Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Axevallenatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Axevallenatta
Arrangörsorganisation: Istrums SK
Datum: fredag 23 oktober 2020

Klasser: Visa alla | Mkt lätt 2 D | Mkt lätt 2 H | Lätt 3 D | Lätt 3 H | Med svår 3.5 D | Med svår 3.5 H | Svår 3 D | Svår 3 H | Svår 5 D | Svår 5 H | Svår 7 D | Svår 7 H

Mycket lätt 2.0 Dam

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth JonassonOK Orinto31:1313:13
2Ella KronmarkerMullsjö SOK31:23+0:1013:17
3Emelie MagnussonLidköpings VSK31:40+0:2713:25
4Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK34:21+3:0814:33
5Emilia LindénOK Klyftamo48:52+17:3920:42
6Susanne BlomquistOK Klyftamo48:59+17:4620:45
7Felicia AdolfssonOK Skogsstjärnan1:26:08+54:5536:29
Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstadej godkänd

Mycket lätt 2.0 Herr

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo KronmarkerMullsjö SOK24:42
2Jonatan SahlénIF Hagen26:21+1:39
3Sebastian Blomquist JonssonOK Klyftamo48:50+24:08
4Helmer AdolfssonOK Skogsstjärnan1:23:45+59:03

Lätt 3.0 Dam

2 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger LindénMullsjö SOK45:3215:35
2Elsa HolstHjobygdens OK46:11+0:3915:48
3Jessica HolstHjobygdens OK46:13+0:4115:49
4Britt-Marie AnderssonOK Amne46:41+1:0915:59
5Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL50:23+4:5117:15
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna55:26+9:5418:59
7Ingrid JessenFrämmestads IK57:04+11:3219:32
8Karin B. Andersson IF Hagen1:03:12+17:4021:38

Lätt 3.0 Herr

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SahlénIF Hagen32:24
Kenneth MörkIK Wilskeej godkänd
Kurt BodinGällstadbygdens SOKej godkänd
Elias AnderssonOK Klyftamoej start
Wilmer HagrotTäby OKej start

Medelsvår 3.5 Dam

3 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlénIF Hagen33:459:02
2Emilia MellegårdLidköpings VSK35:52+2:079:36
3Julia WallströmTidaholm SOK Sisu39:19+5:3410:32
4Alma AnderIstrums SK42:59+9:1411:31
5Pia WallinFalköpings AIK OK46:27+12:4212:27
6Lena WallströmTidaholm SOK Sisu49:11+15:2613:11
7Helena ErikssonUlricehamns OK52:11+18:2613:59
8Rocío BalaguéFalköpings AIK OK52:48+19:0314:09
9Arek MilevaTidaholm SOK Sisu59:26+25:4115:56
10Anneli AnderssonIK Gandvik1:02:34+28:4916:46
11Britt-Marie LarssonSOK 681:09:01+35:1618:30
12Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:15:16+41:3120:10
Eva SjöströmIF Hagenej godkänd
Annica HöckergårdIF Hagenej godkänd

Medelsvår 3.5 Herr

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NystrandOK Klyftamo35:08
2Viktor JonhedKFUM Örebro OK36:36+1:28
3Torgny PetterssonMarkbygdens OK45:32+10:24
4Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan45:59+10:51
5Lars ErikssonUlricehamns OK51:11+16:03
6Conny HallbergTibro OK55:39+20:31
7Anders SwedinLidköpings VSK59:22+24:14
8Bosse BoströmOK Klyftamo1:00:32+25:24
9Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:08:38+33:30
10Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:14:20+39:12
Sune GustavssonTibro OKej godkänd
Gert IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Fritiof LomanderIstrums SKej start
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Ronny RagnarssonMarkbygdens OKej start
Lennart KarlssonTrollhättans SOKej start
Marcus RagnarssonMarkbygdens OKej start

Svår 3.0 Dam

3 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona ÅkermanValbo AIF32:1010:03
2Anita BodinGällstadbygdens SOK33:34+1:2410:29
3Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK33:49+1:3910:34
4Inger WesterbergIF Hagen34:02+1:5210:38
5Karin TorstenssonFalköpings AIK OK35:00+2:5010:56
6Lena ArnoldssonMullsjö SOK35:11+3:0110:59
7Therése AnderssonRyda SK37:54+5:4411:50
8Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo37:56+5:4611:51
9Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu41:57+9:4713:06
10Marie AnebreidMullsjö SOK44:14+12:0413:49
11Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu44:31+12:2113:54
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK51:31+19:2116:05
13Fredrika ErikssonRyda SK52:06+19:5616:16
14Ida KarlssonOK Gränsen1:23:32+51:2226:06
Hanna AlsiöIF Hagenej start

Svår 3.0 Herr

36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JessenFrämmestads IK29:26
2Mikael AxelssonOK Skogshjortarna30:53+1:27
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL32:41+3:15
4Tommy WesterbergIF Hagen32:57+3:31
5Bertil KarlssonHjobygdens OK32:59+3:33
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:15+3:49
7Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu33:33+4:07
8Christer NälemarkOK Djerf33:47+4:21
9Bo KlamfeltTibro OK34:29+5:03
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK34:35+5:09
11Bengt KlassonOK Orinto36:17+6:51
12Johan AnderssonIK Gandvik37:46+8:20
13Marthin AnderssonIK Gandvik37:53+8:27
14Bernhard GrenaboHjobygdens OK39:20+9:54
15Ingvar AnderssonOK Amne40:36+11:10
16Bo AnderssonFalköpings AIK OK40:47+11:21
17Kent IvarssonOK Skogshjortarna41:44+12:18
18Lars KarlssonOK Gränsen42:54+13:28
19Stig JohanssonFalköpings AIK OK42:58+13:32
20Carl-Erik FogelstrandRyda SK43:17+13:51
21Bengt JohanssonOK Skogshjortarna43:26+14:00
22Karl Evert SvenssonIF Hagen43:27+14:01
23Kiril MilevTidaholm SOK Sisu43:54+14:28
24Simon FredrikssonHerrljunga SK Skid o OL44:33+15:07
25Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:37+15:11
26Göran RubendahlOK Skogshjortarna47:15+17:49
27Hans TuvessonIF Hagen49:29+20:03
28Anders PeterssonTibro OK50:47+21:21
29Per-Erik CarlssonIF Hagen53:59+24:33
30Kurt FredrixonOK Skogshjortarna54:04+24:38
31Bertil JohanssonOK Skogshjortarna56:21+26:55
32Bert ThorssonRyda SK58:33+29:07
33Kent OlaussonOK Orinto58:34+29:08
34Hans-Gösta BernhardMariestads FK59:12+29:46
35Yngve AlfvénIK Wilske1:05:05+35:39
Jan-Åke EmilssonGudhems IFej godkänd
Christer OttossonOK P4ej start
Lars HagrotTäby OKej start
Michael PerssonIF Hagenej start
Reine SpetzOK Skogshjortarnaej start

Svår 5.0 Dam

5 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SahlénIF Hagen34:416:48
2Elsa SödervallIK Gandvik38:07+3:267:29
3Emelie SvalinVänersborgs SK38:50+4:097:37
4Johanna SjöbergOK Pan-Kristianstad39:16+4:357:42
5Lisa WeimannFalköpings AIK OK42:10+7:298:17
6Åsa AlsiöIF Hagen46:57+12:169:13
7Eva HägnanderLidköpings VSK48:52+14:119:36
8Malin KindbomIF Hagen49:32+14:519:43
9Marita LemmingOK Skogsstjärnan56:44+22:0311:08
10Angelica BrandqvistTibro OK58:14+23:3311:26
11Karin AnderssonIF Hagen1:01:43+27:0212:07
12Renita PåsseIF Hagen1:13:25+38:4414:25
Sandra EkströmOK Orintoej start

Svår 5.0 Herr

36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars KarlssonValbo AIF31:21
2Jens LindströmTibro OK31:47+0:26
3Jonas NiklassonFalköpings AIK OK33:12+1:51
4Lars JonhedKFUM Örebro OK33:58+2:37
5Tomas KarlssonKexholms SK34:43+3:22
6Magnus SundmarkIK Gandvik35:26+4:05
7Patrick EricsonMullsjö SOK35:33+4:12
8Carl StadigIK Gandvik36:50+5:29
9Mats HedmanIF Hagen38:15+6:54
10Bo HallbergFalköpings AIK OK38:56+7:35
11Victor ArwesvedTibro OK39:15+7:54
12Liam HogedalVänersborgs SK39:38+8:17
13Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu40:59+9:38
14Greger AhlénIF Hagen41:13+9:52
15Kasper VemdalMullsjö SOK42:23+11:02
16Pär-Magnus BjurekTibro OK42:43+11:22
17Jonas SandgrenIF Hagen43:53+12:32
18Roland SvenssonOK Skogsstjärnan44:15+12:54
19Björn KarlssonKexholms SK44:21+13:00
20Ragnar OlssonTibro OK44:24+13:03
21Bernt HenrikssonGudhems IF44:58+13:37
21Erik LösethFalköpings AIK OK44:58+13:37
23Tommy HögIK Gandvik46:10+14:49
24Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu46:29+15:08
25Tobias Den BraverOK Gränsen47:51+16:30
26David OlssonIF Hagen48:48+17:27
27Stefan MusslinderFalköpings AIK OK50:25+19:04
28Philip HjellströmGränna-Bygdens OK50:53+19:32
29Stefan LinderothIF Hagen51:35+20:14
30Peter JarlTibro OK52:16+20:55
31Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK55:11+23:50
32Lars MelanderLidköpings VSK57:17+25:56
33Peter RavnellGudhems IF57:32+26:11
34Ingemar RosOK Klyftamo1:11:46+40:25
35Kjell JohanssonIF Hagen1:13:46+42:25
Stefan IsakssonOK Kullingshofej godkänd
Niklas SahlénIF Hagenej start

Svår 7.0 Dam

7 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa AlsiöIF Hagen47:036:07
2Elin ClassonOK Orinto48:11+1:086:16
3Annika BjörkOK Linné1:16:57+29:5410:01
Pernilla OlssonSkåneslättens OLej start

Svår 7.0 Herr

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BogrenIF Hagen35:04
2Niclas TjernlundIF Hagen39:02+3:58
3Axel OlssonIF Hagen39:26+4:22
4Johan MårtenssonIF Hagen39:38+4:34
5Oscar StombergIF Hagen42:11+7:07
6Albin AlsiöIF Hagen42:44+7:40
7Anton CarlssonIF Hagen43:30+8:26
8Björn MårtenssonIF Hagen45:34+10:30
9Carl HolmbergIF Hagen46:13+11:09
10Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad47:04+12:00
11Simon BjörnehällOK Gränsen47:07+12:03
12Henrik BalaguéFalköpings AIK OK47:23+12:19
13Erik GullbrandIF Hagen48:08+13:04
14Karl GellermanIF Hagen48:23+13:19
15Linus AhlénIF Hagen48:42+13:38
16Magnus SödervallIK Gandvik49:39+14:35
17Henrik AdolfssonOK Skogsstjärnan51:04+16:00
18Olle HedmanIF Hagen52:26+17:22
19Viktor ThorssonRyda SK53:09+18:05
20Eric NystrandOK Klyftamo54:04+19:00
21Tommy StenkvistRyda SK56:13+21:09
22Daniel HåkanssonOK Gränsen56:16+21:12
23Andreas BragIK Gandvik56:56+21:52
24Baltzar KarlssonIstrums SK1:07:38+32:34
Mikael MellegårdLidköpings VSKej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenej start
Liam JohanssonIF Hagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser