Swedish Orienteering Federation

Official results for Ungdomsserien deltävling 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Ungdomsserien deltävling 1
Organiser: IFK Linköpings OS
Date: Thursday 2 May 2019

Classes: Show all | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM3 | ÖM5

D14

3 400 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK22:536:43
2Sigrid ForsmanLinköpings OK26:16+3:237:43
3Moa PihlströmOK Roxen29:37+6:448:42
4Stina SöderqvistLinköpings OK31:25+8:329:14
5Alva ForsmanLinköpings OK31:45+8:529:20
6Ellen LindforsBjörkfors GOIF32:25+9:329:32
7Fanny WalterssonOK Roxen34:37+11:4410:10
8Tyra LindellOK Roxen35:34+12:4110:27
9Frida SamuelssonBjörkfors GOIF39:12+16:1911:31
10Ida SelimOK Roxen40:27+17:3411:53
11Mindra LangerOK Roxen43:48+20:5512:52
12Line NidebornOK Roxen59:41+36:4817:33

H14

3 400 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jacob PåledalOK Roxen22:146:32
2Otto NilssonLinköpings OK22:50+0:366:42
3Ludvig EronnLinköpings OK22:56+0:426:44
4Vilgot ElnegårdLinköpings OK25:37+3:237:32
5Edvin ÅttingLinköpings OK26:39+4:257:50
6Theo ÅrbrinkLinköpings OK27:50+5:368:11
7Elis BönnerBjörkfors GOIF28:23+6:098:20
8Arvid SvenssonBjörkfors GOIF29:18+7:048:37
9Rasmus VibergOK Roxen30:53+8:399:05
10Theodor ThomassenLinköpings OK31:54+9:409:22
11Arvid RothLinköpings OK33:25+11:119:49
12Otto ÅkerblomLinköpings OK33:49+11:359:56
13Ludvig ErikssonLinköpings OK34:10+11:5610:02
14Oscar KjellmanLinköpings OK38:15+16:0111:15
15Edvard BönnerBjörkfors GOIF42:50+20:3612:35
Melker FyrstenOK Ekenmispunched
Adrian SandellOK Roxenmispunched
Maximilian NathLinköpings OKmispunched

D12

2 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ebba SkullmanLinköpings OK19:186:53
2Tilde EvebornOK Roxen20:51+1:337:26
3Frida SöderqvistLinköpings OK21:02+1:447:30
4Hannah ÅkerblomLinköpings OK21:32+2:147:41
5Jennifer NyströmOK Roxen27:55+8:379:58
6Whilma LindbladOK Roxen32:08+12:5011:28 Download route in GPX format
7Alva LindforsBjörkfors GOIF34:39+15:2112:22
8Tora KolmodinOK Roxen38:16+18:5813:40
9Stina WallinOK Roxen42:43+23:2515:15
10Elna MolinOK Roxen58:46+39:2820:59
11Elina OlssonSidensjö IK1:00:01+40:4321:26
Elin RydbergLinköpings OKdid not start
Vera HelstadLinköpings OKdid not start
Ebba HaapaniemiOK Roxendid not start
Tova KihlbergLinköpings OKdid not start

H12

2 900 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joel FrodinOK Roxen21:377:27
2Linus SöderbergLinköpings OK29:16+7:3910:05
3Karl KullbergBjörkfors GOIF29:38+8:0110:13
4Anton NinoOK Roxen30:09+8:3210:23
5Edwin OtterborgLinköpings OK31:24+9:4710:49
6Love OtterströmLinköpings OK32:56+11:1911:21
7Vilhelm ThomassenLinköpings OK37:14+15:3712:50
8Linus FredsbergOK Roxen37:17+15:4012:51
9Alvin WänströmLinköpings OK39:27+17:5013:36
10Fredrik SelldinStjärnorps SK41:24+19:4714:16
11Erik SjöstrandLinköpings OK44:58+23:2115:30
12Hugo RantzerLinköpings OK52:35+30:5818:07
Vilgot LidvikLinköpings OKdid not start
Felix GustafssonBjörkfors GOIFdid not start

D10

2 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Linnéa PåledalOK Roxen21:469:04
2Anna EnbergLinköpings OK23:11+1:259:39
3Tyra FyrstenOK Eken25:16+3:3010:31
4Signe TillmarOK Eken27:40+5:5411:31
5Tilde SöderbergLinköpings OK29:30+7:4412:17

H10

2 300 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lukas LarssonOK Roxen15:216:40
2Felix NidebornOK Roxen15:52+0:316:53
3Teodor SparfStjärnorps SK17:45+2:247:43
4Oskar SelldinStjärnorps SK18:25+3:048:00
5Sverker RönnmarkLinköpings OK19:25+4:048:26
6Hugo AldénOK Roxen20:13+4:528:47
7Axel LengerLinköpings OK22:28+7:079:46
8Edvin NobrantOK Roxen23:22+8:0110:09
9Vidar HultmanBjörkfors GOIF29:31+14:1012:50
10Ludvig RantzerLinköpings OK35:46+20:2515:33
11Olle SognellLinköpings OK35:49+20:2815:34
12Arvid BomanLinköpings OK42:35+27:1418:30
Ivar KihlbergLinköpings OKmispunched

Inskolning

1 800 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Tora ArlidStjärnorps SKcompleted
Arvid BobergOK Roxencompleted
Filip BobergOK Roxencompleted
Ebba GisingOK Skogsfalkencompleted
Nils HendebyOK Roxencompleted
Alma HultmanBjörkfors GOIFcompleted
Leo MalmborgOK Roxencompleted
Arvid NobrantOK Roxencompleted
Hugo SamuelssonBjörkfors GOIFcompleted
Sidon SandbackaOK Roxencompleted
Elvin SandellOK Roxencompleted
Einar SelldinStjärnorps SKcompleted
Ester TillmarOK Ekencompleted
Cecilia WiklundLinköpings OKdid not start

U1

2 400 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Gerda ArlidStjärnorps SKcompleted
Simon ÅttingLinköpings OKcompleted
Sara EmilssonLinköpings OKcompleted
Jakob EvebornOK Roxencompleted
Noelle LarssonLinköpings OKcompleted
Gustav LengerLinköpings OKcompleted
Greta LjungdahlOK Roxencompleted
Kajsa MalmborgOK Roxencompleted
Adrian MidelfOK Roxencompleted
Simon OlssonSidensjö IKcompleted
Emil SchärlundLinköpings OKcompleted
Simon SöderbergLinköpings OKcompleted
Ture SparfStjärnorps SKcompleted
Oliver VibergOK Roxencompleted
Axel WallinOK Roxencompleted
Arvid AxelssonLinköpings OKmispunched
Liam SvenmarckLinköpings OKdid not finish

U2

3 000 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Ebbe ArlidStjärnorps SKcompleted
Gustav BomanLinköpings OKcompleted
Astrid GunnarssonLinköpings OKcompleted
Märta HageströmLinköpings OKcompleted
Axel JeanssonLinköpings OKcompleted
Ida KjellmanLinköpings OKcompleted
Clara KnuthammarLinköpings OKcompleted
Linnea LarssonLinköpings OKcompleted
Felicia OtterborgLinköpings OKcompleted
Leyla PeterssonLinköpings OKcompleted
Jakob RattfältLinköpings OKcompleted
Rosie SognellLinköpings OKcompleted
Emil SvenssonLinköpings OKcompleted
Anna WiklundLinköpings OKcompleted
Axel AnderssonLinköpings OKdid not start

U3

3 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Lovisa FridbergerLinköpings OKcompleted

Öppen motion 3

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kristin OlssonSidensjö IK33:3011:10
2Jessica FredsbergOK Roxen44:00+10:3014:40
Jannika JosefssonOK Roxenmispunched

Öppen motion 5

4 000 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Per MagnussonLinköpings OK24:386:09
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen26:20+1:426:35
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK28:07+3:297:01
4Magnus SahlmanLinköpings OK31:10+6:327:47
5Elin KjellmanLinköpings OK34:27+9:498:36
6Lova ElnegårdLinköpings OK34:33+9:558:38
7Johan LarssonOK Roxen34:56+10:188:44
8Mikael LangerOK Roxen35:11+10:338:47
9Linn AldénOK Roxen35:29+10:518:52
10John HylandStjärnorps SK37:09+12:319:17
11Henrik ElnegårdLinköpings OK38:55+14:179:43
12Pia VångellLinköpings OK40:19+15:4110:04
13Martin WallinOK Roxen42:32+17:5410:38
14Patrik GustavssonLinköpings OK42:38+18:0010:39
15Lova FrodinOK Roxen43:17+18:3910:49
16Mattias JosefssonOK Roxen44:09+19:3111:02
17Marie RubérLinköpings OK44:17+19:3911:04
18Lena StrömbäckLinköpings OK49:47+25:0912:26
19Elin MolinOK Roxen1:00:06+35:2815:01
20Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:00:47+36:0915:11
21Hedvig ErlandssonKlubblös1:12:22+47:4418:05
Joakim WalterssonOK Roxenmispunched
Johan ÅttingLinköpings OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

World Maze Race
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr