Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Löftan
Datum: torsdag 30 maj 2019

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM8

IF Rigor

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alvar AlexanderssonH12 (8)23:289:01
1Jens ArvidssonÖppen motion 8 (26)42:077:56
1Maja GraadD16 (6)47:3211:03
2Ludvig OverlandH12 Kort (3)25:55+2:5912:20
2Ella RuderfeltD10 (7)20:18+3:3410:09
2Olle FlorénH14 (14)31:54+0:208:37
3Edvin TolestamH16 Kort (3)1:10:24+19:2419:01
3Niklas FlorénÖppen motion 8 (26)47:26+5:198:56
3Molly GraadD10 (7)21:01+4:1710:30
3Emil SeldénH14 (14)32:26+0:528:45
4Åsa HanssonÖppen motion 3 (12)1:01:01+6:2618:29
4Thilda SeldénD16 (6)57:26+9:5413:21
4Hannes AndreenU2 (11)27:19+2:0513:00
4Jacob RuderfeltH12 (8)31:01+7:3311:55
5Andy GranforsH12 (8)31:07+7:3911:58
6Unni GranforsD16 (6)1:07:04+19:3215:35
6Josefine HorndahlD12 (9)42:00+20:1116:09
6Edvin AlexanderssonH14 (14)38:51+7:1710:30
6Viktor HorndahlH10 (11)22:34+7:1410:44
7Joakim HenningssonÖppen motion 3 (12)1:15:38+21:0322:55
7Elin RönnqvistD10 (7)42:10+25:2621:05
10Simon TolestamH14 (14)50:39+19:0513:41
10Holger BergendahlU2 (11)45:40+20:2621:44
11Oskar HellstrandH10 (11)41:36+26:1619:48
12Linus KarlssonÖppen motion 5 (20)1:01:53+14:4514:23
13Simon HanssonH14 (14)1:16:43+45:0920:44
13Nanna BergendahlÖppen motion 8 (26)59:25+17:1811:12
15Pernilla AlexanderssonÖppen motion 8 (26)1:03:13+21:0611:55
15Claes HorndahlÖppen motion 5 (20)1:09:54+22:4616:15
16Annette SeldénÖppen motion 5 (20)1:11:53+24:4516:43
17Anne Sofie HellstrandÖppen motion 5 (20)1:22:56+35:4819:17
17Arvid OverlandU1 (20)34:18+16:2717:09
18Fredrik HanssonÖppen motion 8 (26)1:06:36+24:2912:33
20Ellen HeymanÖppen motion 5 (20)1:35:58+48:5022:19
Eric Ferdinandsson KjellströmInskolning (26)fullföljt
Martin HanssonH16 (9)ej godkänd
Jenny HorndahlÖppen motion 3 (12)ej godkänd
Terese RuderfeltÖppen motion 5 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser