonD12 (9)26:57+5:0810:21
2Zebastian ArdforsH14 Kort (3)53:15+10:5819:43
3Hugo CorneliussonH12 (8)30:00+6:3211:32
3Gustav FrankH12 Kort (3)1:16:25+53:2936:23
3Oscar MobergH14 Kort (3)53:44+11:2719:54
3Jakob MobergH16 (9)43:09+4:398:48
4Gustav AnderssonH16 (9)43:42+5:128:55
4Ztella ArdforsD10 (7)32:26+15:4216:13
4Zamuel ArdforsU1 (20)22:57+5:0611:28
4Ella AnderssonD12 (9)30:56+9:0711:53
5Lina GustavssonÖppen motion 3 (12)1:03:00+8:2519:05
5Liv EckerdalU2 (11)31:31+6:1715:00
5Agnes PaulssonD12 (9)32:38+10:4912:33
6Stina AnderssonU2 (11)31:32+6:1815:00
6Isak BengtssonH16 (9)51:04+12:3410:25
7Albin PaulssonH14 (14)39:38+8:0410:42
8Anders AnderssonÖppen motion 5 (20)56:25+9:1713:07
8Bo AnderssonÖppen motion 3 (12)1:20:27+25:5224:22
8Mia JohemanU2 (11)38:43+13:2918:26
8Vidar HanningU1 (20)27:22+9:3113:41
8Hugo ÅkerbergH16 (9)1:10:50+32:2014:27
8Cornelia HällåsD12 (9)49:40+27:5119:06
8Jakob AnderssonH10 (11)24:33+9:1311:41
9Peter SundstenU1 (20)27:56+10:0513:58
9Wilhelm HallenfurU2 (11)40:00+14:4619:02
9Alice BrandtD12 (9)54:53+33:0421:06
10Linda FrankÖppen motion 3 (12)1:31:57+37:2227:51
10Ralf GustavssonH10 (11)29:33+14:1314:04
11Filip HanssonH14 (14)53:54+22:2014:34
11Lukas MobergU1 (20)30:19+12:2815:09
12Albin NilssonU1 (20)30:21+12:3015:10
12Walter HällåsH14 (14)1:07:25+35:5118:13
16Albin BrandtU1 (20)33:24+15:3316:42
18Carola AnderssonÖppen motion 5 (20)1:25:13+38:0519:49
19Markus FrankÖppen motion 8 (26)1:16:53+34:4614:30
19Erik JohemanU1 (20)39:35+21:4419:47
21Daniel MobergÖppen motion 8 (26)1:18:35+36:2814:49
Paula AnderssonInskolning (26)fullföljt
Ingemar HanningInskolning (26)fullföljt
Signe NyströmInskolning (26)fullföljt
Estelle OdeqvistInskolning (26)fullföljt
Ellen ÅkerbergInskolning (26)fullföljt
Torbjörn ToresonÖppen motion 3 (12)ej godkänd
Jeanette BlomÖppen motion 8 (26)ej godkänd
Oskar BlomH14 (14)ej start
Elisa LindbergU2 (11)ej start
Alfred ArnellU2 (11)ej start
Edward ArnellH10 (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser