Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-ol OK Gipen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-ol OK Gipen
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: onsdag 3 april 2019

Ej klubbansluten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Ulla KarlssonKorta (25)46:23+15:1419:19

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Dan JohanssonMellan (26)ej godkänd

Herrestads AIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ulf BjörkdahlLånga (15)54:51+11:4413:42

IF Marin Väst

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Christer AndreMellan (26)1:21:59+41:4627:19

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Bengt Åke HennrikssonKorta (25)1:30:58+59:4937:54

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Bo CederlöfMellan (26)53:55+13:4217:58
Karin CederlöfMellan (26)ej godkänd

Ljungskile FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Clyde PerssonMellan (26)42:55+2:4214:18
4Bo KarlssonLånga (15)50:24+7:1712:36
14Göte NatanaelssonMellan (26)50:43+10:3016:54
17Sven PerssonMellan (26)54:12+13:5918:04

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pierre KarlssonLånga (15)43:0710:46

OK Flundrehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Leif OlofssonLånga (15)1:08:51+25:4417:12
14Eva OlofssonKorta (25)49:13+18:0420:30

OK Gipen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anna LarssonKorta (25)43:29+12:2018:07
10Mårten SvenssonKorta (25)43:42+12:3318:12
12Matts MattssonMellan (26)49:29+9:1616:29

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars-Olof RönnqvistKorta (25)36:43+5:3415:17

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Kuno EkdahlKorta (25)42:51+11:4217:51

OK Skogshjortarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ronny AnderssonMellan (26)47:37+7:2415:52
8Harriet AnderssonKorta (25)43:14+12:0518:00
11Barbro AnderssonKorta (25)43:56+12:4718:18
13Göran RubendahlMellan (26)49:37+9:2416:32
22Inga PerssonKorta (25)58:50+27:4124:30

OK Skogsvargarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Allsing CarlssonMellan (26)45:39+5:2615:13
17Kjell-Arne FasthKorta (25)52:43+21:3421:57
Evert JenhallKorta (25)ej godkänd

OK Skärmen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Knut NilssonKorta (25)51:22+20:1321:24
Kristina NilssonMellan (26)ej godkänd

Stenungsunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marita AlexanderssonEnkla (8)35:42+4:0418:47
Bertil HermanssonMellan (26)ej godkänd
Arne AlexanderssonLånga (15)ej godkänd

Stångenäs AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lennart HermanssonLånga (15)47:25+4:1811:51

Svanesunds GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Jan KjellströmKorta (25)52:57+21:4822:03
21Gunnar PerssonMellan (26)1:00:15+20:0220:05

Trollhättans SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Vira NordhEnkla (8)43:24+11:4622:50
19Ingegerd FrickKorta (25)54:39+23:3022:46
20Göran NordhKorta (25)55:37+24:2823:10

Trollhättans SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hans LindqvistKorta (25)32:06+0:5713:22
3Gunnar WaernEnkla (8)38:21+6:4320:11
3Matti LindqvistMellan (26)45:01+4:4815:00
4Margareta JohanssonKorta (25)40:03+8:5416:41
5Inga-Lill KristianssonEnkla (8)46:13+14:3524:19
6Barbro BlomquistEnkla (8)47:11+15:3324:50
6Lars-Erik KristianssonKorta (25)42:39+11:3017:46
7Barbro SmebergEnkla (8)48:04+16:2625:17
8Karl Erik FranssonEnkla (8)53:08+21:3027:57
8Stefan HornebrantLånga (15)57:05+13:5814:16
8Leif BoströmMellan (26)47:49+7:3615:56
19Lena WaernMellan (26)57:24+17:1119:08
20Leif JohanssonMellan (26)59:51+19:3819:57

Uddevalla IS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Curt JohanssonEnkla (8)31:3816:38
10Jan-Erik PålssonMellan (26)48:50+8:3716:16
21Signe NymanKorta (25)56:01+24:5223:20

Uddevalla OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rune SandbergMellan (26)40:1313:24
1Per IvarssonKorta (25)31:0912:58
5Lennart FagerlundLånga (15)51:30+8:2312:52
5Thore NilssonMellan (26)47:30+7:1715:50
6Olof KarlssonLånga (15)52:33+9:2613:08
6Johnny KarlssonMellan (26)47:31+7:1815:50
9Gunnar BejbomLånga (15)57:35+14:2814:23
11Marion HallstenMellan (26)49:14+9:0116:24
13Eva KarlssonLånga (15)1:19:37+36:3019:54
13Frank JohanssonKorta (25)46:58+15:4919:34
15Inga-Lill NilssonMellan (26)52:35+12:2217:31
Arne AlfredssonLånga (15)ej godkänd

Vänersborgs SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars HogedalLånga (15)45:53+2:4611:28
5Sten EmanuellsonKorta (25)42:24+11:1517:40
9Jan JohanssonMellan (26)48:45+8:3216:15
10Gunilla HogedalLånga (15)58:10+15:0314:32
12Birgitta StenströmLånga (15)1:13:20+30:1318:20
15Britt-Marie JohanssonKorta (25)50:09+19:0020:53
18Inga-Lill WahlbergMellan (26)57:23+17:1019:07
23Ingrid BorglidenKorta (25)1:29:35+58:2637:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
World Maze Race