Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 1
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 4 april 2019

Öppen motion 1

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK27:5711:08
2Elsa BergGarda OK40:38+12:4116:11

Öppen motion 3

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK41:1214:46
2Rasmus GunnarssonVisborgs OK1:03:19+22:0722:41
Birgitta BergGarda OKej godkänd
Karin SeigerlundSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 5

5 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar HallströmVisborgs OK47:568:55
2Anna BäckstädeVisborgs OK57:17+9:2110:40

Öppen motion 6

5 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK45:447:54
2Niklas GustafssonGarda OK59:32+13:4810:17
3Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:02:29+16:4510:48
4Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:07:08+21:2411:36
4Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:07:08+21:2411:36
Åsa GunnarssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 7

3 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BergGarda OK31:368:35
2Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg39:50+8:1410:49
3Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg39:52+8:1610:50
4Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg41:13+9:3711:12
5Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK46:16+14:4012:34
6Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg46:22+14:4612:35
7Paula JakobssonGarda OK46:30+14:5412:38
8Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg49:11+17:3513:21
9Anki HallströmSvaide Roma SOK49:57+18:2113:34
10Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg55:44+24:0815:08
11Rolf AnderssonSvaide Roma SOK56:32+24:5615:21
12Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg58:05+26:2915:47
13Katarina JakobssonGarda OK58:43+27:0715:57
14Gunnar ErikssonGotlands Bro OK1:00:36+29:0016:28
15Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:07:59+36:2318:28
16Brita AugustssonVisborgs OK1:22:46+51:1022:29
Stefan HellströmVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK48:546:20
2Felix BäckstädeVisborgs OK50:46+1:526:34
3Andreas NikolaussonVisborgs OK51:04+2:106:36
4Erik RankinVisborgs OK1:23:47+34:5310:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser