Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LennartKjellgrenNassen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LennartKjellgrenNassen
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: onsdag 27 mars 2019

BanaA

3 410 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell JosefssonOK Kolmården47:4313:59
2Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb56:14+8:3116:29
3Lars PerssonFinspångs SOK1:03:29+15:4618:37
4Lars HammarströmOK Kolmården1:09:09+21:2620:16
5Göran SvärdOK Klemmingen1:09:15+21:3220:18
6Håkan SvenssonKlubblös1:11:43+24:0021:01
7Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:12:07+24:2421:08
8Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb1:14:30+26:4721:50
9Per FröbergTjalve IF Norrköping1:15:50+28:0722:14
10Robert HåkanssonOK Kolmården1:16:21+28:3822:23
11Nils-Göran KempeOK Denseln1:19:19+31:3623:15
12Alf MattssonOK Kolmården1:27:38+39:5525:41
Hans EnglundOK Kolmårdenej godkänd
Gösta LindmanFinspångs SOKej godkänd
Johnny WallingeOK Kolmårdenej godkänd

BanaB

4 320 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb49:2611:26
2Andreas HåkanssonTjalve IF Norrköping50:32+1:0611:41
3Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping56:32+7:0613:05
4Per WirénOK Kolmården57:54+8:2813:24
5Pelle SkullmanLinköpings OK59:53+10:2713:51
6Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:02:00+12:3414:21
7Carl-Gustav NöjdOK Kolmården1:02:19+12:5314:25
8Erik HallgrenFinspångs SOK1:04:48+15:2215:00
9Bo EliassonSkogspojkarnas OK1:08:20+18:5415:49
10Ove JohanssonOK Kolmården1:14:05+24:3917:08
11Runar AldénOK Kolmården1:15:42+26:1617:31
12Nils SjödinOK Kolmården1:35:19+45:5322:03
Roland NilssonKlubblösej godkänd
Thomas GustafssonEj klubbanslutenutgått

BanaE

1 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta BrunellOK Kolmården39:3820:25
2Tor AnderssonNAIS Orienteringsklubb43:58+4:2022:39
3Erik OlssonKlubblös45:18+5:4023:21
4Lennart ForsellNAIS Orienteringsklubb47:13+7:3524:20
5Lennart SjöbergOK Denseln49:03+9:2525:17
6Göran SjögrenIFK Norrköpings OK50:06+10:2825:49
7Tryggve JohanssonIFK Norrköpings OK52:08+12:3026:52
Bertil EngmanIFK Norrköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser