Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 3
Arrangörsorganisation: VK Uvarna
Datum: torsdag 23 maj 2019

Damer lång

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina FlordalSundsvalls OK1:09:1821:39
2Inger LorentzsonSundsvalls OK1:13:25+4:0722:56
3Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:17:08+7:5024:06
Margareta NobornSundsvalls OKej godkänd

Herrar lång

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonSelånger SOK37:3011:43
2Sven Erik SundinSelånger SOK41:34+4:0412:59
3Tore LundgrenSundsvalls OK46:19+8:4914:28
4Jon FlordalSundsvalls OK46:31+9:0114:32
5Gunnar MellinTimrå SOK47:59+10:2914:59
6Karl-Erik NorlingSundsvalls OK50:45+13:1515:51
7Peter LorentzsonSundsvalls OK52:22+14:5216:21
8Ove JanssonSundsvalls OK52:30+15:0016:24
9Anders SundbergSelånger SOK1:05:13+27:4320:22
10Stefan GullbackVK Uvarna1:07:09+29:3920:59
Björn AbelssonSundsvalls OKej godkänd
Kjell ErikssonVK Uvarnaej start

Damer kort

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila NäslundSelånger SOK50:0322:44
2Berith LindvallSundsvalls OK50:43+0:4023:03
3Kerstin BrunnSundsvalls OK52:56+2:5324:03
4Gunilla EnerudTimrå SOK1:03:35+13:3228:54
5Monica ÅkerstedtSundsvalls OK1:13:40+23:3733:29
Hjördis FridlundKovlands IFej start

Herrar kort

2 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke HöglundTimrå SOK33:1815:08
2Håkan EnerudTimrå SOK37:39+4:2117:06
3Göran CarlssonStöde IF42:08+8:5019:09
4Kjell AnderssonSundsvalls OK43:28+10:1019:45
5Gunder BorgKovlands IF46:37+13:1921:11
6Henning BohlinNjurunda OK46:58+13:4021:20
7Lars-Göran ForsTimrå SOK48:23+15:0521:59
8Sören JanssonSundsvalls OK48:41+15:2322:07
9Inge FröjdSundsvalls OK50:32+17:1422:58
10Bengt LarssonKovlands IF50:40+17:2223:01
11Age JonssonKovlands IF52:35+19:1723:54
12Bernt KårbergTimrå SOK53:48+20:3024:27
13Gunnar HellmanSundsvalls OK1:08:02+34:4430:55
14Roland LundqvistTimrå SOK1:11:32+38:1432:30
15Magnus StrömSundsvalls OK1:13:17+39:5933:18
Björnar OlssonForsa OKej start

Promenad

1 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göte BengtssonIF Strategen28:0521:36
2Gunnar JonssonKovlands IF29:23+1:1822:36
3Jan Erik LindvallSundsvalls OK36:21+8:1627:57
4Olle NäslundSelånger SOK38:00+9:5529:13
5Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK45:55+17:5035:19
6Åke JohanssonSundsvalls OK48:03+19:5836:57
7Yngve LarssonKovlands IF58:44+30:3945:10
Rune FridlundKovlands IFej start
Barbro LindholmSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser